• Informacje na temat:

  giovanni di paolo

Artykuły na temat: giovanni di paolo
 • Zmarł najpotężniejszy boss bossów sycylijskiej mafii Toto Riina

  W wieku 87 lat zmarł we włoskim szpitalu najpotężniejszy boss bossów sycylijskiej mafii, cosa nostra Toto Riina - podały media. Skazano go na 26 wyroków dożywocia, w tym za zlecenie zamachów na sędziów śledczych Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino.

 • Włochy: Zmarł najpotężniejszy boss sycylijskiej mafii

  W wieku 87 lat zmarł we włoskim szpitalu najpotężniejszy boss bossów sycylijskiej mafii, cosa nostra Toto Riina - podały w piątek media. Był skazany na 26 wyroków dożywocia, w tym m.in. za zlecenie zamachów na sędziów śledczych Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino.

 • Rzym: Wojciech Jagielski wśród laureatów nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

  W Rzymie po raz czwarty wręczono w sobotę włoskie nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Ich laureatami zostali w tym roku brytyjski pisarz i historyk William Dalrymple, włoski dziennikarz Giovanni De Mauro, a także reporter i pisarz Wojciech Jagielski.

 • Tydzień w pigułce

  Trzy miesiące po śmierci Jana Pawła II wciąż o nim pamiętamy. Okrzyki "Giovanni Paolo" dało się słyszeć także w tym tygodniu.

 • We Włoszech wyprodukowano film rysunkowy dla dzieci, który jest hołdem dla dwóch sędziów Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino, zabitych w 1992 r. przez sycylijską mafię. Telewizja RAI nada kreskówkę w niedzielę, w przeddzień 18. rocznicy śmierci Borsellino.

 • "Pierwszy chrześcijański pub". Nazwa? "JP2"

  ..."JP2", albo - po włosku - "GP2" - tak nazywa się pierwszy określony jako chrześcijański pub w Rzymie, nazwany na cześć Jana Pawła II (po włosku: Giovanni Paolo II). Lokal otwarto w budynku przy kościele świętego Pawła na głównej handlowej ulicy Wiecznego Miasta, via del Corso.

 • Ks. Oder: Jan Paweł II był prorokiem

  Gaetą. Tytuł włoskiego oryginału brzmi "Karol, il Santo. Vita e miracoli di Giovanni Paolo II".

 • Dzień sprzeciwu wobec mafii obchodzono w sobotę w siedmiu włoskich miastach. W wiecach i uroczystościach w 23. rocznicę zamachu cosa nostra na sędziego śledczego Giovanniego Falcone uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy młodych Włochów.

 • Biskup chce beatyfikacji sędziego, który walczył z mafią

  Zamordowany przez cosa nostra włoski sędzia śledczy Paolo Borsellino powinien zostać beatyfikowany - z taką propozycją wystąpił biskup Cefalu na Sycylii, Vincenzo Manzella w obchodzoną we wtorek 19. rocznicę śmierci sędziego, który walczył z mafią.

 • W sobotę rano rozpoczyna się w Watykanie budzący ogromne zainteresowanie mediów z całego świata proces byłego papieskiego kamerdynera Paolo Gabriele, oskarżonego o kradzież tajnych dokumentów z apartamentu Benedykta XVI. Majordomusowi grożą 4 lata więzienia.

Dyskusje na temat: giovanni di paolo