• Informacje na temat:

  gopr

Artykuły na temat: gopr
 • GOPR przestrzega: W Beskidach możliwe burze

  Dobre warunki turystyczne występują na większości szlaków turystycznych w Beskidach – poinformowali w niedzielę ratownicy GOPR. Rano w górach świeciło słońce, ale – jak przestrzegli goprowcy – w ciągu dnia możliwe jest wystąpienie burz.

 • Akcja GOPR na Leskowcu. Zmarł rowerzysta

  Rowerzysta zmarł na szlaku górskim w rejonie Leskowca w Beskidach – poinformowali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Pomimo akcji ratunkowej, która trwała kilkadziesiąt minut, nie udało się go uratować. U mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

 • Zabłądził w Beskidach. Akcja GOPR

  Goprowcy odnaleźli mężczyznę, który w czwartek zabłądził w partiach szczytowych Pilska (1557 m npm) w Beskidach. Ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR Tomasz Górny poinformował, że gdy go odnaleziono, był już bardzo wychłodzony i wyczerpany.

 • Nocna akcja GOPR. Wyczerpani turyści ewakuowani

  W nocy z piątku na sobotę ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR ewakuowali dwójkę turystów z drewnianej wiaty na Lubaniu w Gorcach. Turyści byli wyczerpani całodziennym brnięciem w głębokim śniegu.

 • Ewakuacja turystów z drewnianej wiaty. Akcja GOPR

  W nocy z piątku na sobotę ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR ewakuowali dwójkę turystów z drewnianej wiaty na Lubaniu w Gorcach. Turyści byli wyczerpani całodziennym brnięciem w głębokim śniegu.

 • Bieszczady: Seria interwencji ratowników GOPR

  Od początku majowego weekendu ratownicy górscy w Bieszczadach interweniowali już dziesięć razy. "W środę w górach możliwe jest wystąpienie burz" - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Kamil Krechlik.

 • ​Beskidy: Nocna eskapada zakończona interwencją GOPR

  Trzy osoby doznały poważnych urazów podczas zjazdu nocą na popularnych „jabłuszkach” - podkładkach do zjeżdżania - po dawnej trasie wyciągu orczykowego w rejonie Suchego w Szczyrku. Wpadli ze sporą prędkością na drzewo – powiadomili w sobotę ratownicy GOPR.

 • ​GOPR: Uwaga na burze w Beskidach

  Aura sprzyja wędrówkom po Beskidach. GOPR-owcy poinformowali, że warunki na szlakach są wyśmienite. Ratownik dyżurny stacji w Szczyrku Edmund Górny w sobotę przestrzegł jednak, że turyści muszą być przygotowani na nagłą zmianę pogody i gwałtowne burze.

 • Ratownicy GOPR uratowali narciarza w Beskidzie Śląskim

  Goprowcy odnaleźli narciarza, który zgubił się we mgle na Małym Skrzycznym w Beskidach. Bez nart i buta siedział pod krzakiem z dala od ośrodka narciarskiego - podał w sobotę ratownik dyżurny GOPR w Szczyrku Szymon Wawrzuta.

 • Kilka godzin trwała akcja ratowników GOPR-u, którzy sprowadzali do schroniska dwoje turystów w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, w tzw. Worku Raczańskim. Wędrowcy utknęli na zielonym szlaku z Rycerek na Przegibek. Zadzwonili pod numer 112 z prośbą o pomoc.

Zdjęcia na temat: gopr
Wideo na temat: gopr
Dyskusje na temat: gopr