• Informacje na temat:

  generał

Artykuły na temat: generał
 • Generałowie - odmaszerować!

  Trwa fala odejść najwyższych dowódców polskiej armii. W ciągu kilku ostatnich miesięcy wojsko straciło tylu doświadczonych generałów, że pora zadać pytanie, czy armia jest w stanie wypełniać swoją rolę w najlepszy możliwy sposób. Odpowiedź, niestety, nie jest jednoznacznie pozytywna.

 • Generał Kukliński

  Na tę wiadomość czekałem od 11 lutego 2004 roku, kiedy na Florydzie zmarł jeden z największych bohaterów w całej (nie tylko polskiej) historii najnowszej - pułkownik Ryszard Kukliński: Prezydent RP mianował go pośmiertnie na stopień generała brygady.

 • Generał Kukliński?

  ...wysługujących się Moskwie w zniewalaniu własnych rodaków, jak generał Wojciech Jaruzelski.

 • Zestrzelony samolot. Ukraiński generał skazany

  Sąd w Kijowie skazał generała Wiktora Nazarowa na 7 lat pozbawienia wolności za niedopełnienie obowiązków. Chodzi o zestrzelenie przez separatystów z Donbasu wojskowego samolotu w 2014 roku, w wyniku czego zginęło kilkudziesięciu ukraińskich wojskowych. Zdaniem sądu generał Nazarow zignorował zagrożenie.

 • Donald Trump stawia na generałów

  Emerytowany generał piechoty morskiej John Kelly ma pełnić funkcję ministra bezpieczeństwa krajowego USA w nowej administracji - informują media w USA. To już trzeci wybrany przez prezydenta elekta Donalda Trumpa generał, który znajdzie się w jego gabinecie.

 • Generał „Nil” lepiej wyeksponowany

  Odczuwam dużą satysfakcję, chociaż dopiero po kilkunastu latach. Od momentu powstania Muzeum Armii Krajowej im. generała Augusta Emila Fieldorfa-„Nila” w Krakowie głosiłem bowiem potrzebę uczynienia jego programową osią właśnie postaci patrona. I oto czytam w „Dzienniku Polskim”, że trwają przygotowania wystawy stałej poświęconej legendarnemu dowódcy Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej AK...

 • Nieoficjalnie: Generał Mirosław Różański złożył rezygnację

  Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Mirosław Różański złożył wypowiedzenie - dowiedziała się nieoficjalnie IAR.

 • Jan Karski pośmiertnie mianowany generałem brygady

  Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy do stopnia generała brygady pośmiertnie awansowani zostali porucznik Jan Karski oraz pułkownik Ryszard Kukliński. Generałem broni został generał dywizji Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej Władysław Jędrzejewski. Na stopień generała brygady awans otrzymał płk pil. Ludwika Krempa, który w styczniu 2016 skończył sto lat. Decyzja prezydenta opublikowana...

 • NATO: Kanadyjka zastąpiła odwołanego przez MON generała

  Generał Chris Whitecross z Kanady zastąpiła generała Janusza Bojarskiego na stanowisku komendanta NATO Defence College (Akademii Obrony NATO) w Rzymie. W siedzibie odbyła się ceremonia przekazania dowództwa nad placówką.

 • Syria: Dżihadyści z IS zabili rosyjskiego generała

  Resort obrony Rosji poinformował w niedzielę, że rosyjski generał Walerij Asapow został zabity we wschodniej Syrii, w pobliżu miasta Dajr az-Zaur. Do śmierci generała doszło w wyniku ostrzału moździerzowego przeprowadzonego przez dżihadystów Państwa Islamskiego.

Zdjęcia na temat: generał
 • Stan Wojenny widziany przez obiektyw
Wideo na temat: generał
Dyskusje na temat: generał