• Informacje na temat:

  gezowie

Artykuły na temat: gezowie
 • Geza Rohrig, gwiazda oscarowego filmu „Syn Szawła”: Z Polski wróciłem jako inny człowiek

  Polska była pierwszym krajem zagranicznym, jaki w swoim życiu odwiedził Geza Rohrig, odtwórca głównej roli w uhonorowanym Oscarem filmie „Syn Szawła”. „Z Polski wróciłem jako inny człowiek” – mówił poeta i aktor, który jest gościem Festiwalu Conrada w Krakowie.

 • Grupa Wyszehradzka będzie musiała się powiększyć?

  Grupa Wyszehradzka będzie musiała powiększyć się o nowe kraje z Europy Środkowej oraz Północnej, jeśli chce uzyskać rzeczywiste wpływy w Unii Europejskiej – oświadczył w piątek były minister spraw zagranicznych Węgier Geza Jeszenszky w telewizji M1.

 • Kto wygra w Cannes? Sprawdź typy bukmacherów

  Analitycy firmy bukmacherskiej STS przedstawili swoje typowania dotyczące zwycięzców kończącego się w niedzielę festiwalu w Cannes. Ich zdaniem Złota Palma powędruje do twórców filmu „The Assassin”.

 • Węgierski reżyser Geza Bodolay przygotował "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w krakowskim Teatrze im. Słowackiego. W tym samym miejscu w 1901 r. jeszcze za życia autora odbyła się premiera tego dramatu. "Wesele" Bodolaya to prawdopodobnie pierwsza próba zmierzenie się z tym dramatem obcokrajowca.

 • Napastowanie seksualne i ataki na policję na festynie pod Stuttgartem

  Podczas rozpoczętego w weekend festynu w Schorndorf pod Stuttgartem na południu Niemiec doszło do przypadków molestowania seksualnego kobiet przez uchodźców oraz do ataków na policjantów - podały niemieckie media. Władze wzmocniły środki bezpieczeństwa.

 • Węgry: Prokuratura żąda zniesienia immunitetu posła w związku z korupcją

  Węgierski prokurator generalny zwrócił się do parlamentu o zniesienie immunitetu posła rządzącego Fideszu, Rolanda Mengyi, który jest podejrzany o korupcję i próbę defraudacji. On sam poparł zdjęcie immunitetu i zapowiedział współpracę w śledztwie.

 • Prezydent Duda odznaczył Węgrów. "Uczciwy naród nigdy nie zapomina o braterstwie"

  Polsko-węgierska przyjaźń i wsparcie są zawsze zasługą ludzi. Uczciwe państwo i naród nigdy o przejawach braterstwa nie zapomina – powiedział prezydent Andrzej Duda w Budapeszcie podczas uroczystości wręczania odznaczeń zasłużonym obywatelom Węgier.

 • Oscary 2016: "Syn Szawła" - faworyt w kategorii "film nieanglojęzyczny" już w polskich kinach!

  Nagrodzony Grand Prix w Cannes i uhonorowany Złotym Globem film "Syn Szawła" w reżyserii Laszlo Nemesa wszedł do polskich kin. Eksperci twierdzą, że ten obraz ma duże szanse na zdobycie Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”.

 • Grupa Wyszehradzka poszerzy się o inne państwa?

  - Grupy Wyszehradzkiej nie warto formalnie poszerzać o inne państwa – ocenili w rozmowie z PAP analitycy węgierscy, podkreślając, że już teraz współpraca V4 często obejmuje inne państwa.

 • Niemiecka Centrala Ściągania Opłat upomniała katolicką świętą za niepłacenie abonamentu telewizyjnego. Parafia katolicka w Ramsdorf pod Kolonią otrzymała list skierowany do św. Walpurgi w sprawie zapłaty 16,15 euro miesięcznie za korzystanie z telewizji.