• Informacje na temat:

  generał

Artykuły na temat: generał
 • Generałowie - odmaszerować!

  Trwa fala odejść najwyższych dowódców polskiej armii. W ciągu kilku ostatnich miesięcy wojsko straciło tylu doświadczonych generałów, że pora zadać pytanie, czy armia jest w stanie wypełniać swoją rolę w najlepszy możliwy sposób. Odpowiedź, niestety, nie jest jednoznacznie pozytywna.

 • Generał Kukliński

  Na tę wiadomość czekałem od 11 lutego 2004 roku, kiedy na Florydzie zmarł jeden z największych bohaterów w całej (nie tylko polskiej) historii najnowszej - pułkownik Ryszard Kukliński: Prezydent RP mianował go pośmiertnie na stopień generała brygady.

 • Generał Kukliński?

  ...wysługujących się Moskwie w zniewalaniu własnych rodaków, jak generał Wojciech Jaruzelski.

 • Czy Jaruzelski pozostanie generałem?

  ...„Rzeczpospolita” dowiedziała się, że przygotowany w Ministerstwie Obrony Narodowej pod kierunkiem jego poprzedniego szefa Antoniego Macierewicza projekt ustawy, która pozwoliłaby pozbawić stopni wojskowych generałów i oficerów Wojska Polskiego działających w latach 1944-1989 w interesie zniewalającego Polskę Związku Sowieckiego przeciwko swoim rodakom nie zostanie przekazany do Sejmu przez...

 • Zimbabwe: Generał Chiwenga wiceprezydentem

  Gen. Constantino Chiwenga, organizator przewrotu, który odsunął od władzy prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabego po 37 latach rządów, objął w czwartek stanowisko wiceprezydenta, co jest komentowane jako dalsza militaryzacja byłej brytyjskiej kolonii.

 • Donald Trump zasalutował północnokoreańskiemu generałowi

  Północnokoreańska telewizja państwowa wyemitowała wideo z historycznego szczytu w Singapurze, na którym widać, jak Donald Trump salutuje generałowi z Korei Północnej.

 • Generał Kraszewski stracił certyfikaty bezpieczeństwa

  Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez TVN24 wynika, że generał Jarosław Kraszewski stracił certyfikaty bezpieczeństwa, gwarantujące mu dostęp do tajemnic krajowych, natowskich i unijnych.

 • Zestrzelony samolot. Ukraiński generał skazany

  Sąd w Kijowie skazał generała Wiktora Nazarowa na 7 lat pozbawienia wolności za niedopełnienie obowiązków. Chodzi o zestrzelenie przez separatystów z Donbasu wojskowego samolotu w 2014 roku, w wyniku czego zginęło kilkudziesięciu ukraińskich wojskowych. Zdaniem sądu generał Nazarow zignorował zagrożenie.

 • Donald Trump stawia na generałów

  Emerytowany generał piechoty morskiej John Kelly ma pełnić funkcję ministra bezpieczeństwa krajowego USA w nowej administracji - informują media w USA. To już trzeci wybrany przez prezydenta elekta Donalda Trumpa generał, który znajdzie się w jego gabinecie.

 • Polski generał wyzwał Putina na pojedynek

  ..."Jestem pewny, że dla Rosji byłaby to medialna klęska" - mówi generał Marek Sokołowski, który - chyba jako pierwszy Polak w historii - wyzwał prezydenta Rosji Władimira Putina na pojedynek. Panowie mieliby stoczyć walkę w judo.

Zdjęcia na temat: generał
 • Stan Wojenny widziany przez obiektyw
Wideo na temat: generał
Dyskusje na temat: generał