• Informacje na temat:

  goebbels

Artykuły na temat: goebbels
 • Zmarła była sekretarka Goebbelsa. "Nie wiedziałam nic o zbrodniach"

  Nie żyje Brunhilde Pomsel - była sekretarka ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa. Kobieta zmarła w piątek w wieku 106 lat, w domu starców w Monachium - podały w poniedziałek niemieckie media. Twierdziła, że nic nie wiedziała o zbrodniach.

 • Spór o cytowanie Josepha Goebbelsa

  Czy największe na świecie anglojęzyczne wydawnictwo literackie Random House powinno zapłacić za cytowanie Josepha Goebbelsa? Głowi się nad tym Wyższy Sąd Krajowy w Monachium.

 • Sekretarka Goebbelsa ma dziś 105 lat. Twierdzi, że o zagładzie Żydów nic nie wiedziała

  Brunhilde Pomsel miała 31 lat, kiedy w 1942 roku dostała dobrze płatną i prestiżową posadę w sekretariacie Josepha Goebbelsa, ministra propagandy nazistowskich Niemiec. W filmie pokazanym na festiwalu w Monachium licząca dziś 105 lat kobieta utrzymuje, że nie miała pojęcia o zbrodniach nazistów.

 • Nasze spotkanie było przypadkowe. Powiedz mi, jak się nazywasz, bo wszyscy mówią na Ciebie Goebbels? - Mam to gdzieś - odpowiada. - Ok, mówię, ale jak się nazywasz, jak mam do Ciebie mówić? Ile(...) palcach, pod którym numerem kiedyś mieszkali przy ulicy Koźmińskiej. W pomieszczeniu Goebbelsa oprócz łóżek są jeszcze szafy i piec kaflowy, a na ścianach kilkanaście obrazów z postaciami świętych...

 • "Tak działa Putin. Goebbels mógłby się od niego uczyć"

  Jak uważa Jan Piekło, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI, Putinowi chodzi o zgodę Zachodu na ustanowienie nowego podziału wpływów na kontynencie, czyli o "nową Jałtę". Prezydent Rosji w tym celu umiejętnie "rozmiękcza" Unię Europejską i jest mistrzem manipulacji. Jak powiedział Piekło, "Goebels mógłby się wiele nauczyć od Putina".

 • Listy miłosne Goebbelsa nie znalazły nabywcy

  Listy miłosne i inne osobiste dokumenty ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa nie znalazły nabywcy na aukcji w Stamford w pobliżu Nowego Jorku. Przeciwko aukcji protestowały ofiary Holokaustu i organizacje żydowskie.

 • Miller: Reżyser tego filmu to "Goebbels"

  Kiedy ten film się kończył, to zamiast nazwiska reżysera powinno być napisane Goebbels - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM były premier Leszek Miller na temat filmu o generale Jaruzelskim wyemitowanego w poniedziałek przez TVP.

 • Hitler i Goebbels znów trafili do niemieckich kiosków z gazetami. Pomysł - choć nie nowy - w Niemczech i w Polsce wywołuje skrajne emocje. Brytyjski wydawca Peter McGee postanowił przypomnieć Niemcom ich własną historię i 8 stycznia rozpoczął druk reprintów gazet z okresu nazizmu.

 • Podstępem ukradli 80 obrazów, szkiców i grafik. To tzw. Kolekcja Goebbelsa

  W połowie lipca poznańska policja otrzymała zawiadomienie od kolekcjonera dzieł sztuki, że nieznane osoby ukradły mu kilkadziesiąt dzieł sztuki. Mężczyźni podszywają się pod funkcjonariuszy twierdzili, że muszą zabezpieczyć do badań część kolekcji obrazów, bo miały one mieć związek z zabójstwem. Policjanci i prokuratura szybko ustalili, że po Poznaniu krąży informacja o tzw. Kolekcji Goebbelsa...

 • Listy miłosne nazistowskiego ministra propagandy Josepha Goebbelsa zostaną wystawione w tym tygodniu na sprzedaż na aukcji w Stamford w USA - informuje w poniedziałek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Ofiary Holokaustu protestują.

Wideo na temat: goebbels