• Informacje na temat:

  gogol

Artykuły na temat: gogol
 • Ożenek według Gogola

  Druga - obok nieśmiertelnego Rewizora - powszechnie znana i lubiana sztuka Mikołaja Gogola na scenie Teatru im. J. Słowackiego.

 • ...1 kwietnia, w 200. rocznicę urodzin pisarza Mikołaja Gogola, na Ukrainie i w Rosji trwały dyskusje o jego przynależności narodowej.

 • Wyrypajew reżyseruje OŻENEK Gogola

  Jedna z najważniejszych komedii z kanonu literatury światowej i zarazem najbardziej znane dzieło Gogola - obok "Rewizora" i "Martwych dusz". Satyra na obyczajowość XIX-wiecznej Rosji. Pierwsza rosyjska komedia obyczajowa, w której pierwszoplanowym bohaterem jest nie arystokratyczne środowisko, lecz zwykłe kupiectwo, oddające się miłostkom i flirtom z wyrafinowaniem godnym "wyższych sfer". Główna...

 • Już tylko trzech kandydatów walczy o posadę trenera reprezentacji Polski

  Belg Vital Heynen, Piotr Gruszka i Andrzej Kowal - to ostateczni kandydaci na trenera siatkarskiej reprezentacji Polski. Z wyścigu wypadł Michał Gogol, który chce zostać asystentem selekcjonera kadry narodowej.

 • Stocznia Szczecin na siatkarskiej mieliźnie

  Wiele wskazuje na to, że czwartkowe spotkanie Stoczni Szczecin z Treflem Gdańsk w siatkarskiej Plus Lidze było ostatnim meczem zespołu Michała Mieszko Gogola w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oficjalnie władze klubowe nie są lub nie mogą powiedzieć co dalej stanie się z drużyną. Podobno w przyszłym tygodniu ma pojawić się oficjalne oświadczenie.

 • Asystent Heynena o polskich siatkarzach: Czują się dobrze. Są drobne oznaki zmęczenia

  Mieszko Gogolem rozmawiał w Warnie Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.

 • Przegląd Piosenki pełen gwiazd

  Grupa Gogol Bordello, Anja Garbarek, niemiecki aktor-drag-queen Georgette Dee, a także Krystyna Janda i Mariusz Lubomski gwiazdami 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 • Premiera "Martwych dusz" w Wybrzeżu

  Już dzisiaj o godz. 19.00 na dużej scenie teatru Wybrzeże odbędzie się premiera "Martwych dusz", inspirowanych dziełem Nikołaja Gogola. Inscenizacja jest efektem pracy trzech nietuzinkowych i wybitnych artystów: reżysera - Janusza Wiśniewskiego, kompozytora - Jerzego Satanowskiego oraz choreografa - Emila Wesołowskiego.

 • "Ożenek" w gwiazdorskiej obsadzie już wkrótce w Teatrze 6. piętro!

  ...„Ożenek” – nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola – wkracza na scenę Teatru 6. piętro! Znakomitych aktorów będzie można oglądać w przenikliwej, widowiskowej inscenizacji Andrzeja Bubienia.

 • ARCYKOMEDIA W WYŚMIENITEJ OBSADZIE!

  ...11 marca w Teatrze 6. piętro odbędzie się premiera komedii Nikołaja Gogola zatytułowana "Ożenek". Znakomici aktorzy w przenikliwej, widowiskowej inscenizacji Andrzeja Bubienia.

Zdjęcia na temat: gogol