• Informacje na temat:

  gmina miejska

Artykuły na temat: gmina miejska
 • Szwedzka gmina wprowadza naukę języka dla imigrantów

  Uchwałę o wprowadzeniu tzw. obowiązku integracyjnego podjęła wczoraj wieczorem rada miejska położonego niedaleko Malmoe Vellinge. Jej autorami są radni partii Moderatów. Ich zdaniem integracja polega(...) demokracji, praw i przepisów a także równego traktowania kobiet. W razie niewypełnienia obowiązku integracyjnego gmina będzie mogła wstrzymać wypłatę zasiłku. Obowiązkowi integracyjnemu podlegać będą...

 • Gmina Ostrowice zostanie zniesiona

  Zgodnie ze specustawą 1 stycznia 2019 r. zadłużona gmina Ostrowice (woj. zachodniopomorskie) zostanie zniesiona i włączona do gmin Drawsko Pomorskie i Złocieniec. Gmina jest jedną z najbardziej zadłużonych w Polsce i nie ma jakiejkolwiek możliwości spłaty tego długu. To pierwsze tego typu rozwiązanie wprowadzone przez rząd.

 • Zadłużona gmina Ostrowice zostanie zniesiona

  Zgodnie ze specustawą 1 stycznia 2019 r. zadłużona gmina Ostrowice zostanie zniesiona i włączona do gmin Drawsko Pomorskie i Złocieniec. Załatwiamy już ostatnie sprawy – powiedziała PAP wykonująca zadania i kompetencje organu gminy Agnieszka Wróblewska.

 • Po raz kolejny Sandomierz odniósł duży sukces, uzyskując tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play 2007". Oprócz wspomnianego tytułu, Gmina Miejska Sandomierz otrzymała również specjalne wyróżnienie honorowe w kategorii gmina turystyczna, za podejmowanie działań służących poprawie infrastruktury turystycznej, jak również za bogatą ofertę kulturalną.

 • ..., jakoby gmina była przychylna, co stwierdza ogólnopolski dziennik, na swych łamach w artykule z zeszłego tygodnia. Zapewnia, że podmioty z nim kojarzone korzystały jedynie z preferencji, jakie dawała(...) pan Sobiesiak, bo zbudował ośrodek "Szarotka" oraz wyciąg narciarski, z tego korzystali też inni przedsiębiorcy - dodaje G. Średziński. Ale nikt już korzystać nie będzie. Dusznicka Rada Miejska...

 • Szopki nie będzie? "Gmina jest neutralna religijnie"

  W belgijskiej miejscowości Holsbeek burmistrz zlikwidował szopkę, która stała pod choinką w miejskim ratuszu. Uznał, że gmina jest neutralna i w budynku nie może być symbolów religijnych.

 • ...kierowcy zwalniają. Jednak, gdy tylko mundurowi usuną się z pola widzenia, użytkownicy drogi znów przyspieszają. Błędne koło! Teraz gmina postanowiła znaleźć rozwiązanie problemu. Wynajęła prywatną firmę(...), np. związane z ustalaniem bezdomnych psów czy wywozem śmieci - przewiduje Kauch. Kroki w kierunku przywrócenia w mieście i gminie porządku są potrzebne. Zwłaszcza, że w świetle nowych przepisów gmina...

 • Wójt i skarbniczka oskarżeni, gmina znika. Pierwszy taki przypadek w historii

  Zgodnie ze specustawą 1 stycznia 2019 r. zadłużona gmina Ostrowice (woj. zachodniopomorskie) zostanie zniesiona i włączona do gmin Drawsko Pomorskie i Złocieniec. Gmina jest jedną z najbardziej zadłużonych w Polsce i nie ma jakiejkolwiek możliwości spłaty tego długu. To pierwsze tego typu rozwiązanie wprowadzone przez rząd.

 • Kolejna gmina może zlikwidować straż miejską. Dziś radni Pionek w województwie mazowieckim będą głosować nad rozwiązaniem lokalnej formacji. Miasto liczy, że dzięki temu zaoszczędzi 100 tysięcy złotych rocznie.

 • Zmowa cenowa w Tarnowie. Gmina dostanie 32 mln zł

  Blisko 32 mln zł odszkodowania otrzyma gmina Tarnów od dwóch firm budowlanych za zmowę przetargową przy budowie łącznika autostrady A4 z drogą wojewódzką 977 w Tarnowie (Węzeł Krzyż). To wynik ugody sądowej, jaką zawarł samorząd z wykonawcami inwestycji.

Zdjęcia na temat: gmina miejska
 • Pracownik gminy miejskiej podczas sprzątania Placu Niepodległości w Kijowie.
Wideo na temat: gmina miejska
 • Katowice najdroższym miastem w Polsce

  W nowy rok starym zwyczajem wchodzimy nie tylko z alkoholowym kacem, ale i cenowym. Bo czeka nas sporo podwyżek. Do naszych kieszeni sięgnie nie tylko rząd. Sporo wyciągną z mieszkańców również gminy. Drogo będzie zwłaszcza w Katowicach. Bilety komunikacji miejskiej, woda i odprowadzanie ścieków, które w Katowicach już i tak kosztują bardzo dużo, będą kosztować jeszcze więcej.

Dyskusje na temat: gmina miejska