• Informacje na temat:

  geopolityka

Artykuły na temat: geopolityka
 • Geopolityka Polski według Komorowskiego

  Polska powinna zacieśnić stosunki z Niemcami, nie koncentrując się na spornym Gazociągu Północnym po dnie Bałtyku - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie, udzielonym europejskiej telewizji informacyjnej Euronews z okazji dzisiejszej wizyty w Brukseli.

 • Nowa geopolityka świata według patriarchy Moskwy

  Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl skrytykował Stany Zjednoczone za światową hegemonię i stwierdził, że "jednobiegunowy świat jest niebezpieczny dla całej kuli ziemskiej".

 • Na Ukrainie utrzymała i utrwaliła się władza Partii Regionów, której z Rosją nie do końca po drodze, ale która ma z tym krajem o wiele więcej wspólnego, niż z Europą. W Gruzji zwyciężyła partia Bidziny Iwaniszwilego, który dorobił się w Rosji majątku i który uznawany jest za człowieka życzliwego Moskwie. Czy utrwaliła się nowa granica wpływów pomiędzy Rosją a Zachodem?

 • ..."Są kraje, dla których geopolityka jest sprawą marginalną. Wygrywają, przegrywają, życie płynie dalej. Ale dla Polski geopolityka to kwestia egzystencji, przegrana przynosi narodową katastrofę." Tę nieprzyjemną dla nas prawdę przypomina amerykański instytut Stratfor w artykule "Strategia Polski".

 • Tusk: Wybory do PE dotyczą sedna geopolityki i bezpieczeństwa Polski

  Premier Donald Tusk powiedział, że wybory do PE dotyczą samego sedna geopolityki i bezpieczeństwa Polski. Jego zdaniem, jeśli eurosceptycy, w tym PiS, wezmą górę, to nawet nie zauważymy, kiedy kraje UE będą sobie egoistycznie układały relacje z Rosją.

 • Człowiek, który zamienił geopolitykę w horror metafizyczny

  Aleksandr Dugin przeżył upadek radzieckiego imperium i całe życie marzył o jego odrodzeniu. Oby nie okazało się, że właśnie przekonał do jego wskrzeszenia Putina i Rosjan.

 • Nowa książka Brzezińskiego o geopolityce współczesnego świata

  Do księgarń w USA trafiła nowa książka Zbigniewa Brzezińskiego zatytułowana "Strategic Vision: America and the Crisis of Global Power" (Wizja strategiczna: Ameryka i kryzys globalnej potęgi). Autor twierdzi, że USA nadal zajmują pierwszą pozycję na świecie.

 • Rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia przeciwko „Wprost”. Tygodnik opublikował informację, z której wynika jakoby miał on kontakty z organizacjami faszystowskimi zza wschodniej granicy sterowanymi przez rosyjskich agentów.

 • Timberlake i Cyrus zagrożeni amerykańskimi sankcjami

  Geopolityka dopada Justina Timberlake'a i Miley Cyrus. W maju i czerwcu mają zakontraktowane koncerty w Helsinkach, ale stadion w stolicy Finlandii należy do rosyjskich oligarchów objętych sankcjami.

 • Odrodzona Rzeczpospolita na gruzach Rosji?

  To nie jest marzenie polskich romantyków o wielonarodowej Rzeczpospolitej od morza do morza. To idea, o której mówią prokremlowscy specjaliści od geopolityki.

Wideo na temat: geopolityka
 • Korzeniowski: Pamiętam każde spojrzenie dziecka z Aleppo. Dotknąłem prawdziwego nieszczęścia

  „Dość tego cynizmu” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Robert Korzeniowski. Mistrz olimpijski i Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u, który odwiedził ostatnio Aleppo, apelował do polityków o to, by rozmawiać o zakończeniu syryjskiego konfliktu zbrojnego. „Warto się dogadać, żeby uratować człowieczeństwo. (…) Syria, w ogóle Bliski Wschód jest wart tego, by tak jak był kolebką cywilizacji tej którą znamy, został uszanowany i nie był traktowany jako miejsce do wypróbowania nowej broni czy...

Dyskusje na temat: geopolityka