• Informacje na temat:

  gestapo

Artykuły na temat: gestapo
 • Zakopane kupi dawną siedzibę Gestapo

  Urząd Miasta Zakopane kupi od prywatnego właściciela za kwotę 12 mln zł dawną siedzibę Gestapo. "Katownia Podhala" ma zostać zaadaptowana na muzeum, w którym miasto będzie prowadzić działalność edukacyjną, kulturalną i społeczną. Obecnie działa tam ośrodek wypoczynkowy.

 • ​Kaczyński o "współpracownikach Gestapo". PO chce kary

  PO chce ukarania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego wtorkową wypowiedź o "współpracownikach Gestapo i AK-owcach". Klub PO złożył w tej sprawie wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej. To sformułowania pogardliwe, mowa nienawiści - uważa Rafał Grupiński (PO).

 • Legnickie gestapo

  Jeden z czytelników Legnica24.net. przesłał zdjęcia byłej legnickiej jednostki gestapo. To miejsce zapomniane i rzadko uczęszczane przez zwiedzających.

 • Tak gestapo zabiło prezydenta

  W zamordowaniu prezydenta mieli uczestniczyć gestapowcy Hermann Schimmann, Franz Weber oraz Wilhelm Perlbach (określany jako "człowiek od czarnej roboty"). Dlaczego Starzyński zginął? Z dostępnych powojennych zeznań byłych funkcjonariuszy niemieckich wynika tylko, że traktowali go jako "głowę ruchu niepodległościowego", bo swoimi przemówieniami we Wrześniu ’39 inspirował ludność cywilną do...

 • W piątek i sobotę obchody Dnia Pamięci Ofiar Gestapo

  Okupacyjne losy dzieci i młodzieży są motywem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Pamięci Ofiar Gestapo, które rozpoczną się w piątek w Krakowie.

 • W Krakowie rozpoczną się w piątek obchody Dnia Pamięci Ofiar Gestapo, organizowane po raz piąty przez Muzeum Historyczne. Tym razem będą one dedykowane Irenie Włodek - aresztowanej w wyniku prowokacji i wywiezionej do obozów zagłady Ravensbrueck i Buchenwaldu.

 • Szef Gestapo spoczywa na cmentarzu żydowskim

  Niemieccy badacze potwierdzili, że jeden z największych zbrodniarzy nazistowskich, były szef gestapo Heinrich Mueller nie przeżył drugiej wojny światowej.

 • Odpowiedzialny za Holokaust i zbrodnie na Polakach szef Gestapo Heinrich Mueller został w 1945 roku pochowany w grobie zbiorowym na cmentarzu żydowskim w centrum Berlina - podał niemiecki tabloid "Bild". Gmina żydowska jest oburzona.

 • Kompromitacja MEN. Siedziba przy "Al. Gestapo"

  Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Grzegorz Żurawski poinformował PAP, że na oficjalnej stronie internetowej resortu zmieniono już błąd w warszawskim adresie MEN. W anglojęzycznej wersji strony zamiast "al. J. Ch. Szucha" widniała: "Aleja Gestapo".

 • Polska policja jak gestapo i NKWD

  Polska policja została postawiona obok gestapo i NKWD. Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walentin Naliwajczenko, jeden najbliższych współpracowników prezydenta Wikora Juszczenki, w jednym szeregu wymienia te trzy służby, których celem miało być niszczenie ukraińskiego narodu.

Zdjęcia na temat: gestapo
Dyskusje na temat: gestapo