• Informacje na temat:

  gomułka

Artykuły na temat: gomułka
 • ...triumfy. I pchała je ku górze nie tylko bezpieka Mieczysława Moczara, ale pokolenie młodych działaczy partyjnych, złaknionych politycznych awansów. A Władysław Gomułka? Próbował płynąć na narodowej(...) uosabia polską rację stanu. Co prawda papierosa na pół Pan nie dzieli, ale na sybarytę Pan nie wygląda. Wiekiem też jesteście podobni. To znaczy Gomułka był trochę młodszy, to rocznik 1905, więc w roku...

 • Adam Glapiński powinien podać się do dymisji? Prof. Stanisław Gomułka: Tak powinno być

  ...„Byłem doradcą wielu ministrów wielu rządów i nie słyszałem o nagrywaniu. To nagrywanie to się stało jakąś modą w ostatnich latach. (…) Styk wielkiego biznesu i polityki najwyraźniej skłania ludzi do nagrywania” - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club i były wiceminister finansów. Dopytywany o aferę w KNF, powiedział: „Mamy tu do...

 • Prof. Gomułka: Propozycja PO dot. kredytów we frankach - sensowna

  Propozycja Platformy Obywatelskiej dotycząca rozwiązania problemu kredytów na zakup nieruchomości, zaciąganych w obcych walutach, wydaje się sensowna - mówi główny ekonomista Business Centre Club prof. Stanisław Gomułka.

 • Wernisaż Kazimierza Gomułki

  Wystaw jest zatytułowana "Życie na utracie". Powstała ona w ramach realizacji stypendium twórczego przyznanego przez Prezydenta Miasta Suwałk. Kazimierz Gomułka ukończył PWSSP w Gdańsku. W Suwałkach mieszka od 1978 roku. Uprawia rysunek, malarstwo i - jak sam mówi - "sztuki różne".

 • Reakcje po wystąpieniu Szydło w PE. "Gomułka byłby dumny!"

  W Parlamencie Europejskim odbywa się debata na temat praworządności w Polsce. W trakcie przemówienia Beaty Szydło na sali plenarnej w mediach społecznościowych zawrzało. Wybraliśmy najlepsze komentarze.

 • Prof. Gomułka doktorem h.c. UE w Poznaniu

  Ekonomista prof. Stanisław Gomułka odebrał w czwartek w Poznaniu tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 • ...zrozumieć. Otóż, to Władysław Gomułka (bo już w mniejszym stopniu jego następca Edward Gierek) miał zwyczaj tłumaczyć różnice zdań złą wolą i spiskowym działaniem tych, którzy mieli inny pogląd niż on...

 • Gomułka: To nie jest spójny program dla Polski

  Poprawę poziomu życia za pieniądze Brukseli mają szansę odczuć właściwie tylko rolnicy - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" główny ekonomista Business Centre Club prof. Stanisław Gomułka.

 • Gomułka: Premier zapomniał powiedzieć skąd weźmie pieniądze

  Piękne obietnice i chwalenie się 499 miliardami złotych nie wystarczą. Nadal nie wiadomo czy Polska ma "wkład własny" by wykorzystać nowe unijne fundusze - stwierdził w rozmowie z IAR profesor Stanisław Gomułka główny ekonomista BCC.

 • Kulisy PRL: Gomułka za kratkami

  Gomułka został zatrzymany przez funkcjonariuszy X Departamentu? Czy był wrogiem wewnętrznym? Jedną z cech wszystkich systemów totalitarnych jest wyszukiwanie rzeczywistego lub urojonego wroga. Musi być wróg, żeby mobilizować masę - wróg zewnętrzny i wróg wewnętrzny . Nie inaczej było w polskiej odmianie komunizmu. Czy Gomułka był wrogiem wewnętrznym? Nie. Gomułka był swój. Gomułka różnił...

Zdjęcia na temat: gomułka
Wideo na temat: gomułka