• Informacje na temat:

  gmina miejska

Artykuły na temat: gmina miejska
 • Szwedzka gmina wprowadza naukę języka dla imigrantów

  Uchwałę o wprowadzeniu tzw. obowiązku integracyjnego podjęła wczoraj wieczorem rada miejska położonego niedaleko Malmoe Vellinge. Jej autorami są radni partii Moderatów. Ich zdaniem integracja polega(...) demokracji, praw i przepisów a także równego traktowania kobiet. W razie niewypełnienia obowiązku integracyjnego gmina będzie mogła wstrzymać wypłatę zasiłku. Obowiązkowi integracyjnemu podlegać będą...

 • Po raz kolejny Sandomierz odniósł duży sukces, uzyskując tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play 2007". Oprócz wspomnianego tytułu, Gmina Miejska Sandomierz otrzymała również specjalne wyróżnienie honorowe w kategorii gmina turystyczna, za podejmowanie działań służących poprawie infrastruktury turystycznej, jak również za bogatą ofertę kulturalną.

 • ..., jakoby gmina była przychylna, co stwierdza ogólnopolski dziennik, na swych łamach w artykule z zeszłego tygodnia. Zapewnia, że podmioty z nim kojarzone korzystały jedynie z preferencji, jakie dawała(...) pan Sobiesiak, bo zbudował ośrodek "Szarotka" oraz wyciąg narciarski, z tego korzystali też inni przedsiębiorcy - dodaje G. Średziński. Ale nikt już korzystać nie będzie. Dusznicka Rada Miejska...

 • Szopki nie będzie? "Gmina jest neutralna religijnie"

  W belgijskiej miejscowości Holsbeek burmistrz zlikwidował szopkę, która stała pod choinką w miejskim ratuszu. Uznał, że gmina jest neutralna i w budynku nie może być symbolów religijnych.

 • ...kierowcy zwalniają. Jednak, gdy tylko mundurowi usuną się z pola widzenia, użytkownicy drogi znów przyspieszają. Błędne koło! Teraz gmina postanowiła znaleźć rozwiązanie problemu. Wynajęła prywatną firmę(...), np. związane z ustalaniem bezdomnych psów czy wywozem śmieci - przewiduje Kauch. Kroki w kierunku przywrócenia w mieście i gminie porządku są potrzebne. Zwłaszcza, że w świetle nowych przepisów gmina...

 • Kolejna gmina może zlikwidować straż miejską. Dziś radni Pionek w województwie mazowieckim będą głosować nad rozwiązaniem lokalnej formacji. Miasto liczy, że dzięki temu zaoszczędzi 100 tysięcy złotych rocznie.

 • Zmowa cenowa w Tarnowie. Gmina dostanie 32 mln zł

  Blisko 32 mln zł odszkodowania otrzyma gmina Tarnów od dwóch firm budowlanych za zmowę przetargową przy budowie łącznika autostrady A4 z drogą wojewódzką 977 w Tarnowie (Węzeł Krzyż). To wynik ugody sądowej, jaką zawarł samorząd z wykonawcami inwestycji.

 • Gmina Białystok ogłosiła przetarg na przebudowę ul. generała Maczka, fragmentu śródmiejskiej obwodnicy i części drogi krajowej nr 8. W ok. 75 proc. projekt będzie dofinansowany z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej - poinformował w wiceprezydent Białegostoku Adam Poliński.

 • Od maja w Żorach bezpłatna komunikacja miejska

  Z początkiem maja w Żorach ruszy bezpłatna komunikacja miejska. Miasto uważa, że darmowy transport publiczny przekona mieszkańców do rezygnacji na co dzień z samochodów; ma też zmniejszyć bariery w dostępie do edukacji, kultury czy rekreacji.

 • Strażnicy miejscy zapowiadają wzmożone kontrole

  Straż Miejska z Andrychowa (woj. małopolskie) zamierza przeprowadzić serię kontroli na prywatnych posesjach, aby sprawdzić, co mieszkańcy spalają w piecach. A spalają m.in. plastiki i inne tworzywa, co jest zakazane. - Mamy uprawnienia, aby zajrzeć nawet do pieca - podkreślają strażnicy.

Zdjęcia na temat: gmina miejska
 • Pracownik gminy miejskiej podczas sprzątania Placu Niepodległości w Kijowie.
Wideo na temat: gmina miejska
 • Katowice najdroższym miastem w Polsce

  W nowy rok starym zwyczajem wchodzimy nie tylko z alkoholowym kacem, ale i cenowym. Bo czeka nas sporo podwyżek. Do naszych kieszeni sięgnie nie tylko rząd. Sporo wyciągną z mieszkańców również gminy. Drogo będzie zwłaszcza w Katowicach. Bilety komunikacji miejskiej, woda i odprowadzanie ścieków, które w Katowicach już i tak kosztują bardzo dużo, będą kosztować jeszcze więcej.

Dyskusje na temat: gmina miejska