• Informacje na temat:

  głód

Artykuły na temat: głód
 • Wielki głód poezji

  Ten rodzaj głodu łatwo jest na szczęście zaspokoić. W Krakowie dba o to Anna Dymna - pomysłodawczyni i organizatorka Krakowskiego Salonu Poezji, który odbywa się co niedzielę od 14 lat w Teatrze im. Juliusza Słowackiego kierowanym przez jej męża Krzysztofa Orzechowskiego.

 • Korea Północna: 60 tys. dzieci grozi głód

  Około 60 tys. dzieci z Korei Północnej grozi głód, ponieważ międzynarodowe sankcje nałożone na ten kraj pogarszają sytuację poprzez spowalnianie pomocy humanitarnej - poinformował UNICEF.

 • Klasa średnia i głód w Wenezueli

  Wszyscy jesteśmy fachowcami albo próbujemy się nimi stać. Nie wiemy jedynie, co jutro będziemy jeść - pisze na łamach "The New York Timesa" Carlos Hernandez, opisując typowych przedstawicieli wenezuelskiej klasy średniej i sytuację w kraju, w którym mieszkańcy cierpią głód.

 • Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Ponad trzy czwarte mieszkańców Korei Północnej potrzebuje jakiejś formy pomocy humanitarnej - alarmuje w czwartek raport ONZ. Mimo prowadzonej przez władze w Pjongjangu polityki zmierzającej do samowystarczalności poważnym problemem pozostaje niedożywienie.

 • "Wiele dzieci umrze". Klęska głodu w części Sudanu

  W dwóch okręgach południowosudańskiego stanu Unity ogłoszono klęskę głodu - pisze Associated Press. Według agencji jest to rezultat przedłużającej się wojny domowej i kryzysu gospodarczego. Zdaniem władz głód może dotknąć nawet połowę obywateli.

 • Klęska głodu w Sudanie Południowym. Rząd znosi cła na import żywności

  Rząd Sudanu Południowego ogłosił w sobotę, że ze względu na głód panujący w kraju znosi cła i podatki od importowanej żywności.

 • ​UNICEF: Śmierć z głodu grozi niemal 1,4 mln dzieci

  ..., kiedy w Rogu Afryki zapanował głód". W Somalii ludności wyczerpanej toczącym się od dziesięcioleci konfliktem zagraża susza. Oczekuje się, że w tym roku z powodu niedożywienia cierpieć może tam od 185 do 270 tys. dzieci. W Sudanie Południowym ponad 270 tys. dzieci jest poważnie niedożywionych i głód może zagrozić w lipcu 5,5 mln ludzi, jeśli nie zostanie zrobione nic, aby opanować szerzący się tam...

 • Papież apeluje o realizację celu "zero głodu" na świecie

  Papież Franciszek podczas wizyty w rzymskiej siedzibie Światowego Programu Żywnościowego w poniedziałek apelował o wysiłki na rzecz realizacji "upragnionego celu", jakim jest "zero głodu". Trzeba jego zdaniem przestać uważać głód na świecie za coś naturalnego.

 • ​Ukraina: Dzień Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu

  ...ocenił, że Wielki Głód był przejawem toczonej przez wiele wieków przez Rosję "wojny hybrydowej" przeciwko jego ojczyźnie. "Niezależnie od tego, czy zabierają z naszej ziemi zboże, czy bombardują tę(...) Głód z lat 1932-33, w którego najgorszym czasie umierało dziennie do 25 tys. ludzi. Klęska głodu doprowadziła do tego, że pustoszały całe wsie. Zdarzały się także przypadki kanibalizmu. Z głodu umierali...

 • Ukraina apeluje do świata o uznanie Wielkiego Głodu za ludobójstwo

  ...apelu, deputowany Mykoła Kniażycki wyjaśnił PAP, że Wielki Głód został uznany za ludobójstwo przez ponad 23 państwa, jednak wiele innych dotychczas nie zareagowało na tę zbrodnię. "Wielki Głód(...)., potem 30. i w latach 1946-1947. Najtragiczniejszy w skutkach był Wielki Głód z lat 1932-1933, w którego najgorszym czasie umierało dziennie do 25 tys. ludzi. Historycy oceniają, że w czasie Wielkiego...

Zdjęcia na temat: głód
Wideo na temat: głód
 • Kadrowicze przed Giblartarem. "Czuć głód zwycięstwa"

  Polscy piłkarze wylecieli do Faro, gdzie w niedzielę zmierzą się z Gibraltarem w pierwszym meczu eliminacyjnym EURO 2016. „W zespole czuć głód zwycięstwa” - mówi Grzegorz Krychowiak, reprezentant Polski. „Piłkarze Gibraltaru są na poziomie pierwszej, drugiej, trzeciej ligi polskiej” - dodaje Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

 • Wskutek konfliktu na wschodzie Ukrainy głoduje 1,5 miliona ludzi

  Dwuletni konflikt na wschodzie Ukrainy doprowadził do głodu ok. 1,5 mln osób. Blisko 300 tys. z nich potrzebuje natychmiastowej pomocy żywnościowej - podkreśla agenda ONZ WFP (Światowy Program Żywnościowy).

 • 6-latek ważył 125 kg. Zmarł z powodu niewydolności serca

  6-letni chłopiec ważący 125 kg zmarł w szpitalu w mieście Krajowa w Rumunii. U chłopca zdiagnozowano chorobliwą otyłość spowodowaną zespołem Pradera-Willego. Jednym z objawów jest niepohamowane uczucie głodu. Według lekarzy, wcześniejsze zdiagnozowanie choroby mogło uratować chłopcu życie.

Dyskusje na temat: głód