• Informacje na temat:

  generalny inspektorat sił zbrojnych

Artykuły na temat: generalny inspektorat sił zbrojnych
 • Płk Dariusz Duda szefem Inspektoratu Uzbrojenia

  Szefem Inspektoratu Uzbrojenia jest od piątku płk Dariusz Pluta, dotychczasowy szef IU gen bryg. Adam Duda został przeniesiony do rezerwy kadrowej - poinformował krótko przed godz. 22.00 rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

 • MON: Oni zastąpią Szefa Inspektoratu Wojsk Specjalnych i dowódcę GROM

  Gen. Wojciech Marchwica jest p.o. Szefa Inspektoratu Wojsk Specjalnych, a ppłk Robert Kopacki p.o. dowódcą GROM – podało w czwartek MON. Wojskowi zastąpią odwołanych: gen. Piotra Patalonga i płk Piotra Gąstała.

 • Gen. Lech Majewski Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych

  W sobotę prezydent Bronisław Komorowski mianował gen. broni pil. Lecha Majewskiego na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. 61-letni Majewski jest pilotem klasy mistrzowskiej.

 • Gen. Lech Majewski Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych

  W sobotę prezydent Bronisław Komorowski mianował gen. broni pil. Lecha Majewskiego na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - poinformowała na stronie internetowej Kancelaria Prezydenta.

 • Zmiany kadrowe w wojsku. Szef MON podjął decyzję

  Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podjął decyzję o zmianach kadrowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, w Dowództwie Garnizonu Warszawa oraz Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych. Gratulując nominacji, minister Antoni Macierewicz podkreślił, że ma nadzieję, iż nowe zadania, jakie stoją przed oficerami, będą realizowane w sposób profesjonalny.

 • PO o fali odejść generałów: Armia stanie się prywatnym folwarkiem Macierewicza

  Falą odejść generałów z armii powinna zająć się komisja obrony. Posłowie PO chcą zwołania posiedzenia komisji, by zapytać ministra Macierewicza o ostatnie dymisje szefów rodzajów sił zbrojnych i szefów inspektoratów. Z armii odchodzi m.in gen. Różański – dowództwa Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, z funkcją żegna się szef Sztabu Generalnego Mirosław Gocuł i szef Inspektoratu Uzbrojenia - gen...

 • Mundury po nowemu

  Mundury po nowemu. Specjaliści z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych pracują nad nowymi dokumentami, które uporządkują wszystkie przepisy dotyczące tak zwanej "mundurówki".

 • Nowa propozycja Macierewicza "usuwa punkty dyskusyjne"

  Szef MON Antoni Macierewicz przesłał szefowi BBN Pawłowi Solochowi nową propozycję organizacji "Systemu Kierowania i Dowodzenia Sił Zbrojnych RP". Jak informuje MON, modyfikacja usuwa punkty dyskusyjne pomiędzy MON i BBN. MON proponuje m.in. przywrócenie Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych RP.

 • Bronisław Komorowski: Generalskie nominacje "last minute"

  Tuż przed opuszczeniem urzędu prezydent Bronisław Komorowski awansuje 18 oficerów Sił Zbrojnych RP na generałów i admirałów.

 • Szef MON wycofuje wnioski o awanse generalskie

  W trosce o dobro Sił Zbrojnych RP i harmonijne współdziałanie organów konstytucyjnych w zakresie obronności, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz postanowił wycofać wnioski o awanse generalskie - poinformowało w piątkowym komunikacie MON.

Dyskusje na temat: generalny inspektorat sił zbrojnych
 • Re: "Rz": Projekt zmian w ustawie o urzędzie ministra obrony narodowej jest gotowy

  . Na czas pokoju: dowódca sił zbrojnych i inspektoraty szkolenia i gotowości bojowej oraz inspektorat logistyki. Na czas "W" - dowódca SZ zostaje Naczelnym dowódcą armii, inspektorat szkolenia i gotowości bojowej przekształca się w Sztab Generalny a inspektorat logistyki w Zarząd Logistyki i zaopatrzenia Wojennego. Oczywiście co do nazw nie będę się upierał ale taki prosty system tworzy strukturę