• Informacje na temat:

  gaulle charles de

Artykuły na temat: gaulle charles de
 • Francuski lotniskowiec "Charles de Gaulle" zmierza w kierunku Syrii

  Francuski lotniskowiec "Charles de Gaulle", który dotarł z Tulonu do wschodniego rejonu Morza Śródziemnego, może od poniedziałku dołączyć ze swoimi samolotami do walki przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) - poinformował w niedzielę francuski minister obrony.

 • Lotniskowiec "Charles de Gaulle" gotowy do walki z IS

  Prezydent Francois Hollande złożył nieoczekiwaną wizytę na lotniskowcu "Charles de Gaulle" operującym u wybrzeży Syrii. Okręt od dwóch tygodni przebywa we wschodniej części Morza Śródziemnego, zwiększając możliwości uderzenia z powietrza francuskiego lotnictwa na cele dżihadystów z Państwa Islamskiego.

 • Pierwsze ataki z lotniskowca "Charles de Gaulle" na cele IS w Syrii

  Samoloty, które znajdują się na francuskim lotniskowcu "Charles de Gaulle", przeprowadziły wczoraj wieczorem naloty na cele Państwa Islamskiego (IS) w Syrii po raz pierwszy od rozmieszczenia okrętu na wschodzie Morza Śródziemnego. Jak poinformowało ministerstwo obrony Francji w misji wzięło udział sześć maszyn: cztery Rafale, które wystartowały w lotniskowca, i dwa Mirage 2000 z bazy w Jordanii.

 • Twoje Miasto: Św. Walenty, utopce i de Gaulle - odwiedziliśmy Bieruń

  ...bywał nie tylko złym demonem, ale również mógł ludziom pomagać  i się z nimi przyjaźnić. Przyjmował różne postaci m.in. zwierząt i ludzi. Co w Bieruniu robił Charles de Gaulle? Charles de Gaulle(...) jako prezydent Francji przyjechał do Polski i ponownie odwiedził Bieruń. Było to w 1967 roku. Na ścianie dawnej gospody wisi dziś tablica upamiętniająca obie wizyty de Gaulle`a w Bieruniu. "Bieruń...

 • Weiss: Ariel Szaron był jak Charles de Gaulle Bliskiego Wschodu

  ..."To był Charles de Gaulle Bliskiego Wschodu" - tak o zmarłym byłym premierze Izraela - Arielu Szaronie, mówi Szewach Weiss, były przewodniczący Knesetu i ambasador Izraela w Polsce. Porównując zmarłego do charyzmatycznego francuskiego generała, Szewach Weiss zaznacza, że gdyby nie kłopoty zdrowotne, Szaron doprowadziłby proces pokojowy w Izraelu do końca. To właśnie on w 2005 roku zdecydował...

 • Francuskie siły w Libii osłabione, "Charles de Gaulle" wrócił do ojczyzny

  Francuski lotniskowiec "Charles de Gaulle", który uczestniczył w operacji zbrojnej w Libii, wrócił do ojczyzny. Według wielu ekspertów oznacza to osłabienie udziału Francji w zainicjowanej przez ten kraj interwencji zbrojnej przeciwko reżimowi Muammara Kaddafiego.

 • Akcja antyterrorystów na lotnisku w Paryżu. Ewakuowano pasażerów z samolotu

  Antyterroryści otoczyli przed południem samolot British Airways stojący na płycie lotniska Charles De Gaulle w Paryżu. Pasażerom nakazano natychmiastową ewakuację.

 • Paryskie lotnisko zaostrzyło środki bezpieczeństwa

  ...​Po katastrofie egipskiego samolotu Airbus A320, francuscy śledczy prześwietlają personel paryskiego lotniska Roissy-Charles de Gaulle, z którego wystartowała maszyna. Eksperci nie wykluczają bowiem, że przyczyną wczorajszej katastrofy mógł być zamach terrorystyczny.

 • ​Francja: Musimy zniszczyć Państwo Islamskie

  Francja wyśle więcej żołnierzy w charakterze doradców wojsk irackich walczących z Państwem Islamskim, a także ponownie skieruje jesienią lotniskowiec Charles de Gaulle w rejon Bliskiego Wschodu - zapowiedział w środę prezydent Francois Hollande.

 • Władze portu lotniczego Paryż-Roissy-Charles de Gaulle zwolniły 57 pracowników za radykalne poglądy - informuje TVP Info, powołując się na serwis internetowy francuskiego tygodnika "Valeurs Actuelles".

Zdjęcia na temat: gaulle charles de
Dyskusje na temat: gaulle charles de