• Informacje na temat:

  glosa

Artykuły na temat: glosa
 • Głos przemilczanych

  W ramach organizowanej w Polsce przez Małopolskie Stowarzyszenie Probacja kampanii "Nie moja wina, ale moja kara" oddano głos przebywającym za kratkami rodzicom i ich dzieciom. O ile ci pierwsi mają swoje do odpokutowania, ich pociechy niczym nie zasłużyły na społeczne wykluczenie.

 • Głos niewinnych

  Milczenie o prawdzie otwiera drzwi dla kłamstwa. Dlatego właśnie nie wolno milczeć: choćby mówienie musiało przynieść ból i urazić czyjąś wrażliwość.

 • ​Głos ludu. Głos wszechmogący?

  Kampanijny pomysł "milion podpisów = referendum" pozornie wygląda na fantastyczny. Proobywatelski, prodemokratyczny, profrekwencyjny, propartycypacyjny i w ogóle bardzo pro.... Problem jednak w jego szczegółach. Szczegółach, które w tym przypadku okazują się prawdziwie diabelskie.

 • Kampanijny pomysł "milion podpisów - referendum" pozornie wygląda na fantastyczny. Proobywatelski, prodemokratyczny, profrekwencyjny, propartycypacyjny i w ogóle bardzo pro…. Problem jednak w jego szczegółach. Szczegółach, które w tym przypadku okazują się prawdziwie diabelskie.

 • USA: Głos protestu

  Czy wie pan, dlaczego usiedliśmy na tej ławeczce? - zagaiła mnie na parterze Trump Tower około 50-letnia kobieta, której towarzyszył około 20-letni syn. Odparłem, że nie wiem. Oto, czego się dowiedziałem.

 • "Chcę dać głos innej Europie"

  Lider prawicowej włoskiej Ligi, wicepremier i szef MSW Matteo Salvini ogłosił, że chce przekształcić to ugrupowanie w "siłę międzynarodową". Wyjaśnił, że chce reprezentować "inną Europę".

 • „Nacjonalizm przeciwieństwem patriotyzmu”- głos Episkopatu

  „Kościół w swoim nauczaniu zdecydowanie rozróżnia szlachetny i godny propagowania patriotyzm oraz będący formą egoizmu nacjonalizm.” – czytamy w dokumencie przygotowanym przez Radę ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

 • Babczenko zabrał głos po operacji SBU

  Rosyjski dziennikarz Arkadij Babczenko, który wziął udział w inscenizacji własnej śmierci, zapewnił w czwartek na konferencji prasowej w Kijowie, że uczestniczył w specjalnej operacji Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) z własnej woli.

 • Szef MON: Prezydent Andrzej Duda ma mój głos

  Prezydent Andrzej Duda ma mój głos, doceniam to, że jest aktywny i godnie reprezentuje Polskę za granicą - powiedział we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, zaznaczając jednocześnie, że nie we wszystkim zgadza się z prezydentem.

 • "Polski głos jest zdecydowanie zbyt słaby"

  W narracji historycznej, którą toczymy, polski głos jest zdecydowanie zbyt słaby. Obawiam się, że obecnie nie my sami, ale ktoś inny opowiada o postawach Polaków w czasie II wojny światowej - powiedział we wtorek wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk.

Zdjęcia na temat: glosa
Wideo na temat: glosa
Dyskusje na temat: glosa