• Informacje na temat:

  glosa

Artykuły na temat: glosa
 • Głos przemilczanych

  W ramach organizowanej w Polsce przez Małopolskie Stowarzyszenie Probacja kampanii "Nie moja wina, ale moja kara" oddano głos przebywającym za kratkami rodzicom i ich dzieciom. O ile ci pierwsi mają swoje do odpokutowania, ich pociechy niczym nie zasłużyły na społeczne wykluczenie.

 • Głos niewinnych

  Milczenie o prawdzie otwiera drzwi dla kłamstwa. Dlatego właśnie nie wolno milczeć: choćby mówienie musiało przynieść ból i urazić czyjąś wrażliwość.

 • ​Głos ludu. Głos wszechmogący?

  Kampanijny pomysł "milion podpisów = referendum" pozornie wygląda na fantastyczny. Proobywatelski, prodemokratyczny, profrekwencyjny, propartycypacyjny i w ogóle bardzo pro.... Problem jednak w jego szczegółach. Szczegółach, które w tym przypadku okazują się prawdziwie diabelskie.

 • Kampanijny pomysł "milion podpisów - referendum" pozornie wygląda na fantastyczny. Proobywatelski, prodemokratyczny, profrekwencyjny, propartycypacyjny i w ogóle bardzo pro…. Problem jednak w jego szczegółach. Szczegółach, które w tym przypadku okazują się prawdziwie diabelskie.

 • USA: Głos protestu

  Czy wie pan, dlaczego usiedliśmy na tej ławeczce? - zagaiła mnie na parterze Trump Tower około 50-letnia kobieta, której towarzyszył około 20-letni syn. Odparłem, że nie wiem. Oto, czego się dowiedziałem.

 • Wybory samorządowe: Jak oddać ważny głos?

  ​Jak oddać ważny głos w wyborach samorządowych? Należy postawić znak X w kratce przy jednym nazwisku kandydata na karcie do głosowania. PKW apeluje, by wyborcy nie zamazywali kratek, a jedynie stawiali znak X przy nazwisku osoby, na którą chcą oddać głos.

 • Grabiec: Premier chce odebrać głos opozycji

  Premier Mateusz Morawiecki nie chce odpowiadać na pytania, które stawiają Polacy, dlatego wybrał taką formę debaty w Sejmie, która służy utemperowaniu i odebraniu głosu opozycji - ocenił w środę rzecznik PO Jan Grabiec.

 • "Chcę dać głos innej Europie"

  Lider prawicowej włoskiej Ligi, wicepremier i szef MSW Matteo Salvini ogłosił, że chce przekształcić to ugrupowanie w "siłę międzynarodową". Wyjaśnił, że chce reprezentować "inną Europę".

 • Ważny głos Mukwege i Murad

  Norweski Komitet Noblowski w piątek ogłosił laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. W tym roku z 331 kandydatów, w tym 115 organizacji prestiżowe wyróżnienie otrzymali: kongijski ginekolog Denis Mukwege oraz pochodząca z Iraku działaczka społeczna Nadia Murad. Komitet docenił ich działania na rzecz "położenia kresu przemocy seksualnej jako broni w konfliktach zbrojnych". - To są dwie niezwykłe osoby. Wierzę, że wykorzystają zainteresowanie opinii światowej tą nagrodą po to, by jeszcze efektywniej...

 • Głos Kościoła musi być jednoznaczny

  W instytucjach hierarchicznych - a taką jest ponad wszelką wątpliwość także Kościół rzymsko-katolicki - możliwa jest, a nawet potrzebna ożywiona dyskusja nad zasadniczymi zagadnieniami, które nurtują je w danym momencie dziejowym, ale na końcu decyzję zawsze podejmuje jednoosobowo przełożony i to on ponosi za nią odpowiedzialność oraz konsekwencje.

Zdjęcia na temat: glosa
Wideo na temat: glosa
Dyskusje na temat: glosa