• Informacje na temat:

  gołubiew

Artykuły na temat: gołubiew
 • Rosja: Naukowiec oskarżony o ujawnienie tajemnicy państwowej

  Władimir Gołubiew, rosyjski naukowiec specjalizujący się w tematyce broni jądrowej, został oskarżony przez służby bezpieczeństwa o ujawnienie tajemnicy państwowej. Chodzi o artykuł opublikowany w jednym z czeskich dzienników. Mężczyźnie grożą cztery lata więzienia.

 • Nie wiadomo, kiedy "Dama z gronostajem" wróci do Krakowa

  Powrót obrazu Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem" do Krakowa do końca lutego stoi pod znakiem zapytania - powiedziała dyrektor Muzeum Narodowego Zofia Gołubiew.

 • Na południu Rosji wprowadzono stan wyjątkowy

  Z powodu dużego napływu uchodźców z obwodów donieckiego i ługańskiego, na wschodzie Ukrainy, gubernator obwodu rostowskiego, na południu Rosji, Wasilij Gołubiew wprowadził stan wyjątkowy w 15 rejonach.

 • Będzie kierował jednym z największych muzeów w Polsce. "Mówią na mnie doktor gadżet"

  ..."Studenci określają mnie mianem 'doktor gadżet'" - mówi w rozmowie z reporterką RMF FM dr hab. Andrzej Betlej, dotychczasowy szef Instytutu Historii Sztuki UJ, który od 1 stycznia będzie kierował Muzeum Narodowym w Krakowie. Odebrał już nominację na to stanowisko od minister kultury, Małgorzaty Omilanowskiej. Poprzednia dyrektor, Zofia Gołubiew, po 15 urzędowania odchodzi na emeryturę.

 • Eksperci: Nie przerwiemy badań "Damy z gronostajem"

  Nie przerwiemy badań "Damy z gronostajem" - powiedziała we wtorek dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew. Ich prowadzeniu sprzeciwia się Adam Karol Czartoryski, fundator i prezydent Fundacji Książąt Czartoryskich.

 • "Dama z gronostajem" w Kamienicy Szołayskich

  ..."Dama z gronostajem" po powrocie z wystawy w Londynie do Krakowa będzie eksponowana w Kamienicy Szołayskich wraz z innymi zabytkami z Muzeum Książąt Czartoryskich. Otwarcie wystawy zaplanowano w maju - poinformowała dyrektor Muzeum Narodowego Zofia Gołubiew.

 • Z powodu braku śniegu nie udało się w piątek uruchomić ślizgawki przed gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. - Czekamy na zmianę pogody - mówiła dyrektor placówki Zofia Gołubiew.

 • Muzeum Narodowe poszukuje prac Olgi Boznańskiej

  W związku z pracą nad katalogiem dzieł wszystkich Olgi Boznańskiej i planowaną na 2015 r. wystawą monograficzną Muzeum Narodowe w Krakowie poszukuje prac artystki. Boznańskiej należy się wielka, pełna monografia - mówi dyrektor muzeum, Zofia Gołubiew.

 • Sukiennice do remontu

  Tylko do 26 sierpnia można zwiedzać wystawę sztuki współczesnej w Sukiennicach. Potem rozpocznie się długo zapowiadany remont sal Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Będzie to trzeci remont pierwszej historycznej siedziby Muzeum Narodowego - mówi dyrektor krakowskiego MN Zofia Gołubiew.

 • Olga Jaros z krakowskiego Muzeum Narodowego została nowym prezesem Fundacji Książąt Czartoryskich. Inicjatorem tych zmian był fundator książę Adam Karol Czartoryski - powiedziała dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew.

Zdjęcia na temat: gołubiew
Dyskusje na temat: gołubiew