• Informacje na temat:

  generał franco

Artykuły na temat: generał franco
 • Zmarła jedyna córka generała Franco

  W Madrycie w wieku 91 lat zmarła w piątek Carmen Franco, córka dyktatora generała Francisco Franco, który rządził Hiszpanią w latach 1936-75. Po jego śmierci zaangażowała się w utrwalanie pamięci o ojcu.

 • "El Pais": Przeor bazyliki zablokował ekshumację generała Franco

  Przełożony wspólnoty benedyktynów zablokował proces ekshumacji generała Francisco Franco - podaje w czwartek dziennik "El Pais". Benedyktyni nadzorują bazylikę w Dolinie Poległych (Valle de los Caidos), gdzie znajduje się mauzoleum hiszpańskiej wojny domowej w Hiszpanii oraz grób generała Franco.

 • Premier Hiszpanii: Ekshumacja Franco opóźni się

  Premier Hiszpanii Pedro Sanchez poinformował, że ekshumacja i przeniesienie zwłok Francisco Franco ulegnie opóźnieniu. Dotychczas socjalistyczny gabinet zapowiadał, że ponowny pochówek byłego premiera odbędzie się najpóźniej do Bożego Narodzenia.

 • Hiszpania: Parlament zdecydował o ekshumacji gen. Franco

  Hiszpański Parlament zdecydował o ekshumacji generała Francisco Franco. Z inicjatywą taką wystąpił socjalistyczny rząd Hiszpanii. Za decyzją głosowało 172 parlamentarzystów, przeciw dwóch, a 164 wstrzymało się od głosu.

 • Zwolennicy generała Franco uczcili rocznicę jego śmierci

  Ponad tysiąc zwolenników Francisco Franco uczciło w niedzielę w podmadryckiej Dolinie Poległych (Valle de los Caidos) pamięć byłego hiszpańskiego przywódcy. Okazją do spotkania przy grobie generała była przypadająca we wtorek 43. rocznica jego śmierci.

 • Hiszpański parlament chce przenieść szczątki generała Franco

  Hiszpański Kongres Deputowanych wezwał w czwartek konserwatywny rząd do przeniesienia szczątków dyktatora generała Francisco Franco. Od 40 lat znajdują się one w kontrowersyjnym mauzoleum w Dolinie Poległych, pod Madrytem.

 • Zwłoki generała Francisco Franco zostaną przeniesione z mauzoleum

  Zwłoki zmarłego w 1975 roku generała Francisco Franco zostaną przeniesione z mauzoleum hiszpańskiej wojny domowej, tzw. Doliny Poległych (Valle de los Caidos) do krypty madryckiej katedry Almudena(...) już rodzina Franco.

 • Rodzina generała Franco pozwie rząd za decyzję o jego ekshumacji

  Rodzina Francisco Franco chce pozwać rząd Hiszpanii premiera Pedra Sancheza za piątkowy dekret nakazujący ekshumację i przeniesienie zwłok generała poza mauzoleum hiszpańskiej wojny domowej w Valle de los Caidos (Dolinie Poległych).

 • Rodzina dyktatora Franco: Rząd przekroczył uprawnienia

  Rodzina Francisco Franco chce pozwać rząd Hiszpanii premiera Pedra Sancheza za piątkowy dekret nakazujący ekshumację i przeniesienie zwłok generała poza mauzoleum hiszpańskiej wojny domowej w Valle de los Caidos (Dolinie Poległych).

 • Hiszpania: Zniszczono nagrobek gen. Franco

  Hiszpański artysta Henrique Tenreiro w środę namalował czerwoną farbą na nagrobku gen. Francisco Franco w bazylice w Dolinie Poległych napis "Za wolność!". Gdy został zatrzymany, oświadczył, że jego działanie artystyczne ma "prowadzić do pojednania".

Zdjęcia na temat: generał franco
Dyskusje na temat: generał franco