• Informacje na temat:

  główny instytut górnictwa

Artykuły na temat: główny instytut górnictwa
 • Dron sprawdzi, co spalasz w piecu. Zobacz, jak to robi!

  ...​Drony będą walczyć ze smogiem. Główny Instytut Górnictwa opracował mobilne urządzenie, które sprawdza, co spalamy w piecach. Dron może zbadać dym wydobywający się wprost z komina. Dziś test z wykorzystaniem dronów przeprowadzono w Bytomiu.

 • "To narastało latami". Eksperci o wstrząsie w Rudzie Śląskiej

  Główny Instytut Górnictwa przygotowuje opinię w sprawie ostatniego wstrząsu w Rudzie Śląskiej. To po nim zaginęło dwóch górników, którzy do dziś są poszukiwani. "W przypadku tego wstrząsu to narastało latami. Był to wstrząs związany z wieloletnią eksploatacją w wielu kopalniach na dużym obszarze" - komentuje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM profesor Krystyna Stec z Głównego Instytutu Górnictwa.

 • Jakość powietrza w różnych częściach Tarnowskich Gór będzie do marca badał Eko-Patrol Głównego Instytutu Górnictwa (GIG). Dysponuje on elektrycznym samochodem wyposażonym w specjalistyczną stację pomiarową i dronem, który będzie wysyłany w mniej dostępne miejsca.

 • Wstrząsy w kopalni Janina mogą się powtórzyć

  Wstrząsy w kopalni Janina w Libiążu mogą się powtórzyć - alarmują specjaliści z Głównego Instytutu Górnictwa. Wszystko dlatego, że wydobycie jest prowadzone w miejscu, gdzie są niebezpieczne uskoki.

 • Wstrząsy w kopalni Janina mogą się powtórzyć

  Wstrząsy w kopalni Janina w Libiążu mogą się powtórzyć - alarmują specjaliści z Głównego Instytutu Górnictwa. Wszystko dlatego, że wydobycie jest prowadzone w miejscu, gdzie są niebezpieczne uskoki.

 • ...profesor Jerzy Kwiatek z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach – tutejsi mieszkańcy do szkód się już przyzwyczaili. Skutki szkód górniczych nie są niebezpieczne, ale bywają uciążliwe. Czy problem...

 • ...materiały stosowane pod ziemią muszą mieć odpowiednie certyfikaty i dopuszczenie do użytkowania w trudnych górniczych warunkach. Certyfikaty wydają m.in.instytuty naukowe, w tym Główny Instytut Górnictwa...

 • Dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa (GIG) w Katowicach, prof. Józef Dubiński, ceniony autorytet m.in. w zakresie badania zagrożeń sejsmicznych w górnictwie, został tegorocznym laureatem prestiżowej śląskiej nagrody Srebrnego Skarbnika.

 • .... W tym roku laureatami nagrody pierwszego stopnia w kategorii rozwiązania techniczne i organizacyjne zostały: Politechnika Śląska w Gliwicach, Wydział Górnictwa i Geologii, Instytut Mechanizacji Górnictwa, Instytut Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach, ELSTA sp. z o. o. w Wieliczce za poprawę bezpieczeństwa pracy w górniczych wyrobiskach eksploatacyjnych przez wdrożenie systemu PECEM z modułem...

 • Specjaliści z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach (GIG) zbadają losy wdów i sierot po górnikach, którzy zginęli w kopalniach. Od 10 lat pomaga im Fundacja Rodzin Górniczych (FRG).

Dyskusje na temat: główny instytut górnictwa