• Informacje na temat:

  goes

Artykuły na temat: goes
 • Mazovia Goes Baroque rozpoczyna koncerty

  Wędrujący festiwal muzyczny Mazovia Goes Baroque zagości w najbliższy weekend w Gostyninie i Łochowie. Kolejny projekt festiwalu rozpocznie występ orkiestry Holland Baroque Society i dwóch słowackich solistów w czwartek w Warszawie.

 • Teksty siedmiu autorów napisane do wybranych dzieł sztuki zaprezentują aktorzy we wrocławskim Muzeum Narodowym w ramach projektu "Ganymed goes Europe". Premiera 24 maja, a zaplanowano w sumie siedem spektakli.

 • And the Oscar goes to... Kogo uszczęśliwi Amerykańska Akademia Filmowa?

  Czy nominowany w 12 kategoriach "Lincoln" Stevena Spielberga okaże się królem oscarowej gali? A może zdeklasuje go obsypana Złotymi Globami "Operacja Argo" lub jedyny europejski film w tym zestawieniu - "Miłość"? Ruszyło wielkie odliczanie: już wkrótce dowiemy się, do kogo trafią statuetki przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową.

 • "And the Oscar goes to"... Oni już wiedzą!

  Oscarowa gala - tuż, tuż. Kto zdobędzie statuetkę? Są tylko dwie osoby, które to wiedzą. To Rick Rosas i Brad Oltmanns z firmy, która na zlecenie Amerykańskiej Akademii Filmowej zajmuje się zliczaniem głosów oddanych przez jej członków.

 • Naprawdę błyskawiczna prognoza pogody

  Meteorolodzy mają do dyspozycji kolejne dane, które poprawią precyzję przewidywania pogody. Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) opublikowała właśnie pierwsze wyniki obserwacji wyładowań atmosferycznych, zarejestrowanych przez aparaturę GLM na pokładzie nowego satelity meteorologicznego GOES-16. Dane te pomogą w przyszłości między innymi w przewidywaniu intensywności burz i ocenie...

 • Pierwsze takie zdjęcia Ziemi. I Księżyca

  Pierwszy z najnowszej serii amerykańskich geostacjonarnych satelitów meteorologicznych, GOES-16 zaczyna przesyłać na Ziemię swoje zdjęcia. Agencja NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) opublikowała właśnie pierwsze obrazy zarejestrowane w wysokiej rozdzielczości przez instrument Advanced Baseline Imager (ABI). Złożono z nich obraz całej zachodniej półkuli, sfotografowanej 15

 • "Infantka" Velazqueza w MN we Wrocławiu

  Portret Infantki Małgorzaty Teresy - dzieło Diego Velazqueza - będzie można zobaczyć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Obraz wypożyczono z wiedeńskiego Muzeum Historii Sztuki na potrzeby realizowanego przez wrocławskie muzeum projektu "Ganymed goes Europe".

 • Pianino z filmu "Casablanca" na aukcji w Nowym Jorku

  Pianino ze słynnej "Casablanki" z Ingrid Bergman i Humphreyem Bogartem zostanie wystawione 24 listopada na aukcji w Nowym Jorku. Instrument pojawił się w kultowej scenie, w której Bergman prosi pianistę Sama o zagranie piosenki "As Time Goes By".

 • Agnieszka Radwańska: Gra się, żeby wygrać

  ..."Przyjechałam z pozytywnym nastawieniem. Nie da się ukryć, że jest to wielki szlem, ale gra się, by wygrać, tego się trzymam" - powiedziała Agnieszka Radwańska, która wczoraj uczestniczyła w nowojorskim konsulacie RP w spotkaniu "2014 US Open Goes Polish".

 • Justin Timberlake wystąpi w Gdańsku

  ...19 sierpnia na stadionie PGE Arena w Gdańsku wystąpi Justin Timberlake. Artysta znany z takich przebojów jak "What Goes Around...Comes Around" i "Mirrors" wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Jego muzyka to mieszanka pop, Rhythm and blues oraz hip hopu.