• Informacje na temat:

  główny urząd miar

Artykuły na temat: główny urząd miar
 • Za mało kontroli taksometrów i policyjnych radarów. NIK wytyka zaniedbania Głównemu Urzędowi Miar!

  Najwyższa Izba Kontroli ogłosiła wyniki kontroli "Realizacja strategii Głównego Urzędu Miar na lata 2010-1015". "Realizacja celów strategicznych Głównego Urzędu Miar na lata 2010-2015 nie przyczyniła się do podwyższenia jakości świadczonych usług przez administrację miar" - to jeden z wniosków zawartych w raporcie.

 • Pijani kierowcy znów będą bezkarni?

  Czy już za kilka kierowcy będą mogli czuć się bezkarni? Wszystko wskazuje na to, że tak. Główny Urząd Miar - jak donosi "Dziennik" - nie będzie już legalizować alkomatów.

 • Będzie kontrola "słynnych" radarów Iskra-1

  Jeszcze w tym miesiącu Główny Urząd Miar ma ruszyć z kontrolą używanych przez policję radarów Iskra-1. Policja podkreśla, że na razie nie ma powodu do wycofania ich z użytku, bo posiadają wszystkie wymagane certyfikaty.

 • Czy pijani kierowcy za kilka dni będą mogli czuć się bezkarni? Wszystko wskazuje na to, że tak. Główny Urząd Miar nie będzie już legalizować alkomatów - pisze "Dziennik".

 • Wskazania alkomatu przestaną być dowodami w sądach w sprawach pijanych kierowców jeśli Główny Urząd Miar wprowadzi w życie rozporządzenie dotyczące urządzeń pomiarowych. Chodzi o precyzję pomiarów, a alkomaty często przekłamują wyniki - tłumaczy urząd.

 • Co piąta waga w supermarkecie i co piąty dystrybutor na stacji benzynowej nie podają dokładnych wskazań. Urządzenia są rozregulowane i nie mają atestów - to wyniki pierwszej kontroli przeprowadzonej przez Główny Urząd Miar.

 • Sześć procent Polaków żyje w skrajnym ubóstwie

  Sześć procent Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Te dane się nie zmieniają, ale poprawiają się oceniane subiektywnie warunki życia i równowaga budżetowa gospodarstw domowych Polaków - poinformował Główny Urząd Statystyczny w Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

 • Problem z mobilnymi fotoradarami. Większość działa... nielegalnie

  Większość mobilnych fotoradarów w Polsce działa nielegalnie. Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, dwa najczęściej wykorzystywane przez straże gminne urządzenia używają niedozwolonych częstotliwości, zarezerwowanych wcześniej dla wojska. Postępowanie administracyjne w tej sprawie rozpoczął już Urząd Komunikacji Elektronicznej.

 • W Gorzowie Wielkopolskim o urząd prezydenta będzie ubiegało się pięcioro kandydatów. Wystawiły ich główne partie polityczne, są także kandydaci niezależni.

 • ​Cywilizacja samotnych

  ..."Najprawdziwszą miarą społeczeństwa jest to, jak traktuje starszych" - głosi znane powiedzenie, które często bezrefleksyjnie powtarzamy. Starość w naszym kraju jest naznaczona cierpieniem, ubóstwem i samotnością. Już wkrótce co piąty Polak będzie miał więcej niż 60 lat. To dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak do społeczeństwa wprowadzić zupełnie nową jakość. Trzeba to zrobić, nim będzie...

Dyskusje na temat: główny urząd miar
 • Re: NRL chce zaskarżyć pakiet onkologiczny do TK

  pracowników niż Główny Urząd Miar, ale wydaje na wynagrodzenia kwotę o 16 proc. większą. Jeśli chodzi o przeciętną wysokość zarobków to miejsce pierwsze należy się Sądowi Najwyższemu. Średnio ponad(...)Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W 2011 roku na wynagrodzenia przeznaczono w nim kwotę ponad dwóch miliardów PLN. Było to o 7,5 razy więcej niż w Głównym Urzędzie Statystycznym, zajmującym miejsce

 • Główny Urząd Miar i znajoma królika

  W tym roku jest już 90 lat od powołania GUMu przez Piłsudskiego. Co robią politycy. Rozwalają dorobek tych wielu lat. Nasz urząd ( Główny Urząd Miar) na arenie międzynarodowej jakoś się trzymał dopokąd nie wsadzono nowego prezesa (urzędasa z ministerialnego stołka nie mającego zielonego pojęcia o miarach, wagach ). Tu potrzebny jest naukowiec z wizją a nie zarządzający kadrami urzędnik. Nowa

 • Re: Stacje paliw oszukują

  NIK powinien wziąć się też za Główny Urząd Miar a dokładnie za legalizatorów.

 • Re: Były szef BOR: Trotyl pojawił się po sprawdzeniu Tu-154M przez psa

  jak to możliwe - nos psa nie został wykalibrowany amerykańskimi przyrządami? Co robi Główny Urząd Miar i Wag? Przecież pies musi mieć wydany cerfyfikat legalizacji nosa !

 • Re: NPW: W niedzielę kolejny wyjazd biegłych do Rosji

  I znowu obrażają Główny Urząd Miar a nie słusznie bo taśmy miernicze były komparowane tylko decydenci nabijają koszty delegacjami panu Ministrowi Rostowskiemu wysyłając kolejną już grupę niedouczonych mierniczych - wstyd Panowie.

 • Re: Były szef BOR: Trotyl pojawił się po sprawdzeniu Tu-154M przez psa

  Główny Urząd Miar powinien kupić sobie amerykańskie przyrządy do wykrywania materiałów (takie jak te co wykryły trotyl i nitroglicerynę) a następnie wykorzystywać je do legalizacji NOSÓW psów. I żaden pies bez legalizowanego nosa nie powinien mieć prawa nigdzie węszyć!!!