• Informacje na temat:

  generał

Artykuły na temat: generał
 • Generałowie - odmaszerować!

  Trwa fala odejść najwyższych dowódców polskiej armii. W ciągu kilku ostatnich miesięcy wojsko straciło tylu doświadczonych generałów, że pora zadać pytanie, czy armia jest w stanie wypełniać swoją rolę w najlepszy możliwy sposób. Odpowiedź, niestety, nie jest jednoznacznie pozytywna.

 • Generał Kukliński

  Na tę wiadomość czekałem od 11 lutego 2004 roku, kiedy na Florydzie zmarł jeden z największych bohaterów w całej (nie tylko polskiej) historii najnowszej - pułkownik Ryszard Kukliński: Prezydent RP mianował go pośmiertnie na stopień generała brygady.

 • Generał Kukliński?

  ...wysługujących się Moskwie w zniewalaniu własnych rodaków, jak generał Wojciech Jaruzelski.

 • Zimbabwe: Generał Chiwenga wiceprezydentem

  Gen. Constantino Chiwenga, organizator przewrotu, który odsunął od władzy prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabego po 37 latach rządów, objął w czwartek stanowisko wiceprezydenta, co jest komentowane jako dalsza militaryzacja byłej brytyjskiej kolonii.

 • Generał Kraszewski stracił certyfikaty bezpieczeństwa

  Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez TVN24 wynika, że generał Jarosław Kraszewski stracił certyfikaty bezpieczeństwa, gwarantujące mu dostęp do tajemnic krajowych, natowskich i unijnych.

 • Zestrzelony samolot. Ukraiński generał skazany

  Sąd w Kijowie skazał generała Wiktora Nazarowa na 7 lat pozbawienia wolności za niedopełnienie obowiązków. Chodzi o zestrzelenie przez separatystów z Donbasu wojskowego samolotu w 2014 roku, w wyniku czego zginęło kilkudziesięciu ukraińskich wojskowych. Zdaniem sądu generał Nazarow zignorował zagrożenie.

 • Donald Trump stawia na generałów

  Emerytowany generał piechoty morskiej John Kelly ma pełnić funkcję ministra bezpieczeństwa krajowego USA w nowej administracji - informują media w USA. To już trzeci wybrany przez prezydenta elekta Donalda Trumpa generał, który znajdzie się w jego gabinecie.

 • Zmarła jedyna córka generała Franco

  W Madrycie w wieku 91 lat zmarła w piątek Carmen Franco, córka dyktatora generała Francisco Franco, który rządził Hiszpanią w latach 1936-75. Po jego śmierci zaangażowała się w utrwalanie pamięci o ojcu.

 • Czyją głowę zaoferował generał Flynn

  Przyznanie się generała Michaela Flynna do składania fałszywych zeznań sprawia, że coraz trudniej uwierzyć, by Donald Trump nic nie wiedział o kontaktach swojego otoczenia z ludźmi Kremla.

 • Generał Kraszewski okazją ministra Kamińskiego

  Decyzję, czy szef Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odzyska dostęp do tajemnic podejmie w imieniu premiera koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Według nieoficjalnych informacji, decyzja jest już przesądzona - Jarosław Kraszewski niebawem odzyska certyfikaty, dzięki którym będzie mógł wrócić do pracy. Sprawa generała ma też...

Zdjęcia na temat: generał
 • Stan Wojenny widziany przez obiektyw
Wideo na temat: generał
Dyskusje na temat: generał