• Informacje na temat:

  gibraltar

Artykuły na temat: gibraltar
 • Gibraltar "kolonią"? Brytyjczycy oburzeni

  Brytyjski rząd zareagował w piątek ze złością na nazwanie Gibraltaru "kolonią brytyjskiej Korony" w oficjalnym dokumencie Unii Europejskiej, podkreślając, że "jest kompletnie nieakceptowalne, aby określać Gibraltar w ten sposób".

 • Gibraltar nazwany "kolonią". Brytyjski rząd zirytowany

  Brytyjski rząd zareagował w piątek ze złością na nazwanie Gibraltaru "kolonią brytyjskiej Korony" w oficjalnym dokumencie Unii Europejskiej, podkreślając, że "jest kompletnie nieakceptowalne, aby określać Gibraltar w ten sposób".

 • Hiszpańsko-brytyjski incydent na wodach koło Gibraltaru

  Na brytyjskich wodach w pobliżu Gibraltaru hiszpański okręt usiłował zmusić statki handlowe do opuszczenia kotwicowisk, ale odstąpił od tego, gdy pojawiły się tam jednostki brytyjskiej marynarki wojennej.

 • Incydent na wodach w pobliżu Gibraltaru

  Hiszpański okręt usiłował zmusić statki handlowe do opuszczenia kotwicowisk na brytyjskich wodach w pobliżu Gibraltaru. Odstąpił od tego, gdy pojawiły się tam jednostki brytyjskiej marynarki wojennej.

 • Osiągnięto porozumienie w sprawie Gibraltaru

  ...- Hiszpania nie ma już zastrzeżeń do umowy ws. brexitu - poinformował w sobotę w Madrycie premier Pedro Sanchez, potwierdzając osiągnięcie porozumienia ws. przyszłych negocjacji dotyczących Gibraltaru.

 • Jest porozumienie ws. Gibraltaru. Premier Hiszpanii potwierdza

  Hiszpania nie ma już zastrzeżeń do umowy ws. Brexitu - poinformował w sobotę w Madrycie premier Pedro Sanchez, potwierdzając osiągnięcie porozumienia ws. przyszłych negocjacji dotyczących Gibraltaru.

 • Hiszpania liczy, że dzięki Brexitowi odzyska Gibraltar

  Hiszpania liczy na to, że dzięki Brexitowi odzyska Gibraltar, który utraciła w 1713 roku. Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja, określająca warunki porozumienia Unii z Wielką Brytanią, pomija kwestię przyszłości Gibraltaru i pozostawia ją wspólnej decyzji Madrytu i Londynu.

 • UE nie może się porozumieć w kwestii wiz i Gibraltaru

  UE nie może się porozumieć w sprawie przepisów umożliwiających bezwizowe pobyty dla Brytyjczyków po brexicie. Cztery rundy negocjacyjne zakończyły się fiaskiem. Wszystko przez zapis, w którym Gibraltar nazwano "kolonią brytyjskiej Korony".

 • Hiszpański okręt wtargnął na wody terytorialne Gibraltaru

  ...​Hiszpański okręt patrolowy Infanta Cristina naruszył we wtorek po południu wody terytorialne Gibraltaru i został zmuszony przez brytyjski okręt HMS Scimitar do oddalenia się w stronę wybrzeży Hiszpanii - poinformowała brytyjska marynarka wojenna. Rząd Gibraltaru - brytyjskiego terytorium zamorskiego - uznał manewr okrętu za wtargnięcie, oskarżając hiszpańskie władze o regularne łamanie konwencji...

 • Sanchez: Hiszpania umocniła swoją pozycję co do Gibraltaru

  Pozycja Hiszpanii, która rości sobie prawo do Gibraltaru, będącego terytorium brytyjskim od roku 1713, umocniła się po uzgodnieniu w niedzielę umowy w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - powiedział w niedzielę hiszpański premier Pedro Sanchez.

Zdjęcia na temat: gibraltar
Wideo na temat: gibraltar
 • Trener Gibraltaru o meczu z Polską: „nie zaparkujemy autobusu przed naszą bramką”

  - Chcemy cały czas robić postępy. W poniedziałkowy wieczór nie zaparkujemy autobusu przed naszą bramką. Nie będziemy skupiać się wyłącznie na obronie. Postaramy się być trudnym rywalem dla Polski - powiedział Jeff Wood, trener piłkarskiej reprezentacji Gibraltaru. W poniedziałek Polacy zagrają z drużyną Gibraltaru na Stadionie Narodowym w Warszawie w eliminacjach Euro 2016.

 • Magda Wojtoń i Bogdan Zalewski zapraszają na Fakty RMF FM

  Popołudniowe Fakty RMF FM w rytmie rapu! Zapraszają Magda Wojtoń i Bogdan Zalewski. Francuscy robotnicy wykrzyczeli swą złość pod adresem pracodawców, rymując agresywne frazy. Nasi dziennikarze zapowiadają natomiast wierszem i prozą swoje wiadomości. Z Brukseli: o premierze Tusku walczącym o pieniądze i swój wizerunek. Z Londynu: o znikającej ofercie pracy dla Polaków. Z Gibraltaru: o brytyjskim

 • Kadrowicze przed Giblartarem. "Czuć głód zwycięstwa"

  Polscy piłkarze wylecieli do Faro, gdzie w niedzielę zmierzą się z Gibraltarem w pierwszym meczu eliminacyjnym EURO 2016. „W zespole czuć głód zwycięstwa” - mówi Grzegorz Krychowiak, reprezentant Polski. „Piłkarze Gibraltaru są na poziomie pierwszej, drugiej, trzeciej ligi polskiej” - dodaje Zbigniew Boniek, prezes PZPN.