• Informacje na temat:

  gorbaczow michaił

Artykuły na temat: gorbaczow michaił
 • Michaił Gorbaczow, ostatni przywódca Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, prezydent ZSRR i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, kończy 2 marca 85 lat. Przed tym jubileuszem powiedział dziennikarzom, że ideę pieriestrojki i jej wybór wciąż uważa za słuszny.

 • Gorbaczow: W Waszyngtonie naprawdę nie rozumieją?

  Wycofanie się Stanów Zjednoczonych z układu INF byłoby błędem - powiedział w niedzielę ostatni przywódca ZSRS Michaił Gorbaczow, jeden z sygnatariuszy porozumienia z 1987 roku. Zaapelował o obronę tego traktatu do wszystkich, "dla których ważny jest świat bez broni jądrowej".

 • Michaił Gorbaczow broni polityki Władimira Putina wobec Ukrainy

  Michaił Gorbaczow, ostatni przywódca ZSRR, broni polityki prezydenta Rosji Władimira Putina wobec Ukrainy. W wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica" Gorbaczow stwierdził, że społeczność międzynarodowa powinna uznać Krym za część Rosji.

 • Michaił Gorbaczow w Berlinie: Jestem z tego dumny

  Ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow spotkał się z okazji 25. rocznicy upadku muru berlińskiego w piątek przy dawnym przejściu granicznym Checkpoint Charlie w Berlinie z mieszkańcami stolicy Niemiec.

 • Gorbaczow: Nie powinniśmy zrywać umów o rozbrojeniu

  Wycofanie się USA z układu INF byłoby błędem - ocenił ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow, jeden z sygnatariuszy porozumienia z 1987 roku. Zaapelował o obronę tego traktatu do wszystkich, "dla których ważny jest świat bez broni jądrowej".

 • Gorbaczow: Świat stoi na krawędzi wojny jądrowej

  Były prezydent ZSRR wezwał do zwołania rozbrojeniowego szczytu ONZ. Michaił Gorbaczow twierdzi, że świat stoi na krawędzi wojny jądrowej i konieczne są międzynarodowe rozmowy na najwyższym szczeblu, aby nie dopuścić do globalnej katastrofy.

 • Rosja odrzuciła wniosek Litwy ws. Gorbaczowa

  Rosja odrzuciła we wtorek wniosek Litwy, aby były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow stawił się przed sądem w charakterze świadka krwawych represji z 1991 roku zastosowanych wobec zwolenników odzyskania przez Litwę niepodległości.

 • Gorbaczow: Trump nie jest próżny - jest nieprzewidywalny

  Ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow bardzo pozytywnie ocenił pierwsze spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem. "Bardzo wymowny jest już sam fakt, że do niego doszło, zwłaszcza skoro osiągnięto konstruktywne porozumienia" - powiedział agencji Interfax Gorbaczow, nawiązując do częściowego zawieszenia broni w Syrii, które ma się rozpocząć...

 • Gorbaczow śpiewa obchodząc 85. urodziny

  Michaił Gorbaczow zaśpiewał na swoje 85 urodziny. Ostatni sekretarz generalny Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego i prezydent ZSRR urodziny obchodził w Moskwie. Zaśpiewał razem z Andriejem Makarewiczem liderem legendarnego zespołu rockowego "Maszyna Wriemieni".

 • Michaił Gorbaczow w Berlinie: W Europie panuje spokój, dopóki...

  Dopóki "Niemcy i Rosjanie rozumieją się i pozostają przyjaciółmi, tak długo w Europie panuje spokój" - mówił w Berlinie Ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow. Polityk spotkał się z mieszkańcami stolicy Niemiec z okazji 25. rocznicy upadku muru berlińskiego.

Zdjęcia na temat: gorbaczow michaił
Wideo na temat: gorbaczow michaił
 • Premier Wielkiej Brytanii, podczas spotkania z pierwszym prezydentem Związku Radzieckiego i sekretarzem generalnym KPZR Michaiłem Gorbaczowem w Moskwie - nagranie z września 1989 roku.

Dyskusje na temat: gorbaczow michaił