• Informacje na temat:

  generalny inspektorat sił zbrojnych

Artykuły na temat: generalny inspektorat sił zbrojnych
 • MON: Rząd przyjął projekt ustawy o siłach zbrojnych

  Rada Ministrów przyjęła w trybie obiegowym projekt ustawy zmieniającej system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi – poinformowało w czwartek Ministerstwo Obrony Narodowej.

 • Płk Dariusz Duda szefem Inspektoratu Uzbrojenia

  Szefem Inspektoratu Uzbrojenia jest od piątku płk Dariusz Pluta, dotychczasowy szef IU gen bryg. Adam Duda został przeniesiony do rezerwy kadrowej - poinformował krótko przed godz. 22.00 rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

 • MON: Oni zastąpią Szefa Inspektoratu Wojsk Specjalnych i dowódcę GROM

  Gen. Wojciech Marchwica jest p.o. Szefa Inspektoratu Wojsk Specjalnych, a ppłk Robert Kopacki p.o. dowódcą GROM – podało w czwartek MON. Wojskowi zastąpią odwołanych: gen. Piotra Patalonga i płk Piotra Gąstała.

 • Gen. Lech Majewski Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych

  W sobotę prezydent Bronisław Komorowski mianował gen. broni pil. Lecha Majewskiego na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. 61-letni Majewski jest pilotem klasy mistrzowskiej.

 • Gen. Lech Majewski Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych

  W sobotę prezydent Bronisław Komorowski mianował gen. broni pil. Lecha Majewskiego na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - poinformowała na stronie internetowej Kancelaria Prezydenta.

 • Sejmowa komisja obrony pozytywnie zaopiniowała w poniedziałek projekt kierunków przebudowy i modernizacji sił zbrojnych do roku 2026. Nie było głosów przeciwnych. Czesław Mroczek (PO) zarzuca, że dokument jest spóźniony.

 • Zmiany kadrowe w wojsku. Szef MON podjął decyzję

  Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podjął decyzję o zmianach kadrowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, w Dowództwie Garnizonu Warszawa oraz Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych. Gratulując nominacji, minister Antoni Macierewicz podkreślił, że ma nadzieję, iż nowe zadania, jakie stoją przed oficerami, będą realizowane w sposób profesjonalny.

 • PO o fali odejść generałów: Armia stanie się prywatnym folwarkiem Macierewicza

  Falą odejść generałów z armii powinna zająć się komisja obrony. Posłowie PO chcą zwołania posiedzenia komisji, by zapytać ministra Macierewicza o ostatnie dymisje szefów rodzajów sił zbrojnych i szefów inspektoratów. Z armii odchodzi m.in gen. Różański – dowództwa Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, z funkcją żegna się szef Sztabu Generalnego Mirosław Gocuł i szef Inspektoratu Uzbrojenia - gen...

 • BBN ujawnia nazwiska awansowanych generałów

  Wśród awansowanych na stopnie generalskie są szef Sztabu Generalnego WP oraz dowódcy generalny i operacyjny rodzajów sil zbrojnych; nominacje na pierwszy stopień generalski/admiralski otrzyma siedmiu oficerów w stopniu pułkownika/komandora - poinformowało BBN.

 • Mundury po nowemu

  Mundury po nowemu. Specjaliści z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych pracują nad nowymi dokumentami, które uporządkują wszystkie przepisy dotyczące tak zwanej "mundurówki".

Dyskusje na temat: generalny inspektorat sił zbrojnych
 • Re: "Rz": Projekt zmian w ustawie o urzędzie ministra obrony narodowej jest gotowy

  . Na czas pokoju: dowódca sił zbrojnych i inspektoraty szkolenia i gotowości bojowej oraz inspektorat logistyki. Na czas "W" - dowódca SZ zostaje Naczelnym dowódcą armii, inspektorat szkolenia i gotowości bojowej przekształca się w Sztab Generalny a inspektorat logistyki w Zarząd Logistyki i zaopatrzenia Wojennego. Oczywiście co do nazw nie będę się upierał ale taki prosty system tworzy strukturę