• Informacje na temat:

  goebbels

Artykuły na temat: goebbels
 • Zmarła była sekretarka Goebbelsa. "Nie wiedziałam nic o zbrodniach"

  Nie żyje Brunhilde Pomsel - była sekretarka ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa. Kobieta zmarła w piątek w wieku 106 lat, w domu starców w Monachium - podały w poniedziałek niemieckie media. Twierdziła, że nic nie wiedziała o zbrodniach.

 • Spór o cytowanie Josepha Goebbelsa

  Czy największe na świecie anglojęzyczne wydawnictwo literackie Random House powinno zapłacić za cytowanie Josepha Goebbelsa? Głowi się nad tym Wyższy Sąd Krajowy w Monachium.

 • Sekretarka Goebbelsa ma dziś 105 lat. Twierdzi, że o zagładzie Żydów nic nie wiedziała

  Brunhilde Pomsel miała 31 lat, kiedy w 1942 roku dostała dobrze płatną i prestiżową posadę w sekretariacie Josepha Goebbelsa, ministra propagandy nazistowskich Niemiec. W filmie pokazanym na festiwalu w Monachium licząca dziś 105 lat kobieta utrzymuje, że nie miała pojęcia o zbrodniach nazistów.

 • Gliński tłumaczy się z wypowiedzi o Żydach i Goebbelsie

  ..."Mówiłem wyraźnie o języku goebbelsowskim, o mechanizmie propagandy, a nie mówiłem że 'PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa'" - podkreślił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, odnosząc się do wywiadu udzielonego tygodnikowi "Wprost". Na wypowiedź ministra dla tygodnika zareagowała też Ambasada Izraela...

 • Nasze spotkanie było przypadkowe. Powiedz mi, jak się nazywasz, bo wszyscy mówią na Ciebie Goebbels? - Mam to gdzieś - odpowiada. - Ok, mówię, ale jak się nazywasz, jak mam do Ciebie mówić? Ile(...) palcach, pod którym numerem kiedyś mieszkali przy ulicy Koźmińskiej. W pomieszczeniu Goebbelsa oprócz łóżek są jeszcze szafy i piec kaflowy, a na ścianach kilkanaście obrazów z postaciami świętych...

 • "Tak działa Putin. Goebbels mógłby się od niego uczyć"

  Jak uważa Jan Piekło, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI, Putinowi chodzi o zgodę Zachodu na ustanowienie nowego podziału wpływów na kontynencie, czyli o "nową Jałtę". Prezydent Rosji w tym celu umiejętnie "rozmiękcza" Unię Europejską i jest mistrzem manipulacji. Jak powiedział Piekło, "Goebels mógłby się wiele nauczyć od Putina".

 • ​Piotr Gliński we "Wprost": PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa

  ..."Trudność budowania wspólnoty w Polsce wynika dziś z tego, że spór w kraju jest szczególnie ostry, codziennie podsycany, w warstwie językowej i symbolicznej" - mówi "Wprost" wicepremier Piotr Gliński. Jak ocenia, PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa.

 • Listy miłosne Goebbelsa nie znalazły nabywcy

  Listy miłosne i inne osobiste dokumenty ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa nie znalazły nabywcy na aukcji w Stamford w pobliżu Nowego Jorku. Przeciwko aukcji protestowały ofiary Holokaustu i organizacje żydowskie.

 • Miller: Reżyser tego filmu to "Goebbels"

  Kiedy ten film się kończył, to zamiast nazwiska reżysera powinno być napisane Goebbels - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM były premier Leszek Miller na temat filmu o generale Jaruzelskim wyemitowanego w poniedziałek przez TVP.

 • Hitler i Goebbels znów trafili do niemieckich kiosków z gazetami. Pomysł - choć nie nowy - w Niemczech i w Polsce wywołuje skrajne emocje. Brytyjski wydawca Peter McGee postanowił przypomnieć Niemcom ich własną historię i 8 stycznia rozpoczął druk reprintów gazet z okresu nazizmu.

Wideo na temat: goebbels
Dyskusje na temat: goebbels