• Informacje na temat:

  gildia

Artykuły na temat: gildia
 • "Birdman" najlepszym filmem według Gildii Aktorów Filmowych

  Film "Birdman", będący satyrą na środowisko show biznesu, zdobył główną nagrodę amerykańskiiej Gildii Aktorów Filmowych (SAG). Uroczystość rozdania nagród odbyła się w Los Angeles.

 • Związek Zawodowy Aktorów Filmowych podał nominacje do tegorocznych nagród za najlepsze role filmowe i telewizyjne - poinformowało biuro prasowe związku.

 • Cate Blanchett i Matthew McConaughey z nagrodami Gildii Aktorów

  Trwa świetna passa Cate Blanchett i Matthew McConaugheya. Aktorzy zostali uhonorowani nagrodami amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Ceremonia wręczenia statuetek odbyła się w Los Angeles.

 • Związek Zawodowy Aktorów Filmowych podał nominacje do tegorocznych nagród za najlepsze role filmowe i telewizyjne - poinformowało biuro prasowe Związku.

 • Renee Zellweger za "Chicago" oraz Daniel Day-Lewis za "Gangi Nowego Jorku" otrzymali wczoraj za główne role nagrody Gildii Aktorów Ekranu. Za role drugoplanowe zostali uhonorowani Catherine Zeta-Jones w "Chicago" i Christopher Walker w "Złap mnie jeśli potrafisz".

 • Harvey Weinstein wyrzucony z kolejnej organizacji zrzeszającej filmowców

  Harvey Weinstein nie jest już członkiem Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych. Zarząd organizacji jednogłośnie usunął producenta ze swojego grona. Weinstein oskarżany jest przez wiele kobiet o molestowanie seksualne.

 • Moskwa wybiera najlepszy polski film

  ​W Moskwie ruszają dziś konkursowe pokazy polskich filmów. W ramach 8. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" zostanie zaprezentowanych 12 produkcji, z których tylko jedna otrzyma statuetkę "Słonia", przyznawaną przez Gildię Reżyserów i Krytyków Filmowych.

 • Gildia Amerykańskich Scenarzystów zadecydowała, które scenariusze należą do największych dzieł kinematografii i zasługują na uwiecznienie. W 2003 roku w kolejnych tomach cyklu "Library of America" ukażą się między innymi scenariusze do "Obywatela Kane'a", "Casablanki" i "Ojca chrzestnego".

 • Jeszcze nie tak dawno hollywoodzcy producenci i szefowie stacji telewizyjnych byli przekonani o nieuchronności strajku scenarzystów. Jednak w pierwszy weekend maja, przedstawiciele gildii scenarzystów (Writers Guild of America - WGA) ogłosili, że zawarli wstępne porozumienie ze Związkiem Filmowców i Producentów Telewizyjnych (AMPTP) oraz trzema sieciami telewizyjnymi. Tym samym strajk został odwołany.

 • Kupcy handlują w tym miejscu od 20 lat i nie chcą się wyprowadzić. Twierdzą, że termin opuszczenia terenu to dla nich nowość. Miejscy urzędnicy tłumaczą jednak, że handlujący już od 2006 roku wiedzą o terenie zastępczym, na który się zgodzili. Negocjacje idą niezwykle opornie, nie z naszej winy - mówi Antoni Pawlak z magistratu. Szef spółki Gildia jest natomiast zasypany korespondencją...

Wideo na temat: gildia
Dyskusje na temat: gildia