• Informacje na temat:

  generał franco

Artykuły na temat: generał franco
 • Zmarła jedyna córka generała Franco

  W Madrycie w wieku 91 lat zmarła w piątek Carmen Franco, córka dyktatora generała Francisco Franco, który rządził Hiszpanią w latach 1936-75. Po jego śmierci zaangażowała się w utrwalanie pamięci o ojcu.

 • Hiszpański parlament chce przenieść szczątki generała Franco

  Hiszpański Kongres Deputowanych wezwał w czwartek konserwatywny rząd do przeniesienia szczątków dyktatora generała Francisco Franco. Od 40 lat znajdują się one w kontrowersyjnym mauzoleum w Dolinie Poległych, pod Madrytem.

 • Dokładnie 25 lat temu, zmarł w Hiszpanii generał Francisco Franco. Tego dnia zakończyła się trwająca 36 lat dyktatura.

 • Churchill przekupił hiszpańskich generałów, aby Franco nie przystąpił do wojny

  Winston Churchill w obawie, by Hiszpania nie przystąpiła do wojny po stronie Hitlera, posłużył się pewnym bankierem, aby przekupić frankistowskich generałów i odwieść gen. Francisco Franco od tego zamiaru.

 • Co Air France chce ukryć przed pasażerami?

  ...ofiar A330. W sumie znaleziono 44 ciała. Jak oświadczył generał brazylijskiego lotnictwa wojskowego, poszukiwania zwłok ofiar i fragmentów samolotu będą trwały "co najmniej do 19 czerwca". Dotychczas...

 • Dokładnie 25 lat temu, zmarł w Hiszpanii generał Francisco Franco. Tego dnia zakończyła się trwająca 36 lat dyktatura. Dziś, ponad 40 procent Hiszpanów bardzo słabo pamięta te czasy, wielu z nich nie było wtedy na świecie.

 • Eksperci za ekshumacją i przeniesieniem zwłok gen. Franco

  ..."Zwłoki generała Franco powinny być ekshumowane i przeniesione w inne miejsce" - zaleciła komisja ekspercka ds. realizacji ustawy o pamięci historycznej Hiszpanii. "Prochy dyktatora powinny spocząć w miejscu wybranym przez rodzinę lub w innym, bardziej stosownym" - stwierdził jeden z ekspertów komisji Virgilio Zapatero. Gen. Franciso Franco zmarł w 1975 roku.

 • Linie Air France zapowiedziały, że nie uziemią czterech maszyn Airbus A380. Zrobiły to australijskie linie Qantas, po tym jak w jednej z maszyn wybuchł silnik. Został odłączony. Samolot awaryjnie, ale bezpiecznie wylądował w Singapurze. Na pokładzie było 459 osób.

 • Mundial 2018: Kontrowersyjne koszulki reprezentacji Hiszpanii

  Koszulki, w których hiszpańscy piłkarze wystąpią podczas przyszłorocznego mundialu, budzą kontrowersje. Według części osób znajdujący się na nich motyw przypomina flagę II Republiki Hiszpańskiej zakończonej przez wojnę domową, która doprowadziła do dyktatury generała Francisco Franco.

 • Odmówiono jej obywatelstwa. "Nie zna kultury Hiszpanii"

  Hiszpańskie władze odmówiły przyznania obywatelstwa marokańskiej imigrantce mieszkającej w Hiszpanii od ponad 20 lat, która nie potrafiła odpowiedzieć na pytania kwestionariusza, m.in. nie wiedziała nic na temat generała Franco ani kto napisał "Don Kichota".

Zdjęcia na temat: generał franco
Dyskusje na temat: generał franco