• Informacje na temat:

  gmina miejska

Artykuły na temat: gmina miejska
 • Szwedzka gmina wprowadza naukę języka dla imigrantów

  Uchwałę o wprowadzeniu tzw. obowiązku integracyjnego podjęła wczoraj wieczorem rada miejska położonego niedaleko Malmoe Vellinge. Jej autorami są radni partii Moderatów. Ich zdaniem integracja polega(...) demokracji, praw i przepisów a także równego traktowania kobiet. W razie niewypełnienia obowiązku integracyjnego gmina będzie mogła wstrzymać wypłatę zasiłku. Obowiązkowi integracyjnemu podlegać będą...

 • Po raz kolejny Sandomierz odniósł duży sukces, uzyskując tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play 2007". Oprócz wspomnianego tytułu, Gmina Miejska Sandomierz otrzymała również specjalne wyróżnienie honorowe w kategorii gmina turystyczna, za podejmowanie działań służących poprawie infrastruktury turystycznej, jak również za bogatą ofertę kulturalną.

 • ..., jakoby gmina była przychylna, co stwierdza ogólnopolski dziennik, na swych łamach w artykule z zeszłego tygodnia. Zapewnia, że podmioty z nim kojarzone korzystały jedynie z preferencji, jakie dawała(...) pan Sobiesiak, bo zbudował ośrodek "Szarotka" oraz wyciąg narciarski, z tego korzystali też inni przedsiębiorcy - dodaje G. Średziński. Ale nikt już korzystać nie będzie. Dusznicka Rada Miejska...

 • Szopki nie będzie? "Gmina jest neutralna religijnie"

  W belgijskiej miejscowości Holsbeek burmistrz zlikwidował szopkę, która stała pod choinką w miejskim ratuszu. Uznał, że gmina jest neutralna i w budynku nie może być symbolów religijnych.

 • ...kierowcy zwalniają. Jednak, gdy tylko mundurowi usuną się z pola widzenia, użytkownicy drogi znów przyspieszają. Błędne koło! Teraz gmina postanowiła znaleźć rozwiązanie problemu. Wynajęła prywatną firmę(...), np. związane z ustalaniem bezdomnych psów czy wywozem śmieci - przewiduje Kauch. Kroki w kierunku przywrócenia w mieście i gminie porządku są potrzebne. Zwłaszcza, że w świetle nowych przepisów gmina...

 • Kolejna gmina może zlikwidować straż miejską. Dziś radni Pionek w województwie mazowieckim będą głosować nad rozwiązaniem lokalnej formacji. Miasto liczy, że dzięki temu zaoszczędzi 100 tysięcy złotych rocznie.

 • Zmowa cenowa w Tarnowie. Gmina dostanie 32 mln zł

  Blisko 32 mln zł odszkodowania otrzyma gmina Tarnów od dwóch firm budowlanych za zmowę przetargową przy budowie łącznika autostrady A4 z drogą wojewódzką 977 w Tarnowie (Węzeł Krzyż). To wynik ugody sądowej, jaką zawarł samorząd z wykonawcami inwestycji.

 • Gmina Białystok ogłosiła przetarg na przebudowę ul. generała Maczka, fragmentu śródmiejskiej obwodnicy i części drogi krajowej nr 8. W ok. 75 proc. projekt będzie dofinansowany z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej - poinformował w wiceprezydent Białegostoku Adam Poliński.

 • Od maja w Żorach bezpłatna komunikacja miejska

  Z początkiem maja w Żorach ruszy bezpłatna komunikacja miejska. Miasto uważa, że darmowy transport publiczny przekona mieszkańców do rezygnacji na co dzień z samochodów; ma też zmniejszyć bariery w dostępie do edukacji, kultury czy rekreacji.

 • Strażnicy miejscy zapowiadają wzmożone kontrole

  Straż Miejska z Andrychowa (woj. małopolskie) zamierza przeprowadzić serię kontroli na prywatnych posesjach, aby sprawdzić, co mieszkańcy spalają w piecach. A spalają m.in. plastiki i inne tworzywa, co jest zakazane. - Mamy uprawnienia, aby zajrzeć nawet do pieca - podkreślają strażnicy.

Zdjęcia na temat: gmina miejska
 • Pracownik gminy miejskiej podczas sprzątania Placu Niepodległości w Kijowie.
Wideo na temat: gmina miejska
 • Katowice najdroższym miastem w Polsce

  W nowy rok starym zwyczajem wchodzimy nie tylko z alkoholowym kacem, ale i cenowym. Bo czeka nas sporo podwyżek. Do naszych kieszeni sięgnie nie tylko rząd. Sporo wyciągną z mieszkańców również gminy. Drogo będzie zwłaszcza w Katowicach. Bilety komunikacji miejskiej, woda i odprowadzanie ścieków, które w Katowicach już i tak kosztują bardzo dużo, będą kosztować jeszcze więcej.

Dyskusje na temat: gmina miejska
 • Re: Szwedzka gmina wprowadza naukę języka dla imigrantów

  Niedługo Rada Miejska będzie muzułmańska i to Szwedzi będą mieli obowiązek integrowania się z uchodźcami.

 • Re: Kluby "Gazety Polskiej" za władzą i przeciwko KOD

  A miasto, to nie gmina???? Gmina miejska - gimbaza na WOS nie naumiała?

 • Re: Sasin: Będziemy ograniczać wydatki władzy

  radni w terenowych urzędach nie są potrzebni, ziewają i śpią na sesjach ale biorą po 2500 zł za nic, urząd miasta, urząd gminy, starostwo, gmina miejska, gmina wiejska i td. i wszędzie po kilkadziesiąt radnych darmozjadów biorą diety

 • Re: Miasto Jest Nasze: Projekt PiS to ośmieszanie idei metropolii

  "Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa "hahahaha....a reszta to wieś .....to ci stolyca

 • Re: ​55-latka włamała się do mieszkania i je... posprzątała

  Ja mam pytanie: jeżeli Gmina Miejska Kraków ma tylko 18% udziału w budynku czy to znaczy że sprzedała lokatorów ? czy to jest handel ludźmi ?????

 • Re: PiS chce powiększyć Warszawę. PSL i Nowoczesna ostro krytykują

  No i fajnie będzie, bo będzie Gmina Miejska Warszawa i Gmina Wiejska Warszawa. Ja bym dodał jeszcze Podkarpackie i całą Ścianę Wschodnią, wszystkie województwa. Tak stworzony TWÓR lub POTWÓR nazwał bym KACZYM GRODEM.

 • Re: "Rz": Sztuczne rekordy posłów

  czy to oznacza że Gmina Miejska Kraków PRZEWALIŁA 770 NIERUCHOMOŚCI ?! no to brawo dla p. Dudy że stara się zainteresować tymi sprawami Komisję Sprawiedliwości. najwyraźniej za rządów PO nikt tego nie dotknął "patykiem" - analogicznie jak w Stolicy...

 • Re: "Rzeczpospolita": Komuna zniknie z polskich ulic

  komuna wiejska, miejska, gmina, rodzina - komuna po polsku to wspólnota. Ludzie pierwotni żeby przeżyć musieli być komunistami. A co z Komuną Paryską??? Skoro komuna to pobudowała: mieszkania, szkoły, szpitale, kościoły, zelektryfikowała, skanalizowała - to trzeba zniszczyć bo to takie niedobre i zagrażające życiu ludzi.

 • Re: Jadwiga Emilewicz: Przedsiębiorcy to najciężej pracująca grupa zawodowa

  gmina nalezy do aglomeracji ale zadna miejska linia autobusow nie dojezdza wiec juz samochod zostaje jako srodek transportu nie ma linii nocnej a taka jest potrzebna ludzie pracuja nawet do 22-23(...) a pracuja przciez w innych rejonach miasta i jakos sie tam dostaja problem jest dla tych ktorzy musza dojechac do pracy do miasta z okolicznych miejcowosci bo nie ma dobrej komunikacji miedzy jakas gmina

 • Re: Polska zyskała nowe miasta

  Ale brednie. Wystarczy powiedzieć, że wysokość podatków jest ustalona w ustawie widełkowo i każda gmina decyduje, jakie mają być w granicach tych widełek. Gmina - niezależnie od tego czy miejska czy wiejska. Druga sprawa ze strażą miejską. Wcale jest być nie musi i są miasta gdzie ich nie ma. Ponadto dokładnie na podstawie tej samej ustawy w każdej gminie wiejskiej może być ustanowiona straż