• Informacje na temat:

  gorecki

Artykuły na temat: gorecki
 • ​Wielkopolska policja poszukuje młodego mężczyzny zaginionego na jeziorze Góreckim w Wielkopolsce. Mężczyzna zaginął podczas próby przepłynięcia jeziora na tratwie.

 • NOSPR zagra utwory Góreckiego

  Muzyka jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych - Henryka Mikołaja Góreckiego - zabrzmi podczas specjalnego niedzielnego koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

 • Meksyk oczami Wojciecha Góreckiego

  Klub Podróżników "Śródziemie" w Krakowie zaprasza na spotaknie.

 • 20 pieśni Henryka Mikołaja Góreckiego, odnalezione w domu kompozytora, trafi na płytę. Utwory są właśnie rejestrowane w Krakowie - informuje "Dziennik Polski".

 • Rafał Górecki mistrzem Polski w snookerze

  Rafał Górecki z Warszawy zwyciężył w otwartych mistrzostwach Polski w snookerze, które z udziałem 24 zawodników odbywały się w Zielonej Górze.

 • Rozpoczął się Festiwal Górecki - Penderecki

  Festiwal Górecki- Penderecki - w 75. rocznicę urodzin artysty zainaugurował w piątek w Katowicach koncert w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

 • Wykonaniem utworów Henryka Mikołaja Góreckiego rozpocznie się w piątek 49. Bydgoski Festiwal Muzyczny. Tegoroczna edycja imprezy w całości jest dedykowana pamięci zmarłego w ubiegłym roku kompozytora od lat związanego z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy.

 • Setki osób - bliscy, przyjaciele, przedstawiciele środowisk muzycznych i akademickich, a także rządu i władz lokalnych - pożegnały w środę w Katowicach jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych Henryka Mikołaja Góreckiego.

 • Festiwal Górecki - Penderecki w Katowicach

  W programie festiwalu, który odbędzie się wkrótce w Katowicach znajdzie się między innymi 6 koncertów i utwory reprezentujące wszystkie okresy twórczości dwóch wybitnych polskich kompozytorów - Henryka Mikołaja Góreckiego i Krzysztofa Pendereckiego. Impreza ma uczcić 75. urodziny obu mistrzów.

 • Koncert w rocznicę śmierci Henryka Mikołaja Góreckiego

  W pierwszą rocznicę śmierci wybitnego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbył się koncert "In Memoriam". Dzieła Mendelssohna, Chopina i samego Góreckiego wykonali muzycy Kwartetu Śląskiego oraz córka kompozytora, pianistka Anna Górecka.

Zdjęcia na temat: gorecki
Wideo na temat: gorecki
 • Basen chrzcielny w siedzibie Mieszka I. Czy to tutaj odbył się chrzest Polski?

  Baseny chrzcielne na Ostrowie Lednickim odkryto ostatni raz 28 lat temu. Od tamtej pory były przysypane ziemią, bo są wykonane z gipsu, który szybko uległ by zniszczeniu, gdyby był narażony na działanie powietrza. Według części naukowców to właśnie na wyspie na Jeziorze Lednickim, w siedzibie Mieszka I, doszło do chrztu Polski w 966 roku. W 1050. rocznicę tego wydarzenia naukowcy znów odkopali jeden z basenów. Przeprowadzili nowe badania, zeskanowali go techniką 3D i 4 listopada znów zakopią,...

 • Gigantyczna fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana

  Największa w tym roku nielegalna fabryka papierosów został zlikwidowana przez Sudecki Oddział Straży Granicznej. Funkcjonariusze w powiecie góreckim na Dolnym Śląsku zatrzymali 8 osób i przejęli rozbudowaną linię produkcyjną. Zakład był w stanie wyprodukować nawet 20 milionów papierosów na dobę.

Dyskusje na temat: gorecki