• Informacje na temat:

  gopr

Artykuły na temat: gopr
 • Bieszczady: Seria interwencji ratowników GOPR

  Od początku majowego weekendu ratownicy górscy w Bieszczadach interweniowali już dziesięć razy. "W środę w górach możliwe jest wystąpienie burz" - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Kamil Krechlik.

 • ​GOPR: Uwaga na burze w Beskidach

  Aura sprzyja wędrówkom po Beskidach. GOPR-owcy poinformowali, że warunki na szlakach są wyśmienite. Ratownik dyżurny stacji w Szczyrku Edmund Górny w sobotę przestrzegł jednak, że turyści muszą być przygotowani na nagłą zmianę pogody i gwałtowne burze.

 • Kilka godzin trwała akcja ratowników GOPR-u, którzy sprowadzali do schroniska dwoje turystów w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, w tzw. Worku Raczańskim. Wędrowcy utknęli na zielonym szlaku z Rycerek na Przegibek. Zadzwonili pod numer 112 z prośbą o pomoc.

 • GOPR uratował piątkę turystów w rejonie Babiej Góry

  Ratownicy GOPR dotarli do pięcioosobowej grupy turystów, która po zdobyciu Babiej Góry w Beskidach zabłądziła i nie mogła wrócić ze szczytu. Są wychłodzeni, ale nic im się nie stało, wracają z ratownikami o własnych siłach - podał GOPR.

 • Ratownicy GOPR uwolnili grotołaza, który utknął w Jaskini Salmopolskiej w Beskidach. Mężczyzna przez dłuższy czas zwisał głową w dół. Sytuacja była bardzo poważna - poinformował ratownik dyżurny grupy beskidzkiej GOPR Andrzej Gola.

 • Wakacje w Bieszczadach: Już 46 interwencji GOPR

  Od początku wakacji ratownicy górscy w Bieszczadach interweniowali już 46 razy. Interwencji było tyle samo, co przed rokiem, czy dwa lata temu – powiedział w środę PAP naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Krzysztof Szczurek.

 • Święta w górskich schroniskach. Apel GOPR

  Ci, którzy planują spędzić święta w górskich schroniskach, mogą liczyć na zimową aurę. GOPR informuje, że w wyższych partiach między innymi Beskidu Sądeckiego zalega kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu.

 • Trudny weekend w Beskidach. Aż 74 interwencji GOPR

  Aż 74 razy beskidzcy goprowcy udzielali w miniony weekend pomocy narciarzom, którzy doznali urazów na stokach. Trzykrotnie wzywano helikopter ratunkowy, gdyż kontuzje były bardzo poważne – poinformował w poniedziałek ratownik dyżurny GOPR Edmund Górny.

 • Aplikacja GOPR uratuje turystów

  Beskidzka grupa GOPR uruchomiła aplikację na smartfony "Pomoc w górach". Ma ona ułatwić lokalizację zaginionego w górach turysty i zwiększyć jego szanse na uratowanie życia – poinformował rzecznik beskidzkich goprowców Patryk Pudełko.

 • ...​Akcja ratunkowa na Pilsku w Beskidzie Żywieckim. Ratownicy GOPR w rejonie szczytu odnaleźli biegacza w głębokiej hipotermii. Mężczyzna nie wrócił o umówionej godzinie do schroniska. GOPR-owców poinformowała żona mężczyzny.

Zdjęcia na temat: gopr
Wideo na temat: gopr
Dyskusje na temat: gopr