• Informacje na temat:

  gilotyna

Artykuły na temat: gilotyna
 • Gilotyna odcięła 24-latkowi obie dłonie

  Do koszmarnych wydarzeń doszło w okolicach Łodzi, gdzie gilotyna do cięcia rur odcięła 24-latkowi obie dłonie w nadgarstkach. Mężczyzna trafił do szpitala. Operacja trwająca 10 godzin zakończyła się sukcesem. Lekarze są jednak ostrożni w rokowaniach. "Zawsze powtarzam, że do momentu, gdy nie upłynie 5 dni, to sukcesem jest to, że zespół przeżył i pacjent też" - mówi dr Anna Chrapusta ze szpitala...

 • Frymografia: Gilotyna przestrzeni

  Wsiadam do kapsuły czasu. Właściwie wchodzę do niej przez bramę. W nozdrza uderza mnie woń przystrzyżonych trawników, a w głąb parku Greenwich wsysa długa asfaltowa nitka. Na jej końcu człowiek staje w pokorze. Kurczy się i na moment nie przyjmuje tlenu. Widok jest niezwykły - obok biegnie zerowy południk, Meridian, a na wprost, po drugiej stronie Tamizy, rosną gmachy ze szkła i stali. Gdy przymknąć oczy, słychać tętent kopyt. Tu jeździł konno król Henryk VIII, gdy zastanawiał się nad...

 • Gilotyna w domu wariatów

  Fragmenty dramatu "Marat-Sade" Petera Weissa w reżyserii Lecha Raczaka obejrzeli dziennikarze na specjalnym pokazie w legnickim Teatrze Modrzejewskiej. Premiera spektaklu w najbliższą sobotę 10 maja.

 • Izrael: Gilotyna w centrum Tel Awiwu

  Na telawiwskim bulwarze Rotszylda pojawiła się w środę wieczorem gilotyna. Ponury symbol francuskiej rewolucji znalazł swoje miejsce w samym centrum namiotowego miasteczka, które powstało w proteście przeciw drożyźnie i niesprawiedliwości społecznej w Izraelu.

 • Gilotyna Hume'a: Moralność poza granicami nauki?

  ...moralności jest jednak mało subtelna. Hume'owska Gilotyna nie tnie z chirurgiczną precyzją. Wydaje się bowiem, że nauka może powiedzieć coś o możliwej zawartości norm moralnych, choć oczywiście nie na...

 • SLD protestuje przeciwko "gilotynie rządowej"

  SLD zaprotestował przeciwko "gilotynie rządowej", czyli odrzucaniu przez Sejm wniosków i projektów ustaw składanych przez kluby opozycyjne. Sojusz chce, by tą sprawą zajął się w trybie pilnym Konwent Seniorów.

 • Samoobrona opracowała własny pakiet "ułatwień" dla przedsiębiorców, informuje "Puls Biznesu". To jest wyrok śmierci dla gospodarki, ostrzegają eksperci.

 • Gilotyna stanęła w centrum Tel Awiwu

  Na telawiwskim bulwarze Rotszylda pojawiła się wieczorem… gilotyna. Ponury symbol francuskiej rewolucji został ustawiony w samym centrum namiotowego miasteczka, które powstało w proteście przeciw drożyźnie i niesprawiedliwości społecznej w Izraelu.

 • Gilotyna przywita wracających z mundialu francuskich piłkarzy?

  "Jeszcze raz brawo!", "Dziękujemy i do widzenia!" - to sarkastyczne tytuły z pierwszych stron francuskich gazet po sromotnej porażce wicemistrzów świata na mundialu w RPA. Komentatorzy ironizują, że kibice - by powitać wracających piłkarzy - ustawią na paryskim lotnisku gilotynę.

 • Domenech: Chcieliby mnie wysłać na gilotynę

  Krytykowany trener piłkarskiej reprezentacji Francji Raymond Domenech powiedział, że jego krytycy, gdyby to była inna epoka, chętnie wysłaliby go na gilotynę.

Zdjęcia na temat: gilotyna
Wideo na temat: gilotyna