• Informacje na temat:

  gen anders

Artykuły na temat: gen anders
 • 47 lat temu zmarł gen. Władysław Anders

  ...47 lat temu, 12 maja 1970 r., zmarł gen. Władysław Anders - Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, twórca II Korpusu Polskiego, z którym zdobył w maju 1944 roku klasztor na Monte Cassino. Tam, na Polskim Cmentarzu Wojennym, generał został pochowany wśród swoich żołnierzy.

 • Uchylone uniewinnienia ws. zakłócenia wystawy o gen. Andersie

  Sąd Okręgowy w Suwałkach uchylił w czwartek uniewinnienie pięciu osób obwinionych o zakłócenie otwarcia w tym mieście wystawy o gen. Andersie i sprawę przekazał do ponownego rozpoznania przez sąd I instancji.

 • 75 lat temu 2. Korpus Polski gen. Władysława Andersa zdobył wzgórze Monte Cassino

  ...75 lat temu, 18 maja 1944 r., po niezwykle zaciętych walkach 2. Korpus Polski dowodzony przez gen. Władysława Andersa zdobył wzgórze Monte Cassino wraz ze znajdującym się na nim klasztorem. W bitwie zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

 • Przed Sądem Rejonowym w Suwałkach (woj. podlaskie) rozpoczął się w piątek proces pięciu osób, obwinionych o zakłócenie otwarcia - w tamtejszym Archiwum Państwowym - wystawy o gen. Władysławie Andersie.

 • Sąd: Wina, ale bez kar w procesie o zakłócenie wystawy o gen. Andersie

  ...​Sąd Rejonowy w Suwałkach uznał winę, ale odstąpił od wymierzenia kary trzem osobom, które policja obwinia o zakłócenie w marcu 2016 roku otwarcia wystawy o gen. Władysławie Andersie. Wyrok jest nieprawomocny.

 • Zakłócali otwarcie wystawy gen. Andersa. Dzisiaj ruszył proces

  Przed Sądem Rejonowym w Suwałkach rozpoczął się proces pięciu osób, które miały zakłócić otwarcie wystawy poświęconej gen. Władysławowi Andersowi. Miało do tego dojść w Archiwum Państwowym w Suwałkach w marcu tego roku.

 • "Fakt": Tusk jak gen. Anders? Czarny sen PiS

  Zdaniem polityka PiS, którego cytuje "Fakt", tylko dzięki Tuskowi opozycja ma szansę na zjednoczenie. "Jeśli wróci, i to w glorii męczennika, będziemy mieli Andersa opozycji na białym koniu" - przewiduje polityk PiS. "Fakt" wyjaśnia, że na powrót Tuska liczą przeciwnicy "dobrej zmiany". Według nich, Tusk mógłby wrócić do kraju tak, jak chciano by wrócił gen. Anders po II wojnie światowej...

 • Zakłócili wystawę o Andersie. Kiedy wyrok?

  ...28 września Sąd Okręgowy w Suwałkach (Podlaskie) zajmie się apelacją od wyroku w procesie trzech obwinionych o zakłócenie wystawy o gen. Władysławie Andersie w 2016 roku. Od wyroku odwołali się obrońcy obwinionych.

 • Brexit. Anders zapewnia: Relacje z Londynem pozostaną silne

  Minister ds. dialogu międzynarodowego Anna Maria Anders przekonywała w poniedziałek w brytyjskim parlamencie, że bliskie relacje Polski z W. Brytanią przetrwają planowane wyjście tego kraju z Unii Europejskiej. Za ich podstawę wskazała m.in. współpracę w NATO.

 • W Cassino odsłonięto popiersie gen. Andersa

  W przeddzień 70. rocznicy zakończenia bitwy pod Monte Cassino, na placu imienia generała Władysława Andersa w Cassino odsłonięte zostało jego popiersie. W ceremonii wzięła udział delegacja polskich kombatantów oraz harcerze i grupy rekonstrukcyjne.

Zdjęcia na temat: gen anders
Dyskusje na temat: gen anders