• Informacje na temat:

  gibraltar

Artykuły na temat: gibraltar
 • Osiągnięto porozumienie w sprawie Gibraltaru

  ...- Hiszpania nie ma już zastrzeżeń do umowy ws. brexitu - poinformował w sobotę w Madrycie premier Pedro Sanchez, potwierdzając osiągnięcie porozumienia ws. przyszłych negocjacji dotyczących Gibraltaru.

 • Jest porozumienie ws. Gibraltaru. Premier Hiszpanii potwierdza

  Hiszpania nie ma już zastrzeżeń do umowy ws. Brexitu - poinformował w sobotę w Madrycie premier Pedro Sanchez, potwierdzając osiągnięcie porozumienia ws. przyszłych negocjacji dotyczących Gibraltaru.

 • Hiszpania liczy, że dzięki Brexitowi odzyska Gibraltar

  Hiszpania liczy na to, że dzięki Brexitowi odzyska Gibraltar, który utraciła w 1713 roku. Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja, określająca warunki porozumienia Unii z Wielką Brytanią, pomija kwestię przyszłości Gibraltaru i pozostawia ją wspólnej decyzji Madrytu i Londynu.

 • Hiszpański okręt wtargnął na wody terytorialne Gibraltaru

  ...​Hiszpański okręt patrolowy Infanta Cristina naruszył we wtorek po południu wody terytorialne Gibraltaru i został zmuszony przez brytyjski okręt HMS Scimitar do oddalenia się w stronę wybrzeży Hiszpanii - poinformowała brytyjska marynarka wojenna. Rząd Gibraltaru - brytyjskiego terytorium zamorskiego - uznał manewr okrętu za wtargnięcie, oskarżając hiszpańskie władze o regularne łamanie konwencji...

 • Sanchez: Hiszpania umocniła swoją pozycję co do Gibraltaru

  Pozycja Hiszpanii, która rości sobie prawo do Gibraltaru, będącego terytorium brytyjskim od roku 1713, umocniła się po uzgodnieniu w niedzielę umowy w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - powiedział w niedzielę hiszpański premier Pedro Sanchez.

 • Brexit a Gibraltar. Zapewnienie Theresy May

  Szefowa brytyjskiego rządu Theresa May zapowiedziała w niedzielę, że Londyn nigdy nie odstąpi władzy nad Gibraltarem bez zgody mieszkańców tego leżącego na południu Półwyspu Iberyjskiego brytyjskiego terytorium zamorskiego.

 • Hiszpański okręt naruszył wody terytorialne Gibraltaru

  Hiszpański okręt patrolowy Infanta Cristina naruszył we wtorek po południu wody terytorialne Gibraltaru i został zmuszony przez brytyjski okręt HMS Scimitar do oddalenia się w stronę wybrzeży Hiszpanii - poinformowała brytyjska marynarka wojenna.

 • Premier May: Nie oddamy władzy nad Gibraltarem bez zgody mieszkańców

  Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w niedzielę, że Londyn nigdy nie odstąpi władzy nad Gibraltarem bez zgody mieszkańców tego leżącego na południu Półwyspu Iberyjskiego brytyjskiego terytorium zamorskiego. May zapewniła, że Gibraltar będzie włączony w proces negocjacji w sprawie Brexitu.

 • Spór o Gibraltar. Wieczorna rozmowa premierów Wlk. Brytanii i Hiszpanii

  Brytyjska premier Theresa May odbyła w środę wieczorem rozmowę telefoniczną z premierem rządu Hiszpanii Pedro Sanchezem - poinformowało biuro prasowe jej gabinetu. Rozmowa dotyczyła brexitu, w tym - również przyszłości Gibraltaru - zaznaczono w komunikacie.

 • Premier Hiszpanii: Nie podpiszemy umowy o brexicie bez zmian ws. Gibraltaru

  Hiszpański premier Pedro Sanchez oświadczył we wtorek, że jego kraj zagłosuje przeciw proponowanemu porozumieniu UE ze Zjednoczonym Królestwem ws. brexitu, jeśli kwestia przyszłości Gibraltaru nie zostanie uznana za przedmiot dwustronnych rozmów Londynu i Madrytu.

Zdjęcia na temat: gibraltar
Wideo na temat: gibraltar
 • Trener Gibraltaru o meczu z Polską: „nie zaparkujemy autobusu przed naszą bramką”

  - Chcemy cały czas robić postępy. W poniedziałkowy wieczór nie zaparkujemy autobusu przed naszą bramką. Nie będziemy skupiać się wyłącznie na obronie. Postaramy się być trudnym rywalem dla Polski - powiedział Jeff Wood, trener piłkarskiej reprezentacji Gibraltaru. W poniedziałek Polacy zagrają z drużyną Gibraltaru na Stadionie Narodowym w Warszawie w eliminacjach Euro 2016.

 • Magda Wojtoń i Bogdan Zalewski zapraszają na Fakty RMF FM

  Popołudniowe Fakty RMF FM w rytmie rapu! Zapraszają Magda Wojtoń i Bogdan Zalewski. Francuscy robotnicy wykrzyczeli swą złość pod adresem pracodawców, rymując agresywne frazy. Nasi dziennikarze zapowiadają natomiast wierszem i prozą swoje wiadomości. Z Brukseli: o premierze Tusku walczącym o pieniądze i swój wizerunek. Z Londynu: o znikającej ofercie pracy dla Polaków. Z Gibraltaru: o brytyjskim

 • Kadrowicze przed Giblartarem. "Czuć głód zwycięstwa"

  Polscy piłkarze wylecieli do Faro, gdzie w niedzielę zmierzą się z Gibraltarem w pierwszym meczu eliminacyjnym EURO 2016. „W zespole czuć głód zwycięstwa” - mówi Grzegorz Krychowiak, reprezentant Polski. „Piłkarze Gibraltaru są na poziomie pierwszej, drugiej, trzeciej ligi polskiej” - dodaje Zbigniew Boniek, prezes PZPN.