• Informacje na temat:

  gazel

Artykuły na temat: gazel
 • ...10 marca w lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy zostały wręczone statuetki liderom regionu lubelskiego w rankingu Gazele Biznesu 2008. Wśród 136 wyróżnionych firm z województwa lubelskiego 11 ma swoje siedziby w Zamościu.

 • "Gazele" z Sieradza

  Sieradzkie firmy Agro-Jumal, PPHU Projnad, Medana Pharma TERPOL Group SA oraz Przedsiębiorstwo Schemat Marczak, Lewiński, Kluba znalazły się wśród 3795 najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce w rankingu "Gazele Biznesu".

 • Targi Kielce dynamiczną "Gazelą Biznesu 2008"

  Uroczysta gala wręczenia statuetek odbędzie się w krakowskim Kinie "Kijów". Gazele Biznesu to wyróżnienie dla małych i średnich firm, przyznawana przedsiębiorstwom, które nie tylko wykazują zyski(...) uczciwych, wiarygodnych i ujawniających informacje na temat swoich wyników. To już trzecia z kolei Gazela dla Targów Kielce. Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony miasta Kielce.

 • Ponad 150 tys. kilometrów na rowerze Gazela

  Ma siedemdziesiąt pięć lat, a jest wciąż w znakomitej kondycji. Pokonał na Gazeli ponad sto pięćdziesiąt tysięcy kilometrów. Dla porównania - to tak jakby trzy razy objechał ziemię. O kogo chodzi ? O Mieczysława Parczyńskiego mieszkańca Gdańska, a Gazela to jego ulubiony rower.

 • Echa zwolnienia prezesa stadniny w Janowie Podlaskim: "Jest autorytetem dla nas wszystkich"

  Ubiegły rok i początek obecnego były dla polskich arabów wyjątkowo udane. Na sierpniowej aukcji Pride of Poland klacz z Janowa - Pepita osiągnęła cenę 1,4 mln euro. To był rekord wszech czasów, jeśli chodzi o cenę uzyskaną za klacz. Ten rok to championaty w Arabii Saudyjskiej oraz USA. Biznesowo stadnina też stoi dobrze, co doceniono zeszłotygodniową nagrodą „Gazeli Biznesu”. Co się więc stało...

 • Po co antylopy gnu gnają, giną i gniją?

  Trudno o bardziej dramatyczny przykład brutalnych praw natury, niż doroczna migracja antylop gnu, gazeli i zebr z równin Serengeti w Tanzanii do Masai Mara w Kenii. Gdy w poszukiwaniu pożywienia ponad milion zwierząt przeprawia się przy okazji przez rzekę Mara, każdego roku tysiące z nich toną lub padają łupem krokodyli. Choć towarzyszące temu dramatyczne obrazy śnią się po nocach niejednemu...

 • Składkowy samochód na jubileusz

  Ochotnicza Straż Pożarna w Zielonkach (Świętokrzyskie) obchodzi w tym roku 80-lecie powstania. Na tę rocznicę strażacy otrzymali nowy lekki samochód bojowy "Gazela" i figurkę św. Floriana.

 • Młodzi zdolni: Chcę być zawodowcem

  Chcę być zawodowcem - mówi 12-letnia Weronika Dąbrowska, nazywana przez kolegów "czarną gazelą". Bo jest wysoką (prawie 160 cm) piękną dziewczyną. Kruczoczarne włosy, błyszczące, śmiejące się czarne oczy. Jest spontaniczna i żywiołowa.

 • Szczeciński Teatr Lalek "Pleciuga" przygotował musical dla dzieci i dorosłych inspirowany kulturą afrykańską pt. "Tańcząca gazela i magiczny tam-tam". Premiera w piątek.

 • Wybrzeże Kości Słoniowej: Francuski żołnierz zginął w katastrofie śmigłowca

  Do katastrofy śmigłowca typu Gazela doszło koło małej miejscowości Modeste, 10 kilometrów od Abidżanu. Helikopter należał do francuskich sił zbrojnych w Wybrzeżu Kości Słoniowej, które mają dużą bazę w pobliżu lotniska w stolicy kraju. Francuskie siły w WKS liczą ok. 950 żołnierzy i stanowią główną bazę francuską na wybrzeżu Atlantyku w Afryce. Wykorzystywane są głownie do walki z grupami...

Dyskusje na temat: gazel