• Informacje na temat:

  gerontowie

Artykuły na temat: gerontowie
 • Załapię się chyba do Księgi Guinnessa w konkurencji na faceta, który zrobił żonie najbardziej beznadziejny prezent imieninowy (co prawda, sama chciała - ale nie powinienem był ulegać). Poszedłem z nią mianowicie na film Andrzeja Wajdy "Tatarak".

 • ​Odliczanie Wyborcze Ziemkiewicza (dzień 2). Duda - polski Obama

  Wczoraj wieczorem, jak co czwartek, prowadziłem swój program w radiu, więc intensywnie reklamowanej debaty w TVN na bieżąco nie oglądałem. Opowiadali o niej zaproszeni do drugiej godziny programu komentatorzy, potem obejrzałem co lepsze fragmenty z zapisu. Nie zmieniłem zdania i nie sądzę, by ktokolwiek zmienił.

 • Powiedzonko śp. Władysława Bartoszewskiego "warto być przyzwoitym", tak często w tym tygodniu cytowane przez telewizyjnych prezenterów, należy do kategorii poczciwych, naiwnych banałów - krzepiących, ale nie z tego świata. Tego samego rodzaju co: "prawda zawsze zwycięża" czy "oszczędnością i pracą ludzie się bogacą". Tezę, że przyzwoitość popłaca, da się obronić tylko na gruncie metafizycznym - jeśli się wierzy, że jest tam, Na Górze, ów Ktoś, kto za dobre wynagradza, a za złe karze. Ale ta...

 • Bunt prawników i przeciwko prawnikom

  "Gazeta Wyborcza" opisała sprawę pewnego katowiczanina od lat nękanego przez bandytę, któremu nie spodobały się zeznania składane przez niego w sądzie. Historia może niewarta byłaby aż drugiej strony ogólnopolskiego dziennika, gdyby nie fakt, że w procederze tym bandzior posługuje się prokuraturą i sądami.

 • Sprawdź rozwiązania zadań maturalnych z historii!

  Prezentujemy zaproponowane przez naszych specjalistów, nieoficjalne rozwiązania pierwszych zadań maturalnych z historii na poziomie podstawowym. Na bieżąco będziemy dodawać kolejne odpowiedzi.