• Informacje na temat:

  gobelin

Artykuły na temat: gobelin
 • Arras "Budowa Wieży Babel" oraz gobelin "Tryumf Bachusa i Ariadny" odzyskały dawną świetność dzięki kilkuletnim zabiegom zespołu konserwatorów z Zamku Królewskiego na Wawelu.

 • Wystawa "Szlachta w blasku swej chwały", przedstawiająca zabytki polskiej kultury szlacheckiej od XVII do XIX w. oraz prezentacja odnowionego barokowego gobelinu z XVIII w. to główne punkty odbywających się w środę obchodów 75-lecia Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

 • W ambasadzie Polski w Waszyngtonie odbyła się uroczystość przekazania Zamkowi na Wawelu dwóch unikatowych polskich gobelinów z XVIII w.

 • Poznań: Zabytkowe gobeliny w Muzeum Narodowym

  Siedem gobelinów wykonanych w warsztatach tkackich w Brukseli w XVI i XVII wieku zawisło w poznańskim Muzeum Narodowym. Te wyjątkowej urody tkaniny pochodzą z kolekcji Barbary Piaseckiej-Johnson.

 • Siedem gobelinów wykonanych w warsztatach tkackich w Brukseli w XVI i XVII wieku zawisło w poznańskim Muzeum Narodowym. Te wyjątkowej urody tkaniny pochodzą...

 • Ekspozycja dzieł Władysława Klamerusa w Kielcach

  Prawie 70 rzeźb, gobelinów i akwarel będzie można obejrzeć na wystawie prac Władysława Klamerusa. Ekspozycję otwarta będzie od 7 lutego do 5 kwietnia w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” w Kielcach.

 • ...2 mln zł domaga się od władz Poznania Wyższa Szkoła Sztuki Stosowanej. Chodzi o 18 gobelinów przekazanych w prezencie klasztorowi na Jasnej Górze w 1991 roku. Spór pomiędzy uczelnią a miastem toczy się już ponad 10 lat. Jego rozstrzygnięciem ostatecznie zajmie się sąd - szkoła właśnie złożyła pozew w tej sprawie.

 • Rosja: Putin nakłada sankcje na Koreę Północną

  Restrykcje dotyczą sektora handlowego, finansowego i transportowego. Sankcje nałożono na 11 obywateli Korei Płn. oraz 10 podmiotów, związanych z programem atomowym - podaje agencja TASS. Dekret zawiera wykaz substancji, sprzętu i produktów, których dostawa z Rosji do Korei Płn. została zabroniona. Ograniczenia dotyczą też niektórych produktów luksusowych, m.in. dywanów i gobelinów, których...

 • Małgorzata Buczek - tkanina, papier - wystawa

  ...granicą. Artystka była wielokrotnie nagradzana: - 2000 - GRAND PRIX - I Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej, Krosno (Muzeum Rzemiosła) - 1995 - GRAND PRIX za gobelin pt. "Rysunek(...)-Lubniewice 1999, BWA - Gorzów Wielkopolski - 1996 - II nagroda za gobelin pt. "Impresja Druku", Wystawa Poplenerowa ART-STILON'95, BWA - Gorzów Wielkopolski - 1993 - II nagroda za aplikację pt. "Płaszczyzny...

 • Wystawa prac Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej

  Jak poinformowała prezes fanklubu malarki Joanna Oskroba, na wystawie zaprezentowane zostały oryginalne obrazy, według których w latach 70. i 80. XX w. powstawały popularne pocztówki, gobeliny(...) PRL-u częstym prezentem dla osobistości z całego świata, a według obrazu "Dziewczynka z gołąbkiem" powstał m.in. gobelin ofiarowany papieżowi Janowi Pawłowi II. - Osobom pamiętającym apogeum...

Dyskusje na temat: gobelin