• Informacje na temat:

  gaulle charles de

Artykuły na temat: gaulle charles de
 • Francuski lotniskowiec "Charles de Gaulle" zmierza w kierunku Syrii

  Francuski lotniskowiec "Charles de Gaulle", który dotarł z Tulonu do wschodniego rejonu Morza Śródziemnego, może od poniedziałku dołączyć ze swoimi samolotami do walki przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) - poinformował w niedzielę francuski minister obrony.

 • Lotniskowiec "Charles de Gaulle" gotowy do walki z IS

  Prezydent Francois Hollande złożył nieoczekiwaną wizytę na lotniskowcu "Charles de Gaulle" operującym u wybrzeży Syrii. Okręt od dwóch tygodni przebywa we wschodniej części Morza Śródziemnego, zwiększając możliwości uderzenia z powietrza francuskiego lotnictwa na cele dżihadystów z Państwa Islamskiego.

 • Pierwsze ataki z lotniskowca "Charles de Gaulle" na cele IS w Syrii

  Samoloty, które znajdują się na francuskim lotniskowcu "Charles de Gaulle", przeprowadziły wczoraj wieczorem naloty na cele Państwa Islamskiego (IS) w Syrii po raz pierwszy od rozmieszczenia okrętu na wschodzie Morza Śródziemnego. Jak poinformowało ministerstwo obrony Francji w misji wzięło udział sześć maszyn: cztery Rafale, które wystartowały w lotniskowca, i dwa Mirage 2000 z bazy w Jordanii.

 • Twoje Miasto: Św. Walenty, utopce i de Gaulle - odwiedziliśmy Bieruń

  ...bywał nie tylko złym demonem, ale również mógł ludziom pomagać  i się z nimi przyjaźnić. Przyjmował różne postaci m.in. zwierząt i ludzi. Co w Bieruniu robił Charles de Gaulle? Charles de Gaulle(...) jako prezydent Francji przyjechał do Polski i ponownie odwiedził Bieruń. Było to w 1967 roku. Na ścianie dawnej gospody wisi dziś tablica upamiętniająca obie wizyty de Gaulle`a w Bieruniu. "Bieruń...

 • Weiss: Ariel Szaron był jak Charles de Gaulle Bliskiego Wschodu

  ..."To był Charles de Gaulle Bliskiego Wschodu" - tak o zmarłym byłym premierze Izraela - Arielu Szaronie, mówi Szewach Weiss, były przewodniczący Knesetu i ambasador Izraela w Polsce. Porównując zmarłego do charyzmatycznego francuskiego generała, Szewach Weiss zaznacza, że gdyby nie kłopoty zdrowotne, Szaron doprowadziłby proces pokojowy w Izraelu do końca. To właśnie on w 2005 roku zdecydował...

 • Francuskie siły w Libii osłabione, "Charles de Gaulle" wrócił do ojczyzny

  Francuski lotniskowiec "Charles de Gaulle", który uczestniczył w operacji zbrojnej w Libii, wrócił do ojczyzny. Według wielu ekspertów oznacza to osłabienie udziału Francji w zainicjowanej przez ten kraj interwencji zbrojnej przeciwko reżimowi Muammara Kaddafiego.

 • Akcja antyterrorystów na lotnisku w Paryżu. Ewakuowano pasażerów z samolotu

  Antyterroryści otoczyli przed południem samolot British Airways stojący na płycie lotniska Charles De Gaulle w Paryżu. Pasażerom nakazano natychmiastową ewakuację.

 • Niecodzienne "znalezisko" w bagażu. Do wpadki doszło podczas kontroli na lotnisku

  Lecący z Meksyku Austriak został zatrzymany na paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle, ponieważ w bagażu podręcznym ukrył 80 ptaków różnych gatunków i rozmiarów - podała w środę AFP. Do zdarzenia doszło w piątek.

 • Miał w bagażu podręcznym 80 ptaków. Został zatrzymany

  Lecący z Meksyku Austriak został zatrzymany na paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle, ponieważ w bagażu podręcznym ukrył 80 ptaków różnych gatunków i rozmiarów - podała w środę AFP. Do zdarzenia doszło w piątek.

 • Po dwuletnim remoncie jedyny francuski lotniskowiec wyruszy w morze

  Po dwóch latach napraw i modernizacji francuski lotniskowiec, który jako jedyny ma napęd atomowy, Charles de Gaulle wypłynie w morze z portu w Tulonie na południu Francji. Obserwatorzy ironizują, że ten okręt, który miał być chlubą sił zbrojnych Francji, stał się dla władz w Paryżu wstydliwym tematem. Jest bowiem rzadko używany ze względu na niekończące się problemy techniczne.

Zdjęcia na temat: gaulle charles de
Dyskusje na temat: gaulle charles de