• Informacje na temat:

  gerhard

Artykuły na temat: gerhard
 • "Bild": W SPD narasta oburzenie. Wykluczą Gerharda Schroedera?

  Niemiecka SPD oficjalnie nie chce wypowiadać się w sprawie byłego kanclerza Gerharda Schroedera i jego przyjaźni z Władimirem Putinem, jednak w partii narasta oburzenie i mnożą się głosy za wykluczeniem Schroedera z partii - pisze we wtorek dziennik "Bild".

 • Gerhard Schroeder szefem rady dyrektorów Rosnieftu

  Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder został szefem rady dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft. Schroeder według mediów utrzyma zarazem stanowisko przewodniczącego komitetu akcjonariuszy spółek Nord Stream i Nord Stream 2.

 • Gerhard Schroeder otrzymał najwyższe czeskie odznaczenie

  Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder otrzymał najwyższe czeskie odznaczenie państwowe za wkład w rozwój relacji między oboma krajami. Politykowi SPD, krytykowanemu za lobbowanie na rzecz Rosji, order wręczył w sobotę prezydent Czech Milosz Zeman.

 • Rozpadło się czwarte małżeństwo Gerharda Schroedera

  Czwarte małżeństwo byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera skończyło się fiaskiem - pisze dziennik "Bild". 70-letni polityk i jego małżonka Doris rozstali się po blisko 18 latach.

 • ​Niemcy: Gerhard Schroeder apeluje o "nowoczesną politykę imigracyjną"

  Były kanclerz Niemiec, socjaldemokrata Gerhard Schroeder zaapelował o "nowoczesną politykę imigracyjną". Starzejące się Niemcy potrzebują imigrantów, jeśli chcą pozostać krajem silnym gospodarczo i socjalnie - podkreślił na łamach "Welt am Sonntag".

 • Gerhard Schroeder - twardziel ze słabością do Rosji

  Gerhard Schroeder przejdzie do historii jako autor programu reform Agenda 2010, które do dziś uważane są za fundament niemieckich sukcesów gospodarczych. Jego przyjaźń z Władimirem Putinem dziwi nawet kolegów z SPD. W poniedziałek b. kanclerz kończy 70 lat.

 • Wybitny fizyk i chemik, laureat Nagrody Nobla, prof. Gerhard Ertl z Niemiec otrzymał w piątek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie. Wręczenie tytułu obyło się podczas uroczystej inauguracji 66. roku akademickiego w tej uczelni.

 • Przyjęcie na 70. urodziny Gerharda Schroedera zakłóciła groźba zamachu bombowego

  W poniedziałek wieczorem w Kronbergu w Taunusie odbywało się kolejne przyjęcie urodzinowe na cześć 70-letniego, byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera. Tym razem był to prezent grupy bankowej(...) stwierdził: - Nie będę tego komentować. Zaznaczył tylko, że Gerhard Schroeder od roku 2006 należy do międzynarodowego grona doradców konsorcjum bankowego Rothschild i z tej racji wydano na jego cześć...

 • Ten, który zawsze stawia na swoim. Gerhard Schroeder obchodzi 70. urodziny

  Zawsze miał w sobie coś irytującego. Na wielkiego wizjonera, takiego jakim był Willy Brandt, Gerhard Schroder się nie nadawał. Zbyt wcześnie z marzyciela stał się twardym politykiem, liczącym się(...) przegrywania. Niezapomniany jest jego grubiański występ w wieczór wyborczy 2005 roku, kiedy przegrał z Angelą Merkel i nie chciał się z tym pogodzić. Gerhard Schröder potrafił dobrze obchodzić się...

 • Gerhard Schroeder: Praca w domu bardziej wyczerpuje niż biuro

  Zmiana ról: były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder zajął się prowadzeniem domu, podczas gdyż jego małżonka Doris robi polityczną karierę. Praca w domu jest bardziej wyczerpująca niż dzień spędzony w biurze - przyznał polityk w rozmowie z "Bild am Sonntag".

Zdjęcia na temat: gerhard
Wideo na temat: gerhard
 • To jedyny na świecie kozi regiment!

  W pruskim Forcie Gerharda mieszkają wyjątkowi żołdacy. To jedyny na świecie kozi regiment. "Kozy od zawsze towarzyszyły pruskiej armii. Służyły jako chodzące spiżarnie i źródło bardzo zdrowego mleka. Rola naszych kóz jest inna. Służą jako ekologiczne kosiarki. Bez nich fort dawno zniknąłby w zieleni" - mówi Piotr Piwowarczyk z Muzeum Obrony Wybrzeża.

Dyskusje na temat: gerhard