• Informacje na temat:

  gen sikorski

Artykuły na temat: gen sikorski
 • Szokujące wyniki ekshumacji gen. Kwiatkowskiego. Sikorski: Rada Ministrów za to nie odpowiadała

  ..."To, że patolodzy w Moskwie mogli popełnić błędy, to jest oczywiście bardzo przykre i dramatyczne, ale Rada Ministrów za to nie odpowiadała" - tak były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski skomentował w TVN24 informację, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono również szczątki siedmiu innych osób. "To nie członkowie Rady Ministrów są patologami i nie oni dokonali tych...

 • Podczas wstępnych oględzin w Zakładzie Medycyny Sądowej we wtorek w Krakowie odsłonięto głowę i tułów gen. Władysława Sikorskiego. Jego szczątki są nadal zmumifikowane, ale nastąpił ich znaczny rozkład.

 • Rekonstrukcja wyglądu twarzy gen. Władysława Sikorskiego będzie, obok analizy DNA, jeszcze jednym dowodem na potwierdzenie, że w sarkofagu na Wawelu spoczywają jego szczątki.

 • Dlaczego nie zbadano zwłok gen. Sikorskiego?

  Trwa ożywiona dyskusja wokół wyjaśnienia okoliczności śmierci generała Władysława Sikorskiego. Jak informuje "Dziennik Polski", powołując się na rzecznika Instytutu Pamięci Narodowej Andrzeja Arseniuka, decyzję o zbadaniu szczątków wojskowego powinien wydać pion śledczy IPN.

 • Kamień węgielny pod budowę Centrum Pamięci generała Sikorskiego i żołnierzy II wojny światowej w 65. rocznicę śmierci premiera rządu RP wmurowano w piątek w Tuszowie Narodowym k. Mielca (Podkarpackie).

 • Śledztwo smoleńskie: Przesłuchano gen. Krzysztofa Parulskiego

  Były naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski został przesłuchany jako świadek w śledztwie w sprawie m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy.

 • 47 lat temu zmarł gen. Władysław Anders

  ...47 lat temu, 12 maja 1970 r., zmarł gen. Władysław Anders - Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, twórca II Korpusu Polskiego, z którym zdobył w maju 1944 roku klasztor na Monte Cassino. Tam, na Polskim Cmentarzu Wojennym, generał został pochowany wśród swoich żołnierzy.

 • W Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie we wtorek po południu, po trwających ok. 40 minut zabiegach, otwarto trumnę ze szczątkami gen. Władysława Sikorskiego.

 • Prawomocna jest już decyzja IPN o umorzeniu śledztwa w sprawie katastrofy lotniczej w Gibraltarze, w której w 1943 r. zginął gen. Władysław Sikorski, premier i naczelny wódz wraz z towarzyszącymi mu osobami. Katowicki sąd okręgowy nie uwzględnił zażalenia w tej sprawie.

 • Trumna ze szczątkami gen. Sikorskiego została przewieziona we wtorek przed godziną 15 z Katedry na Wawelu do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Tam po otwarciu trumny specjaliści dokonają najpierw wstępnych oględzin zwłok, a potem zostaną wykonane specjalistyczne badania.

Zdjęcia na temat: gen sikorski
Wideo na temat: gen sikorski
Dyskusje na temat: gen sikorski