• Informacje na temat:

  gazela

Artykuły na temat: gazela
 • "Gazele" z Sieradza

  Wojciech Kowalczuk z "Pulsu Biznesu". "Gazela Biznesu 2007" to firma, która: - rozpoczęła działalność przed rokiem 2004 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś, - w latach 2004-2006 ani razu nie odnotowała...

 • Targi Kielce dynamiczną "Gazelą Biznesu 2008"

  ...uczciwych, wiarygodnych i ujawniających informacje na temat swoich wyników. To już trzecia z kolei Gazela dla Targów Kielce. Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony miasta Kielce.

 • Ponad 150 tys. kilometrów na rowerze Gazela

  Ma siedemdziesiąt pięć lat, a jest wciąż w znakomitej kondycji. Pokonał na Gazeli ponad sto pięćdziesiąt tysięcy kilometrów. Dla porównania - to tak jakby trzy razy objechał ziemię. O kogo chodzi ? O Mieczysława Parczyńskiego mieszkańca Gdańska, a Gazela to jego ulubiony rower.

 • 10 marca w lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy zostały wręczone statuetki liderom regionu lubelskiego w rankingu Gazele Biznesu 2008. Wśród 136 wyróżnionych firm z województwa lubelskiego 11 ma swoje siedziby w Zamościu.

 • Składkowy samochód na jubileusz

  Ochotnicza Straż Pożarna w Zielonkach (Świętokrzyskie) obchodzi w tym roku 80-lecie powstania. Na tę rocznicę strażacy otrzymali nowy lekki samochód bojowy "Gazela" i figurkę św. Floriana.

 • Szczeciński Teatr Lalek "Pleciuga" przygotował musical dla dzieci i dorosłych inspirowany kulturą afrykańską pt. "Tańcząca gazela i magiczny tam-tam". Premiera w piątek.

 • Ludzie coraz bardziej przeszkadzają zwierzętom z Serengeti-Mara

  Jeden z najsłynniejszych obszarów chronionych na świecie, ekosystem łączący Park Narodowy Serengeti w Tanzanii i rezerwat Masai Mara w Kenii, coraz silniej odczuwa negatywny wpływ aktywności człowieka. Wyniki międzynarodowych badań prowadzonych przez 11 instytucji naukowych pod kierunkiem ekspertów z Uniwersytetu w Groningen pokazują, że rosnąca wokół rezerwatów liczba miejscowej ludności i jej aktywność gospodarcza przyczyniają się do niszczenia środowiska i zakłócania szlaków migracji...

 • Echa zwolnienia prezesa stadniny w Janowie Podlaskim: "Jest autorytetem dla nas wszystkich"

  Ubiegły rok i początek obecnego były dla polskich arabów wyjątkowo udane. Na sierpniowej aukcji Pride of Poland klacz z Janowa - Pepita osiągnęła cenę 1,4 mln euro. To był rekord wszech czasów, jeśli chodzi o cenę uzyskaną za klacz. Ten rok to championaty w Arabii Saudyjskiej oraz USA. Biznesowo stadnina też stoi dobrze, co doceniono zeszłotygodniową nagrodą „Gazeli Biznesu”. Co się więc stało? Nie rozumieją tego pracownicy stadniny.

 • Po co antylopy gnu gnają, giną i gniją?

  Trudno o bardziej dramatyczny przykład brutalnych praw natury, niż doroczna migracja antylop gnu, gazeli i zebr z równin Serengeti w Tanzanii do Masai Mara w Kenii. Gdy w poszukiwaniu pożywienia ponad milion zwierząt przeprawia się przy okazji przez rzekę Mara, każdego roku tysiące z nich toną lub padają łupem krokodyli. Choć towarzyszące temu dramatyczne obrazy śnią się po nocach niejednemu widzowi filmów przyrodniczych, okazuje się, że sam proces nie powoduje w populacji antylop istotnych...

 • Młodzi zdolni: Chcę być zawodowcem

  Chcę być zawodowcem - mówi 12-letnia Weronika Dąbrowska, nazywana przez kolegów "czarną gazelą". Bo jest wysoką (prawie 160 cm) piękną dziewczyną. Kruczoczarne włosy, błyszczące, śmiejące się czarne oczy. Jest spontaniczna i żywiołowa.