• Informacje na temat:

  głód

Artykuły na temat: głód
 • ONZ: Sudanowi Południowemu grozi klęska głodu

  Klęska głodu najpewniej powróci do Sudanu Płd. w ciągu kilku miesięcy; 155 tys. ludzi zacznie cierpieć głód już między majem a lipcem - ostrzegła w poniedziałek specjalna grupa robocza ONZ, w której znaleźli się też przedstawiciele władz południowosudańskich.

 • Wielki głód poezji

  Ten rodzaj głodu łatwo jest na szczęście zaspokoić. W Krakowie dba o to Anna Dymna - pomysłodawczyni i organizatorka Krakowskiego Salonu Poezji, który odbywa się co niedzielę od 14 lat w Teatrze im. Juliusza Słowackiego kierowanym przez jej męża Krzysztofa Orzechowskiego.

 • Korea Północna: 60 tys. dzieci grozi głód

  Około 60 tys. dzieci z Korei Północnej grozi głód, ponieważ międzynarodowe sankcje nałożone na ten kraj pogarszają sytuację poprzez spowalnianie pomocy humanitarnej - poinformował UNICEF.

 • Ukraińscy dyplomaci: Senat USA uznał Wielki Głód za ludobójstwo

  Senat USA uznał Wielki Głód na Ukrainie w latach 1932-1933 za ludobójstwo - poinformowała ambasada Ukrainy w Waszyngtonie. Rezolucja w tej sprawie jest pierwszym w historii aktem prawnym Kongresu USA poświęconym tej tragedii - twierdzą ukraińscy dyplomaci.

 • Raport ONZ: Klęska głodu w Sudanie Południowym

  ..., który ogłosił niepodległość w 2011 roku, to "państwo, któremu najbardziej grozi upadek" spośród wszystkich na świecie. W tym afrykańskim kraju "trwa walka o władzę i łupy", a "głód stanie się...

 • Ponad 5 mln dzieci w Jemenie zagrożonych głodem

  Ponad pięciu milionom dzieci w Jemenie grozi głód - ostrzegła w środę w raporcie międzynarodowa pozarządowa organizacja humanitarna Save the Children. Konflikt wewnętrzny w Jemenie pogłębia się, a ceny żywności rosną.

 • Najtrudniejsze lato w historii. Sześć milionów ludzi zagrożonych głodem

  ...-Jurgielewicz. *** Działania Polskiej Akcji Humanitarnej możesz wesprzeć: - przelewem: Alior Bank S.A.  02 2490 0005 0000 4600 8316 8772  (z dopiskiem SOS Głód) - poprzez stronę internetową - dołączając...

 • Głód może tłumić ból. I pomagać w przeżyciu...

  ..., dlatego zainteresowało nas, jak mózg radzi sobie z wieloma bodźcami na raz - tłumaczy genezę pracy J. Nicholas Betley. Przyznaje, że wraz z dr Amber Alhadeff spodziewali się, że głód może zmieniać reakcje(...) zmniejsza z kolei głód, co sugeruje, że mózg na bieżąco pomaga zwierzęciu ustalić co w danej sytuacji jest najważniejsze, a co ma mniejsze znaczenie.  Naukowcy twierdzą przy tym, że mechanizm działania...

 • Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Ponad trzy czwarte mieszkańców Korei Północnej potrzebuje jakiejś formy pomocy humanitarnej - alarmuje w czwartek raport ONZ. Mimo prowadzonej przez władze w Pjongjangu polityki zmierzającej do samowystarczalności poważnym problemem pozostaje niedożywienie.

 • Zdjęcie Amal stało się symbolem głodu w Jemenie. Zmarła w wieku 7 lat

  Times" mama 7-latki Mariam. Kobieta twierdzi, że zabrała córkę ze szpitala, bo nie było jej już stać na opłacenie opieki medycznej nad umierająca z wycieńczenia Amal. Według ONZ, głód zagraża 14

Zdjęcia na temat: głód
Wideo na temat: głód
Dyskusje na temat: głód