• Informacje na temat:

  gierymski

Artykuły na temat: gierymski
 • Odzyskano obraz Maksymiliana Gierymskiego. Jest śledztwo

  Obraz Maksymiliana Gierymskiego "Zima w małym miasteczku", znajdujący się na liście dzieł utraconych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako strata wojenna, został odzyskany i przekazany do Muzeum Narodowego w Krakowie. Informację przekazała krakowska prokuratura.

 • Obraz Maksymiliana Gierymskiego "Zima w małym miasteczku", znajdujący się na liście dzieł utraconych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako strata wojenna, został odzyskany i przekazany do Muzeum Narodowego w Krakowie - poinformowała krakowska prokuratura.

 • Poznaj Warszawę z Aleksandrem Gierymskim

  ...​Muzeum Narodowe w Warszawie chce wciągnąć widzów w świat autora słynnej "Pomarańczarki". Już 29 marca w południe na Dziedzińcu Głównym MNW rozpocznie się pierwsza edycja gry miejskiej "Gierymski GRA".

 • W stolicy zaprezentowano "Pomarańczarkę" Gierymskiego

  ..."Pomarańczarka" Aleksandra Gierymskiego po kilkudziesięciu latach wróciła do kraju. W środę w Warszawie obraz zaprezentował minister kultury Bogdan Zdrojewski. Płótno zostanie poddane konserwacji, a potem udostępnione publiczności w Muzeum Narodowym.

 • Obrazy Gierymskiego od dziś w Muzeum Narodowym w Warszawie

  Powszechnie znane obrazy i dzieła pokazane publicznie po raz pierwszy od XIX wieku. Od dziś w Muzeum Narodowym w Warszawie można oglądać prace wybitnego malarza Aleksandra Gierymskiego. "On nigdy nie był zadowolony z tego, co robił" - mówi w RMF FM szefowa muzeum Agnieszka Morawińska.

 • Prezentacja dorobku artystycznego Olgi Boznańskiej, wystawa poświęcona twórczości Maksymiliana Gierymskiego oraz pokaz grafik mistrzów impresjonizmu - to niektóre z wystaw planowanych w 2014 r. w Muzeum Narodowym w Krakowie (MNK).

 • Utracony w czasie wojny obraz Aleksandra Gierymskiego "Popiersie mężczyzny w renesansowym stroju" minister kultury Bogdan Zdrojewski przekazał w środę do Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzieło niespodziewanie odnalazło się w zbiorach prywatnych.

 • Policja odnalazła obraz Gierymskiego utracony w czasie II wojny światowej

  Stołeczna policja odnalazła obraz Maksymiliana Gierymskiego „Patrol Polski 1830 roku". Płótno zostało utracone w czasie II wojny światowej.

 • Utracony podczas II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego "Patrol Polski 1830 roku" odzyskała stołeczna policja wspólnie z przedstawicielami ministerstwa kultury - poinformowała w środę Komenda Stołeczna Policja.

 • Umorzone śledztwo ws. obrazu Maksymiliana Gierymskiego. Płótno miało być stratą wojenną

  Śledztwo w sprawie obrazu "Patrol Polski" Maksymiliana Gierymskiego - zostało umorzone - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Postępowanie zostało wszczęte, bo obraz miał być stratą wojenną. Za odnalezienie dzieła rok temu, w jednym ze stołecznych domów aukcyjnych, ówczesny szef MSWiA Mariusz Błaszczak przyznał policjantom nagrody.

Zdjęcia na temat: gierymski
Wideo na temat: gierymski
Dyskusje na temat: gierymski