• Informacje na temat:

  giermek

Artykuły na temat: giermek
 • ​Zandberg dla "DGP": Nie będziemy robić za giermka Schetyny

  - Nie będziemy robić za giermka Grzegorza Schetyny; do Koalicji Europejskiej się nie wybieramy, bo mamy inny pomysł na Polskę - powiedział lider Lewicy Razem Adrian Zandberg w rozmowie z "DGP". Sporo sensownych osób dało się omamić Schetynie, że ta koalicja od Sasa do lasa, to świetny pomysł - dodał.

 • Socjolog: To PO jest rycerzem, a Wiosna giermkiem

  Mimo uspokajających wypowiedzi liderów Wiosny ugrupowanie Roberta Biedronia systematycznie traci poparcie w sondażach wyborczych. O ile w lutym po pierwszej konwencji mogło liczyć nawet na kilkanaście procent poparcia, to ostatnie sondaże pokazują, że poparcie dla Wiosny nieznacznie przekracza próg wyborczy.

 • Zandberg: Nie będziemy robić za giermka Schetyny. Sporo sensownych osób dało mu się omamić

  "Nie będziemy robić za giermka Grzegorza Schetyny. My do Koalicji Europejskiej się nie wybieramy, bo mamy inny pomysł na Polskę" - stwierdził lider Lewicy Razem Adrian Zandberg w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Ocenił, że "sporo sensownych osób dało się omamić Schetynie, że ta koalicja od Sasa do lasa to świetny pomysł", a "dziś już widać, że to po prostu nie działa".

 • Chybiony obiekt westchnień, grubiański giermek i walka z wiatrakami - ostatni błędny rycerz, Don Kichot, wbił się w pamięć ludzi tak silnie, że często to on jest pierwszym skojarzeniem na to hasło. Tymczasem był nie właściwym rycerzem, a raczej parodią takiego.

 • Wojna z narodem

  K racząca  WRON-a  nie skonała wraz ze śmiercią Jaruzelskich i Kiszczaków. O dżywa bowiem znowu za sprawą wojów bolszewii oraz ich wiernych giermków. ...

 • Sanderus ma naśladowców

  Uważni czytelnicy „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza lub ci, którzy oglądali film nakręcony przez Aleksandra Forda na motywach tej powieści zapewne pamiętają zabawną postać Sanderusa, który ofiarował Zbyszkowi z Bogdańca i jego giermkowi Hlawie m.in. kopytko osiołka, na którym Święta Rodzina uciekała do Egiptu, pióro ze skrzydeł Archanioła Gabriela uronione podczas Zwiastowania, olej w którym poganie chcieli usmażyć Świętego Jana, a nawet szczebel drabiny ze snu Jakuba oraz nieco rdzy z kluczy...

 • Dni Grunwaldu 2014

  Ponad 5 tysięcy rycerzy, dam i giermków przyjedzie pod Grunwald. 10 lipca rozpocznie się cykl rycerskich imprez, których zwieńczeniem będzie wielka inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem.

 • Dni Grunwaldu rozpoczęte

  Ponad 4 tys. rycerzy, dam i giermków zjechało już pod Grunwald. Rozpoczyna się tam cykl rycerskich imprez, których zwieńczeniem będzie wielka inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem.

 • ...ponownie wyruszył w drogę, namówiwszy wcześniej wieśniaka Sancho Pansę, aby mu towarzyszył jako giermek. Ich pierwszą przygodą był pojedynek z wiatrakami, które Don Kichote wziął za olbrzymów. Został(...) do Toboso z listem do Dulcynei. Giermek spotkał przyjaciół Don Kichota (proboszcza i cyrulika), którzy przy użyciu fortelu nakłaniają Don Kichota do powrotu do domu. Don Kichote - streszczenie...

 • Rentgen nie wykrywa raka!

  ...jest tak niewyraźny, że trudno na ich podstawie wyciągać jakiekolwiek wnioski. - Zdarzało się nawet, że nie było widać jednej trzeciej piersi - mówi Jerzy Giermek, kierownik Centralnego Ośrodka(...) jednorazowej kontroli, gdyż to godziłoby w interes tych ośrodków. Trzeba dać im szansę - mówi Giermek. Kolejny audyt w 10 placówkach w regionie właśnie się rozpoczął. Jakie będą jego efekty, zobaczymy...

Dyskusje na temat: giermek