• Informacje na temat:

  giza

Artykuły na temat: giza
 • ...​Dwie osoby nie żyją,a 15 zostało rannych - to pierwszy bilans ofiar potężnej eksplozji, która wstrząsnęła w niedzielę miastem Giza w północnym Egipcie.

 • Barbara Giza: W początkach kina nazwiska aktorów nie były istotne

  ...nie byłyby dla nas dostępne bez takiej postaci” – mówi gość „Dania do Myślenia” w RMF Classic, filmoznawca z Uniwersytetu SWPS Barbara Giza. „W początkach kina aktorzy w ogóle nie byli istotni jako nazwiska, postaci. Dopiero później producenci zorientowali się, że są aktorzy, którzy przyciągają” – dodaje Giza. Jej zdaniem są tacy, którzy nigdy nie potrafią wyjść z roli, którą kreowali. Polskie...

 • Barbara Giza: Oscary to próba nastrojów. Amerykańskie kino napędza rozwój sztuki filmowej

  ..."Tegoroczny Oscar pokazuje jakie są kryteria, daje definicję współczesnego filmu. Oscary można traktować jako próbę nastrojów społecznych"- mówi gość "Dania do Myślenia" w RMF Classic, filmoznawca i historyk filmu z Uniwersytetu SWPS Barbara Giza. Dodaje, że "dla kultury amerykańskiej kino to nie jest tylko rozrywka i sam tekst". "To jest również bardzo szeroko pojęty kontekst odnoszący się do...

 • ​Egipt: Wybuch gazu w Gizie. Zginęły trzy osoby, w tym sędzia

  W egipskim mieście Giza na zachodnim brzegu Nilu doszło do wybuchu gazu, w wyniku którego zginęły trzy osoby, w tym sędzia, a 11 zostało rannych - poinformowało w niedzielę egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

 • Łukasz Giza poza Hetmanem

  Łukasz Giza, najlepszy strzelec Hetmana w rundzie wiosennej minionego sezonu - 7 bramek - został wystawiony na listę transferową.

 • Giza nie zagra do końca sezonu

  Piłkarz warszawskiej Legii Piotr Giza nie zagra do końca sezonu z powodu kontuzji mięśnia przewodziciela.

 • Co najmniej dwie osoby zostały zastrzelone podczas ataku na kawiarnię w Gizie w pobliżu stolicy Egiptu, Kairu - poinformowały w nocy soboty na niedzielę lokalne media.

 • Piramidy w Gizie nie były budowane przez niewolników?

  Odkryte w Gizie w ostatnim dwudziestoleciu groby budowniczych Wielkich Piramid świadczą o tym, że były one wznoszone nie przez niewolników, jak do niedawna wielu sądziło, lecz przez wolnych robotników - oświadczył naczelny archeolog Egiptu.

 • Archeolodzy odnaleźli grobowiec kapłanki Hetpet sprzed ok. 4400 lat

  Archeolodzy w Egipcie odkryli w pobliżu słynnych piramid na równinie Giza grobowiec liczący sobie ok. 4400 lat - poinformowało ministerstwo ds. zabytków starożytności. Grobowiec zdobią malowidła ścienne przedstawiające kapłankę Hetpet.

 • Polski pianista Szymon Nehring zwycięzcą prestiżowego konkursu

  Polski pianista Szymon Nehring zdobył pierwszą nagrodę w 15. Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel-Awiwie. O sukcesie 21-latka poinformował dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena w Krakowie, Andrzej Giza.

Zdjęcia na temat: giza