• Informacje na temat:

  generalny plan wschodni

Artykuły na temat: generalny plan wschodni
 • Mamy nadzieję, że ta wystawa stanie się impulsem do rozrachunku z historią - powiedział we wtorek w Warszawie prezes Niemieckiej Wspólnoty Badawczej prof. Matthias Kleiner otwierając ekspozycję "Nauka, Planowanie, Wypędzenia - Generalny Plan Wschodni".

 • Fotografie, mapy i teksty niemieckich uczonych z czasu wojny, dotyczące wypędzeń, przesiedleń i eksterminacji ludności, przeprowadzanych w ramach Generalnego Planu Wschodniego, pokazano na wystawie w stołecznym IPN. Ekspozycję przygotowali niezależni historycy niemieccy.

 • Gen. Jarosław Mika mianowany dowódcą generalnym

  Prezydent Andrzej Duda wręczył w środę gen. dyw. Jarosławowi Mice akt mianowania na stanowisko dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych. Jednocześnie wręczył akt odwołania z tego stanowiska gen. broni Mirosławowi Różańskiemu. - Oceniłem, że nie będę mógł przygotować sił zbrojnych do działań, które będą, dlatego zrezygnowałem ze stanowiska - powiedział odchodzący z wojska dowódca generalny gen...

 • Sekretarz generalny ONZ: Za sprawą Syrii wróciła zimna wojna

  Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział w piątek podczas sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ, że za sprawą Syrii wróciła zimna wojna, lecz tym razem bez mechanizmów blokujących eskalację napięć. Posiedzenie ws. Syrii zwołano na żądanie Rosji.

 • Celnicy złożyli zawiadomienie do Prokuratora Generalnego ws. sytuacji na granicach

  ...w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Związkowcy przywołują w swoim komunikacie przykłady przestępczości granicznej, udaremnionej w ostatnich dniach przez celników ze wschodniej granicy. Chodzi(...) rejestracyjnych. Drugi przywołany przez nich przykład, to przemyt kilkudziesięciu kilogramów narkotyków. Celnicy PL nie podają miejsca, gdzie doszło do zatrzymania, mówią, że chodzi o "wschodnie przejście...

 • Francja wysłała samolot elektronicznego rozpoznania AWACS do patrolowania w ramach NATO przestrzeni powietrznej w Europie Wschodniej. Maszyna lata od 1 kwietnia, ale dopiero teraz poinformował o tym rzecznik sztabu generalnego armii płk Gilles Jaron.

 • Strategiczny postulat Polski ws. flanki wschodniej na szczycie NATO

  Chciałbym, by sojusznicy potwierdzili wolę absolutnej kontynuacji trendu, który wytyczyliśmy na szczytach w Walii i w Warszawie, dotyczącego obecności grup batalionowych na wschodniej flance - mówił prezydent Andrzej Duda w czwartek przed spotkaniem przywódców państw NATO w Brukseli.

 • Beata Szydło przybyła do Rygi na szczyt Chiny-Europa Środkowo-Wschodnia

  Od wizyty w polskiej szkole i spotkania z Polonią premier Beata Szydło rozpoczęła w piątek wizytę w Rydze. W sobotę weźmie udział w szczycie Chiny-Europa Środkowo-Wschodnia. Będzie na jego marginesie rozmawiać m.in. z premierami Chin, Łotwy, Chorwacji i Serbii.

 • NATO przyjęło zaktualizowany plan obrony w cyberprzestrzeni

  Ministrowie obrony NATO zaakceptowali w czwartek w Brukseli zaktualizowany plan obrony w cyberprzestrzeni - poinformował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

 • Sekretarz generalny NATO: Rosja atakuje Ukrainę

  Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył po przybyciu do Walii na szczyt Sojuszu, że Rosja atakuje Ukrainę. Reuters podkreśla, że jest to zaostrzeniem retoryki NATO wobec Moskwy.

Dyskusje na temat: generalny plan wschodni