• Informacje na temat:

  giovanni di paolo

Artykuły na temat: giovanni di paolo
 • Zmarł najpotężniejszy boss bossów sycylijskiej mafii Toto Riina

  W wieku 87 lat zmarł we włoskim szpitalu najpotężniejszy boss bossów sycylijskiej mafii, cosa nostra Toto Riina - podały media. Skazano go na 26 wyroków dożywocia, w tym za zlecenie zamachów na sędziów śledczych Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino.

 • Włochy: Zmarł najpotężniejszy boss sycylijskiej mafii

  W wieku 87 lat zmarł we włoskim szpitalu najpotężniejszy boss bossów sycylijskiej mafii, cosa nostra Toto Riina - podały w piątek media. Był skazany na 26 wyroków dożywocia, w tym m.in. za zlecenie zamachów na sędziów śledczych Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino.

 • Rzym: Wojciech Jagielski wśród laureatów nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

  W Rzymie po raz czwarty wręczono w sobotę włoskie nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Ich laureatami zostali w tym roku brytyjski pisarz i historyk William Dalrymple, włoski dziennikarz Giovanni De Mauro, a także reporter i pisarz Wojciech Jagielski.

 • Tydzień w pigułce

  Trzy miesiące po śmierci Jana Pawła II wciąż o nim pamiętamy. Okrzyki "Giovanni Paolo" dało się słyszeć także w tym tygodniu.

 • We Włoszech wyprodukowano film rysunkowy dla dzieci, który jest hołdem dla dwóch sędziów Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino, zabitych w 1992 r. przez sycylijską mafię. Telewizja RAI nada kreskówkę w niedzielę, w przeddzień 18. rocznicy śmierci Borsellino.

 • "Pierwszy chrześcijański pub". Nazwa? "JP2"

  ..."JP2", albo - po włosku - "GP2" - tak nazywa się pierwszy określony jako chrześcijański pub w Rzymie, nazwany na cześć Jana Pawła II (po włosku: Giovanni Paolo II). Lokal otwarto w budynku przy kościele świętego Pawła na głównej handlowej ulicy Wiecznego Miasta, via del Corso.

 • Ks. Oder: Jan Paweł II był prorokiem

  Gaetą. Tytuł włoskiego oryginału brzmi "Karol, il Santo. Vita e miracoli di Giovanni Paolo II".

 • Dzień sprzeciwu wobec mafii obchodzono w sobotę w siedmiu włoskich miastach. W wiecach i uroczystościach w 23. rocznicę zamachu cosa nostra na sędziego śledczego Giovanniego Falcone uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy młodych Włochów.

 • Biskup chce beatyfikacji sędziego, który walczył z mafią

  Zamordowany przez cosa nostra włoski sędzia śledczy Paolo Borsellino powinien zostać beatyfikowany - z taką propozycją wystąpił biskup Cefalu na Sycylii, Vincenzo Manzella w obchodzoną we wtorek 19. rocznicę śmierci sędziego, który walczył z mafią.

 • W sobotę rano rozpoczyna się w Watykanie budzący ogromne zainteresowanie mediów z całego świata proces byłego papieskiego kamerdynera Paolo Gabriele, oskarżonego o kradzież tajnych dokumentów z apartamentu Benedykta XVI. Majordomusowi grożą 4 lata więzienia.

Dyskusje na temat: giovanni di paolo
 • Re: Kraków: Jak poruszać się po mieście w czasie ŚDM?

  Jak zobaczycie w lipcu Franka w Krakowie to krzyczcie głośno z całych sił Giovanni Paolo II ! ! ! Giovanni Paolo II ! ! !

 • Re: Biedroń usunął z gabinetu portret Jana Pawła II

  Tzw Jan Pawel II czyli agent CIA aka Giovanni Paolo Secondo - to byl zdrajca Polski za zielone i za wladze,! Wole agenta J-23 bo on walczyl o Polske dla wszystkich a nie tylko dla mafiosow z Opus Dei !

 • Re: Francja: Sąd nakazał zdemontowanie pomnika Jana Pawła II

  Woytyla vel Giovanni Paolo aka Johann Paulus czyli JP II - to byl agent CIA co sprzedal moja ojczyzne Polske Ludowa za garsc zielonych. Prawdziwym patriota byl agent J-23 bo walczyl o Polske dla wszystkich Polakow.

 • Re: Niemieckie media ostro krytykują Polskę. "Mało przyjazna wobec obcych"

  Z jednej strony Polacy /znakomita wiekszosc/ maja racje ze ich nie chca- ci ludzie nigdy nie zasymiluja sie. A jednak rasizm i nietolerancja w przywislanskim kraju ma rozmiary biblijne. To poklosie oszusta o pseudonimie Jan Pawel vel Giovanni Paolo secundo.

 • Re: 3,5 tysiąca imigrantów w dryfujących pontonach

  Europa jest cywilizowana i humanitarna. To zaprzeczałoby wartościom, stojącym u podstaw Europejskich

 • Re: 01.10.1978 - kardynał Karol Wojtyła odprawia mszę św. po Wawelem w Krakowie

  Tzw Jan Pawel II vel Karol Wojtyla aka Giovanni Paolo - agent co sprzedal swoja ojczyzne za zielone i dozywotni darmowy bilet na samoloty - mial taka wladze a uzyl jej tylko by zbijac kase dla kleru, najlepszy byl w ukrywaniu pedofilii ksiezy i w aktorstwie - nawet w Holywood nie mieli takiego pajaca - zenada

 • Re: Watykan: Kolejna reforma Kurii Rzymskiej

  Ja się nie znam na Watykanie i tych wszystkich bzdetach kościelnych, ale z ostatnich trzech papieży, to Franciszek podoba mi się najbardziej !!!!! Owszem, cieszyłem się, gdy Karol Wojtyła został papieżem Giovanni Paolo Secondo, ale kiedy dojrzałem do tego, że za jego wyborem na Stolicę Piotrową stało CIA, które zamordowało Giovanni Paolo Primo, zrobiło mi się przykro. Bo Wojtyła zgodził się być

 • Re: Papież burzliwych czasów

  Poczytajcie sobie o swoim Świętym papieżu Pawle VI... Romans papieża Giovanni Battista Montini, czyli Paweł VI sprawujący pontyfikat w latach 1963–1978, był gejem i nikomu to nie przeszkadzało(...) kochał się tak bardzo, że przyjął jego imię – Paolo – z numerem porządkowym VI („piątką” był Camillo Borghese, zasiadający na tronie Piotrowym w latach 1605–1621). Choć Peyrefitte nie wymienił nazwiska

 • Re: Papież burzliwych czasów

  Giovanni Battista Montini, czyli Paweł VI sprawujący pontyfikat w latach 1963–1978, był gejem i nikomu to nie przeszkadzało. Do czasu, aż posunął się zbyt daleko w świątobliwej obłudzie i zaczął(...) tego dnia pecha, bo został schwytany przez karabinierów w niedwuznacznej sytuacji z pewnym „rudowłosym aktorem”, w którym kochał się tak bardzo, że przyjął jego imię – Paolo – z numerem porządkowym VI