• Informacje na temat:

  gołubiew

Artykuły na temat: gołubiew
 • Rosja: Naukowiec oskarżony o ujawnienie tajemnicy państwowej

  Władimir Gołubiew, rosyjski naukowiec specjalizujący się w tematyce broni jądrowej, został oskarżony przez służby bezpieczeństwa o ujawnienie tajemnicy państwowej. Chodzi o artykuł opublikowany w jednym z czeskich dzienników. Mężczyźnie grożą cztery lata więzienia.

 • Nie wiadomo, kiedy "Dama z gronostajem" wróci do Krakowa

  Powrót obrazu Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem" do Krakowa do końca lutego stoi pod znakiem zapytania - powiedziała dyrektor Muzeum Narodowego Zofia Gołubiew.

 • Na południu Rosji wprowadzono stan wyjątkowy

  Z powodu dużego napływu uchodźców z obwodów donieckiego i ługańskiego, na wschodzie Ukrainy, gubernator obwodu rostowskiego, na południu Rosji, Wasilij Gołubiew wprowadził stan wyjątkowy w 15 rejonach.

 • Będzie kierował jednym z największych muzeów w Polsce. "Mówią na mnie doktor gadżet"

  ..."Studenci określają mnie mianem 'doktor gadżet'" - mówi w rozmowie z reporterką RMF FM dr hab. Andrzej Betlej, dotychczasowy szef Instytutu Historii Sztuki UJ, który od 1 stycznia będzie kierował Muzeum Narodowym w Krakowie. Odebrał już nominację na to stanowisko od minister kultury, Małgorzaty Omilanowskiej. Poprzednia dyrektor, Zofia Gołubiew, po 15 urzędowania odchodzi na emeryturę.

 • Eksperci: Nie przerwiemy badań "Damy z gronostajem"

  Nie przerwiemy badań "Damy z gronostajem" - powiedziała we wtorek dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew. Ich prowadzeniu sprzeciwia się Adam Karol Czartoryski, fundator i prezydent Fundacji Książąt Czartoryskich.

 • "Dama z gronostajem" w Kamienicy Szołayskich

  ..."Dama z gronostajem" po powrocie z wystawy w Londynie do Krakowa będzie eksponowana w Kamienicy Szołayskich wraz z innymi zabytkami z Muzeum Książąt Czartoryskich. Otwarcie wystawy zaplanowano w maju - poinformowała dyrektor Muzeum Narodowego Zofia Gołubiew.

 • Z powodu braku śniegu nie udało się w piątek uruchomić ślizgawki przed gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. - Czekamy na zmianę pogody - mówiła dyrektor placówki Zofia Gołubiew.

 • Muzeum Narodowe poszukuje prac Olgi Boznańskiej

  W związku z pracą nad katalogiem dzieł wszystkich Olgi Boznańskiej i planowaną na 2015 r. wystawą monograficzną Muzeum Narodowe w Krakowie poszukuje prac artystki. Boznańskiej należy się wielka, pełna monografia - mówi dyrektor muzeum, Zofia Gołubiew.

 • Sukiennice do remontu

  Tylko do 26 sierpnia można zwiedzać wystawę sztuki współczesnej w Sukiennicach. Potem rozpocznie się długo zapowiadany remont sal Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Będzie to trzeci remont pierwszej historycznej siedziby Muzeum Narodowego - mówi dyrektor krakowskiego MN Zofia Gołubiew.

 • Olga Jaros z krakowskiego Muzeum Narodowego została nowym prezesem Fundacji Książąt Czartoryskich. Inicjatorem tych zmian był fundator książę Adam Karol Czartoryski - powiedziała dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew.

Zdjęcia na temat: gołubiew
Dyskusje na temat: gołubiew
 • Re: "Rzeczpospolita": Jak oceniamy zakup kolekcji Czartoryskich? Sondaż

  Zanim napiszesz coś głupiego poczytaj jaki status tek naprawdę miała kolekcja. Wystarczy zapoznać się z tym co mówi na temat tego zakupu pani Zofia Gołubiew, była dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.

 • Re: FSB ma potencjalnych podejrzanych w sprawie Niemcowa

  Mamy człowieka, ale nie do pracy, tylko siedzi na kompie i zaślinia fory

 • Re: FSB ma potencjalnych podejrzanych w sprawie Niemcowa

  Tia.... sowiecka. Człowieku, to się ciągnie od Iwana Ludobójcy (zwanego pieszczotliwie Groźnym). Od 500 lat. Za carów było dokładnie to samo. Najbardziej niewygodnych cichcem mordowali "nieizwiestnyje" , a tysiące jechały kibitkami na Sybir.

 • Re: FSB ma potencjalnych podejrzanych w sprawie Niemcowa

  Dokładnie, jak Kirowem. Stalin kazał go zabić, a potem w ramach ścigania zabójców wykończono jeszcze kilkunastu, których też chciano wykończyć. Stalin to dla Putina wzorzec. Umarł we własnym łóżku i zostawił ZSRR na 22 mln km. kw oraz połową Europy pod butem.

 • Re: Minister Gliński o współpracy z Fundacją Czartoryskich

  Haha. Większość nie siedzi w temacie a się Wypowiada. Bo PIS coś tam. Przeczytajcie na ten temat bardzo interesujący wywiad z p. Gołubiew byłą Panią dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. Tylko bez klapek politycznych na oczach. Wywiad w Dziennik Polski. Pozdrawiam.

 • Re: Gliński: Jeśli będzie trzeba, kupimy najcenniejsze dzieła

  Przeczytajcie w dzisiejszym "Dzienniku Polskim" wywiad z panią Zofią Gołubiew - byłą dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie- i o jej "przejściach" z Czartoryskimi i Fundacją "Le jour viendra". Kluczowe zdanie: "Ci "wysoko urodzeni" ludzie są mali". Bardzo pouczająca lektura. Inny fakt. Fundacja "podarowała" kolekcję Nareodowi Polskiemu, za co książę Adam dostał Komandorię z Gwiazdą. Teraz za

 • Re: Debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Piotra Glińskiego

  musiała więc mieć na te zakupy pieniądze, które pochodziły właśnie z podróży „Damy”. (Cytat z wywiadu z p.Zofią Gołubiew, byłą dyrektor Muzeum Muzeum Narodowego w Krakowie [2000-2015]. W latach 2000-2003

 • Re: UE domaga się od Ukrainy szybkich reform

  możemy kontynuować tego modelu biznesowego – powiedział Walery Gołubiew, wiceszef Gazpromu. Hurtowe ceny gazu w Rosji różnią się w zależności od regionu, średnio wynoszą ok. 4 tys. rubli (72 USD) za(...) wydatki na utrzymanie infrastruktury oraz nowe projekty, być może dadzą jakąś marżę zysku – powiedział Gołubiew. Gazpromowi rząd nie pozwolił podwyższyć cen gazu w tym roku w Rosji. W 2015 roku mogą

 • Re: Konsulowie Ukrainy odwiedzili zatrzymanych przez Rosjan marynarzy

  , Tomasz Burek, Andrzej Celiński, Mirosława Chamcówna, Bohdan Cywiński, Izydora Dąmbska, Roman Duda, Kornel Filipowicz, Wacław Gajewski, Bolesław Gleichgewicht, Michał Głowiński, Antoni Gołubiew

 • Re: Ukraina: Marsze z okazji rocznicy urodzin Bandery

  dziewięćdziesiątych. Toksykolog na usługach tajnych służb, Siergiej Michajłowicz Gołubiew, któremu zlecono przygotowanie odpowiednich środków dla Bułgarów, uznał, że najlepsza będzie rycyna wstrzyknięta