• Informacje na temat:

  gerontokracja

Artykuły na temat: gerontokracja
 • Polska Anemia Nauk

  ...uczelniach państwowych. Ich diagnoza jest miażdżąca - polska nauka jest niedoinwestowana, poziom dydaktyki i badań się obniża, polskimi uczelniami rządzą gerontokracja, marazm i kumoterstwo. Jak...

 • Kiedyś mieliśmy w Polsce duży przyrost naturalny. Później nastał czas transformacji ustrojowej i liczba ludności się ustabilizowała. Ostatnie lata to już jest tylko równia pochyła - dzieci rodzi się coraz mniej. Po ok. 2030 r. czeka nas nowy ustrój - gerontokracja, kiedy to seniorzy przejmą władzę. Żeby nas nie ubywało, potrzeba ponad dwoje dzieci na rodzinę. W tej chwili ten współczynnik...

 • Putin podpisał ustawę o "kremlowskich starcach"

  Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę wydłużającą wiek emerytalny dla wysokich rangą urzędników państwowych z 60 do 70 lat. Ustawa przez przeciwników prezydenta nazywana jest "ustawą o kremlowskich starcach".

 • Kaczyński: W sprawie Smoleńska kieruję się sercem

  Prezes PiS wspomina ostatnie słowa, jakie usłyszał od brata i zapowiada, że w kampanii wyborczej jego partia będzie podnosiła sprawę smoleńską.

 • J. Kaczyński: L. Kaczyński odejdzie w chwale w 2015 roku

  Jako jego brat i szef partii jestem pewien, że Lech Kaczyński wystartuje w wyborach i będzie miał w nich duże szanse. Ja sam wrócę do gabinetu premiera. Każdy dzień przynosi mi w tej sprawie więcej optymizmu - mówi gość Kontrapunktu RMF FM i Newsweeka, Jarosław Kaczyński.

 • Kaczyński: Lech Kaczyński odejdzie w chwale z urzędu w grudniu 2015 r.

  Jako jego brat i szef partii jestem pewien, że Lech Kaczyński wystartuje w wyborach i będzie miał w nich duże szanse. Ja sam wrócę do gabinetu premiera. Każdy dzień przynosi mi w tej sprawie więcej optymizmu - mówi gość Kontrapunktu RMF FM i Newsweeka, Jarosław Kaczyński. Do speckomisji wystawimy ponownie Antoniego Macierewicza – dodaje prezes PiS.

Dyskusje na temat: gerontokracja