• Informacje na temat:

  generalny plan wschodni

Artykuły na temat: generalny plan wschodni
 • Mamy nadzieję, że ta wystawa stanie się impulsem do rozrachunku z historią - powiedział we wtorek w Warszawie prezes Niemieckiej Wspólnoty Badawczej prof. Matthias Kleiner otwierając ekspozycję "Nauka, Planowanie, Wypędzenia - Generalny Plan Wschodni".

 • Fotografie, mapy i teksty niemieckich uczonych z czasu wojny, dotyczące wypędzeń, przesiedleń i eksterminacji ludności, przeprowadzanych w ramach Generalnego Planu Wschodniego, pokazano na wystawie w stołecznym IPN. Ekspozycję przygotowali niezależni historycy niemieccy.

 • Gen. Jarosław Mika mianowany dowódcą generalnym

  Prezydent Andrzej Duda wręczył w środę gen. dyw. Jarosławowi Mice akt mianowania na stanowisko dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych. Jednocześnie wręczył akt odwołania z tego stanowiska gen. broni Mirosławowi Różańskiemu. - Oceniłem, że nie będę mógł przygotować sił zbrojnych do działań, które będą, dlatego zrezygnowałem ze stanowiska - powiedział odchodzący z wojska dowódca generalny gen...

 • Sekretarz generalny ONZ: Za sprawą Syrii wróciła zimna wojna

  Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział w piątek podczas sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ, że za sprawą Syrii wróciła zimna wojna, lecz tym razem bez mechanizmów blokujących eskalację napięć. Posiedzenie ws. Syrii zwołano na żądanie Rosji.

 • Celnicy złożyli zawiadomienie do Prokuratora Generalnego ws. sytuacji na granicach

  ...w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Związkowcy przywołują w swoim komunikacie przykłady przestępczości granicznej, udaremnionej w ostatnich dniach przez celników ze wschodniej granicy. Chodzi(...) rejestracyjnych. Drugi przywołany przez nich przykład, to przemyt kilkudziesięciu kilogramów narkotyków. Celnicy PL nie podają miejsca, gdzie doszło do zatrzymania, mówią, że chodzi o "wschodnie przejście...

 • Francja wysłała samolot elektronicznego rozpoznania AWACS do patrolowania w ramach NATO przestrzeni powietrznej w Europie Wschodniej. Maszyna lata od 1 kwietnia, ale dopiero teraz poinformował o tym rzecznik sztabu generalnego armii płk Gilles Jaron.

 • Strategiczny postulat Polski ws. flanki wschodniej na szczycie NATO

  Chciałbym, by sojusznicy potwierdzili wolę absolutnej kontynuacji trendu, który wytyczyliśmy na szczytach w Walii i w Warszawie, dotyczącego obecności grup batalionowych na wschodniej flance - mówił prezydent Andrzej Duda w czwartek przed spotkaniem przywódców państw NATO w Brukseli.

 • Beata Szydło przybyła do Rygi na szczyt Chiny-Europa Środkowo-Wschodnia

  Od wizyty w polskiej szkole i spotkania z Polonią premier Beata Szydło rozpoczęła w piątek wizytę w Rydze. W sobotę weźmie udział w szczycie Chiny-Europa Środkowo-Wschodnia. Będzie na jego marginesie rozmawiać m.in. z premierami Chin, Łotwy, Chorwacji i Serbii.

 • NATO przyjęło zaktualizowany plan obrony w cyberprzestrzeni

  Ministrowie obrony NATO zaakceptowali w czwartek w Brukseli zaktualizowany plan obrony w cyberprzestrzeni - poinformował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

 • Sekretarz generalny NATO: Rosja atakuje Ukrainę

  Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył po przybyciu do Walii na szczyt Sojuszu, że Rosja atakuje Ukrainę. Reuters podkreśla, że jest to zaostrzeniem retoryki NATO wobec Moskwy.

Dyskusje na temat: generalny plan wschodni
 • Re: Motocyklowy rajd "Nocnych Wilków" w Polsce

  Sprawdź sobie co to był Generalny Plan Wschodni zamiast pajacować.

 • Re: Amerykańscy kongresmeni apelują w liście do Andrzeja Dudy

  Polacy NIE BYLI nazistami-ludobójcami sprawcami holokaustu, ludobójstwo było formą działań Niemiec w czasie II wojny światowej w realizacji np. Generalnego Planu Wschodniego, w którym Niemcy planowali ludobójstwo-eksterminację kilkudziesięciu milionów ludzi. Proszę poczytać: Generalny Plan Wschodni.

 • Re: Ukraina szykuje atak na donieckich separatystów?

  Dżorcz. Uczcie się historii, fakty są takie że Niemcy chciały 87% Polaków zwyczajnie fizycznie zlikwidować. Plan ten znany jest jako Generalny plan wschodni (Generalplan Ost) Przed unicestwieniem uratowała Polaków Armia Czerwona, więc pomniki jak najbardziej jej się należą.

 • Re: Amerykańscy kongresmeni apelują w liście do Andrzeja Dudy

  wyniszczanych ciężką pracą niewolników. Proszę poczytać: Generalny Plan Wschodni.(...)Polacy NIE BYLI nazistami-ludobójcami sprawcami holokaustu, ludobójstwo było formą działań Niemiec w czasie II wojny światowej w realizacji np. Generalnego Planu Wschodniego, w którym Niemcy

 • Re: Jarosław Kaczyński: Prawda nie obroni się sama

  wyniszczanych ciężką pracą niewolników. Proszę poczytać: Generalny Plan Wschodni.(...)Polacy NIE BYLI nazistami-ludobójcami sprawcami holokaustu, ludobójstwo było formą działań Niemiec w czasie II wojny światowej w realizacji np. Generalnego Planu Wschodniego, w którym Niemcy

 • Re: Steinmeier: Potrzebujemy silnej, pewnej siebie i europejskiej Polski

  Kondominium wymyka się z pod kontroli i chce się uzależnić, to trzeba trochę pogłaskać Polaków. W końcu nowy Generalny Plan Wschodni gospodarczo po cichu jest realizowany, a niewolnicy są potrzebni.

 • Re: Ustawa o Sądzie Najwyższym na biurku prezydenta. Na żywo

  zdrajcom narodu otwieram oczy "Generalny Plan Wschodni (niem. Generalplan Ost, GPO) – nazistowski plan osiedleńczy i germanizacyjny terytoriów Europy Środkowo-Wschodniej i Wschodniej, położonych na wschód od granicy III Rzeszy sprzed września 1939[1][2]. Polacy obudźcie sie - czemu niemcy sa tak wściekli, czemu ta zmiana w prawie tak doprowadza niemców do szału!

 • Re: Włochy: Protesty i oburzenie bezpłatnym rozdawaniem "Mein Kampf"

  To na pewno spodobałby ci sie Generalny plan Wschodni, opisany dokładnie. Zaplanowane przejęcie Europy Wschodniej poprzez eksterminacje lub przesiedlenie za Ural Słowian. Pozostać przy życiu miało jedynie kilka milionów 0 robotników pracujących na rase panów.Więcej wiedzy, mniej ignorancji i głupoty.

 • Re: "Orban wie, jak budować narrację, której Polacy potrzebują"

  Etap przechwycenia władzy w służbach specjalnych trwał lata – podobnie zajmowanie stanowisk w administracji państwa. Jednak niszczenia Polaków dokonywano na bieżąco. Przez wiele lat po wojnie dokańczano/kontynuowano Generalny Plan Wschodni – mordowano patriotów, zabijano ducha wolności, ducha kultury, odbierano broń obywatelom, inwigilowano, tresowano nowych obywateli, „wymuszano” zachowania

 • Re: ​Tusk: Autorzy ustawy o IPN wypromowali podłe oszczerstwo na cały świat

  przekształceniu w stopniowo wyniszczanych ciężką pracą niewolników. Proszę poczytać: Generalny Plan Wschodni.(...) służyli nazistom niemieckim. Polacy NIE BYLI nazistami-ludobójcami sprawcami holokaustu, ludobójstwo było formą działań Niemiec w czasie II wojny światowej w realizacji np. Generalnego Planu Wschodniego