• Informacje na temat:

  gibraltar

Artykuły na temat: gibraltar
 • Hiszpania liczy, że dzięki Brexitowi odzyska Gibraltar

  Hiszpania liczy na to, że dzięki Brexitowi odzyska Gibraltar, który utraciła w 1713 roku. Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja, określająca warunki porozumienia Unii z Wielką Brytanią, pomija kwestię przyszłości Gibraltaru i pozostawia ją wspólnej decyzji Madrytu i Londynu.

 • Hiszpański okręt wtargnął na wody terytorialne Gibraltaru

  ...​Hiszpański okręt patrolowy Infanta Cristina naruszył we wtorek po południu wody terytorialne Gibraltaru i został zmuszony przez brytyjski okręt HMS Scimitar do oddalenia się w stronę wybrzeży Hiszpanii - poinformowała brytyjska marynarka wojenna. Rząd Gibraltaru - brytyjskiego terytorium zamorskiego - uznał manewr okrętu za wtargnięcie, oskarżając hiszpańskie władze o regularne łamanie konwencji...

 • Brexit a Gibraltar. Zapewnienie Theresy May

  Szefowa brytyjskiego rządu Theresa May zapowiedziała w niedzielę, że Londyn nigdy nie odstąpi władzy nad Gibraltarem bez zgody mieszkańców tego leżącego na południu Półwyspu Iberyjskiego brytyjskiego terytorium zamorskiego.

 • Hiszpański okręt naruszył wody terytorialne Gibraltaru

  Hiszpański okręt patrolowy Infanta Cristina naruszył we wtorek po południu wody terytorialne Gibraltaru i został zmuszony przez brytyjski okręt HMS Scimitar do oddalenia się w stronę wybrzeży Hiszpanii - poinformowała brytyjska marynarka wojenna.

 • Premier May: Nie oddamy władzy nad Gibraltarem bez zgody mieszkańców

  Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w niedzielę, że Londyn nigdy nie odstąpi władzy nad Gibraltarem bez zgody mieszkańców tego leżącego na południu Półwyspu Iberyjskiego brytyjskiego terytorium zamorskiego. May zapewniła, że Gibraltar będzie włączony w proces negocjacji w sprawie Brexitu.

 • Spotkanie May-Tusk. Wymiana uprzejmości i sprawa Gibraltaru

  Podczas spotkania w czwartek z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem brytyjska premier Theresa May doceniła "konstruktywne podejście" UE do Brexitu, ale wyraziła sprzeciw wobec dyskusji o przyszłości Gibraltaru - poinformował rzecznik May.

 • Hiszpańskie łodzie na wodach Gibraltaru. Londyn protestuje

  Hiszpańskie jednostki na wodach Gibraltaru - brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych protestuje. To najnowsza odsłona toczącego się od wielu lat sporu.

 • ​Hiszpania: Zwrot Gibraltaru nie jest warunkiem w rozmowach o brexicie

  Hiszpania nie stawia kwestii odzyskania Gibraltaru jako warunku w negocjacjach między Londynem a Brukselą w sprawie brexitu - zapewnił w opublikowanym w niedzielę wywiadzie hiszpański minister spraw zagranicznych Alfonso Dastis.

 • Mocne słowa ws. Gibraltaru. B. szef brytyjskich konserwatystów grozi wojną

  Były szef Partii Konserwatywnej Michael Howard zasugerował, że brytyjska premier Theresa May mogłaby pójść na wojnę z Hiszpanią, aby bronić Gibraltaru, jeśli Madryt zechce wykorzystać negocjacje dot. Brexitu do uzyskania kontroli nad tym terytorium.

 • Hiszpania złożyła W. Brytanii niespodziewaną propozycję. Chodzi o Gibraltar

  Hiszpania zaproponowała Wielkiej Brytanii wspólną władzę nad Gibraltarem. Według szefa hiszpańskiego MSZ Jose Manuela Garcii Margallo dzięki temu mieszkańcy brytyjskiej enklawy uniknęliby skutków wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE - informuje we wtorek EFE.

Zdjęcia na temat: gibraltar
Wideo na temat: gibraltar
 • Trener Gibraltaru o meczu z Polską: „nie zaparkujemy autobusu przed naszą bramką”

  - Chcemy cały czas robić postępy. W poniedziałkowy wieczór nie zaparkujemy autobusu przed naszą bramką. Nie będziemy skupiać się wyłącznie na obronie. Postaramy się być trudnym rywalem dla Polski - powiedział Jeff Wood, trener piłkarskiej reprezentacji Gibraltaru. W poniedziałek Polacy zagrają z drużyną Gibraltaru na Stadionie Narodowym w Warszawie w eliminacjach Euro 2016.

 • Magda Wojtoń i Bogdan Zalewski zapraszają na Fakty RMF FM

  Popołudniowe Fakty RMF FM w rytmie rapu! Zapraszają Magda Wojtoń i Bogdan Zalewski. Francuscy robotnicy wykrzyczeli swą złość pod adresem pracodawców, rymując agresywne frazy. Nasi dziennikarze zapowiadają natomiast wierszem i prozą swoje wiadomości. Z Brukseli: o premierze Tusku walczącym o pieniądze i swój wizerunek. Z Londynu: o znikającej ofercie pracy dla Polaków. Z Gibraltaru: o brytyjskim

 • Kadrowicze przed Giblartarem. "Czuć głód zwycięstwa"

  Polscy piłkarze wylecieli do Faro, gdzie w niedzielę zmierzą się z Gibraltarem w pierwszym meczu eliminacyjnym EURO 2016. „W zespole czuć głód zwycięstwa” - mówi Grzegorz Krychowiak, reprezentant Polski. „Piłkarze Gibraltaru są na poziomie pierwszej, drugiej, trzeciej ligi polskiej” - dodaje Zbigniew Boniek, prezes PZPN.