• Informacje na temat:

  głód

Artykuły na temat: głód
 • ONZ: Sudanowi Południowemu grozi klęska głodu

  Klęska głodu najpewniej powróci do Sudanu Płd. w ciągu kilku miesięcy; 155 tys. ludzi zacznie cierpieć głód już między majem a lipcem - ostrzegła w poniedziałek specjalna grupa robocza ONZ, w której znaleźli się też przedstawiciele władz południowosudańskich.

 • Wielki głód poezji

  Ten rodzaj głodu łatwo jest na szczęście zaspokoić. W Krakowie dba o to Anna Dymna - pomysłodawczyni i organizatorka Krakowskiego Salonu Poezji, który odbywa się co niedzielę od 14 lat w Teatrze im. Juliusza Słowackiego kierowanym przez jej męża Krzysztofa Orzechowskiego.

 • Korea Północna: 60 tys. dzieci grozi głód

  Około 60 tys. dzieci z Korei Północnej grozi głód, ponieważ międzynarodowe sankcje nałożone na ten kraj pogarszają sytuację poprzez spowalnianie pomocy humanitarnej - poinformował UNICEF.

 • Raport ONZ: Klęska głodu w Sudanie Południowym

  ..., który ogłosił niepodległość w 2011 roku, to "państwo, któremu najbardziej grozi upadek" spośród wszystkich na świecie. W tym afrykańskim kraju "trwa walka o władzę i łupy", a "głód stanie się...

 • Głód może tłumić ból. I pomagać w przeżyciu...

  ..., dlatego zainteresowało nas, jak mózg radzi sobie z wieloma bodźcami na raz - tłumaczy genezę pracy J. Nicholas Betley. Przyznaje, że wraz z dr Amber Alhadeff spodziewali się, że głód może zmieniać reakcje(...) zmniejsza z kolei głód, co sugeruje, że mózg na bieżąco pomaga zwierzęciu ustalić co w danej sytuacji jest najważniejsze, a co ma mniejsze znaczenie.  Naukowcy twierdzą przy tym, że mechanizm działania...

 • Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Ponad trzy czwarte mieszkańców Korei Północnej potrzebuje jakiejś formy pomocy humanitarnej - alarmuje w czwartek raport ONZ. Mimo prowadzonej przez władze w Pjongjangu polityki zmierzającej do samowystarczalności poważnym problemem pozostaje niedożywienie.

 • "Wiele dzieci umrze". Klęska głodu w części Sudanu

  W dwóch okręgach południowosudańskiego stanu Unity ogłoszono klęskę głodu - pisze Associated Press. Według agencji jest to rezultat przedłużającej się wojny domowej i kryzysu gospodarczego. Zdaniem władz głód może dotknąć nawet połowę obywateli.

 • Klęska głodu w Sudanie Południowym. Rząd znosi cła na import żywności

  Rząd Sudanu Południowego ogłosił w sobotę, że ze względu na głód panujący w kraju znosi cła i podatki od importowanej żywności.

 • ​UNICEF: Śmierć z głodu grozi niemal 1,4 mln dzieci

  ..., kiedy w Rogu Afryki zapanował głód". W Somalii ludności wyczerpanej toczącym się od dziesięcioleci konfliktem zagraża susza. Oczekuje się, że w tym roku z powodu niedożywienia cierpieć może tam od 185 do 270 tys. dzieci. W Sudanie Południowym ponad 270 tys. dzieci jest poważnie niedożywionych i głód może zagrozić w lipcu 5,5 mln ludzi, jeśli nie zostanie zrobione nic, aby opanować szerzący się tam...

 • Papież apeluje o realizację celu "zero głodu" na świecie

  Papież Franciszek podczas wizyty w rzymskiej siedzibie Światowego Programu Żywnościowego w poniedziałek apelował o wysiłki na rzecz realizacji "upragnionego celu", jakim jest "zero głodu". Trzeba jego zdaniem przestać uważać głód na świecie za coś naturalnego.

Zdjęcia na temat: głód
Wideo na temat: głód
 • Kadrowicze przed Giblartarem. "Czuć głód zwycięstwa"

  Polscy piłkarze wylecieli do Faro, gdzie w niedzielę zmierzą się z Gibraltarem w pierwszym meczu eliminacyjnym EURO 2016. „W zespole czuć głód zwycięstwa” - mówi Grzegorz Krychowiak, reprezentant Polski. „Piłkarze Gibraltaru są na poziomie pierwszej, drugiej, trzeciej ligi polskiej” - dodaje Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

 • Wskutek konfliktu na wschodzie Ukrainy głoduje 1,5 miliona ludzi

  Dwuletni konflikt na wschodzie Ukrainy doprowadził do głodu ok. 1,5 mln osób. Blisko 300 tys. z nich potrzebuje natychmiastowej pomocy żywnościowej - podkreśla agenda ONZ WFP (Światowy Program Żywnościowy).

 • 6-latek ważył 125 kg. Zmarł z powodu niewydolności serca

  6-letni chłopiec ważący 125 kg zmarł w szpitalu w mieście Krajowa w Rumunii. U chłopca zdiagnozowano chorobliwą otyłość spowodowaną zespołem Pradera-Willego. Jednym z objawów jest niepohamowane uczucie głodu. Według lekarzy, wcześniejsze zdiagnozowanie choroby mogło uratować chłopcu życie.

Dyskusje na temat: głód