• Informacje na temat:

  gierek edward

Artykuły na temat: gierek edward
 • ...​Edward Gierek w latach 1970 - 1980 pełnił funkcję I Sekretarza KC PZPR.

 • Mieszkańcy Sosnowca chcą upamiętnienia Edwarda Gierka. Za 97 proc. głosujących

  Ponad 97 proc. mieszkańców Sosnowca, którzy wzięli udział w zorganizowanych przez miejscowy samorząd konsultacjach społecznych, opowiedziało się za upamiętnieniem Edwarda Gierka przez nazwanie jego nazwiskiem ronda lub ulicy. W mieście jest już rondo im. Gierka. Były pierwszy sekretarz KC PZPR urodził się właśnie w Sosnowcu.

 • WSA: Gierek symbolem komunizmu. Konieczna zmiana nazwy ronda

  ..."Zarządzenie zastępcze wojewody śląskiego w sprawie zmiany nazwy ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu było zgodne z prawem" - potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. "Gierek był symbolem komunizmu i nie powinien być upamiętniany w przestrzeni publicznej" - uznał.

 • 10. rocznica śmierci Edwarda Gierka

  Kilkaset osób uczestniczyło w sobotę w uroczystościach z okazji 10. rocznicy śmierci Edwarda Gierka. Na grobie b. I sekretarza KC PZPR w Sosnowcu złożono kwiaty i zapalono znicze, a w dąbrowskim muzeum otwarto poświęconą mu wystawę.

 • Rośnie popularność Edwarda Gierka

  Jutro 1 Maja, Święto Pracy. Kiedyś było hucznie obchodzone, dziś jest nieco zapomniane - pochodów już nie ma, trybun też nikt nie ustawia. Zapomniano również o wielu przywódcach. Nie o wszystkich jednak słuch zaginął. Na Śląsku rośnie popularność Edwarda Gierka - dawnego I sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

 • .... Edwarda Gierka, które zresztą wojewoda też zlikwidował. Zupełnie bez sensu. I nie chodzi tylko o Sosnowiec. Bo akurat Edward Gierek zasługuje na dobrą pamięć. Bo sto razy więcej zrobił dla Polski niż(...) poległo rondo im. Edwarda Gierka, w Łodzi ulicę swoją z kolei dostać miał Kazimierz Kowalski, przedwojenny prezes Stronnictwa Narodowego. I dostał, ale na chwilę, bo gdy zlustrowali go dziennikarze, jako...

 • WSA: Gierek był symbolem komunizmu, rondo nie może nosić jego imienia

  Zarządzenie zastępcze wojewody śląskiego w sprawie zmiany nazwy ronda im. Edwarda Gierka w Sosnowcu było zgodne z prawem, Gierek był symbolem komunizmu i nie powinien być upamiętniany w przestrzeni publicznej - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.

 • Około 200 osób uczestniczyło w sobotę w Sosnowcu w uroczystościach z okazji 9. rocznicy śmierci Edwarda Gierka. Na grobie b. I sekretarza KC PZPR złożono kwiaty i zapalono znicze.

 • ...- Edward Gierek niczym Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną - twierdzi 70 inicjatorów nazwania jednej z ulic Słupska nazwiskiem byłego pierwszego sekretarza PZPR. Pomysłodawcy zbierają podpisy pod petycją do władz miasta.

 • Kilkaset osób zebrało się w sobotę w Sosnowcu przy grobie Edwarda Gierka, byłego I sekretarza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, by upamiętnić przypadającą w poniedziałek 12. rocznicę jego śmierci.

Zdjęcia na temat: gierek edward
Wideo na temat: gierek edward
Dyskusje na temat: gierek edward