• Informacje na temat:

  górny śląsk

Artykuły na temat: górny śląsk
 • Zalegamy z rachunkami telefonicznymi. Na czele rankingu Górny Śląsk

  ...posady". Na czele Górny Śląsk W podziale wojewódzkim najgorzej wypadają mieszkańcy Górnego Śląska, którzy mają do oddania operatorom telefonicznym ponad 127 mln zł. Zaraz za nimi znajdują osoby...

 • Żadne zwierzęta nie spowodowały na Górnym Śląsku takiego spustoszenia, jak... krokodyle - informuje "Dziennik Zachodni".

 • Zmiany w głównych miastach województwa śląskiego które mogą być powodem utrudnień w ruchu w centrach miast lub na drogach krajowych: Katowice: Cmentarz...

 • Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że na Śląsku jest obecnie ponad 160 hałd, czyli składowisk odpadów powęglowych. Powstają one ze skał i kamieni, które na powierzchnię dostają się razem z wydobywanym węglem. Na hałdach często można spotkać ludzi, którzy żyją z tego, co tam znajdą.

 • Blisko tysiąc osób bierze udział w VII Marszu Autonomii organizowanym przez Ruch Autonomii Śląska (RAŚ), czyli zwolenników odzyskania przedwojennej autonomii Górnego Śląska w nowoczesnej formie. Niosą m.in. żółto-niebieskie flagi górnośląskie.

 • Górny Śląsk pamięta i świętuje

  Młodzi ludzie, przebrani w stroje z lat 20. ubiegłego stulecia, zorganizowali w poniedziałek przed katowickim dworcem happening z okazji 85. rocznicy powrotu Śląska w granice Rzeczypospolitej. Jak podkreślali, był to ich wkład w upowszechnianie wiedzy o ważnych dla regionu wydarzeniach.

 • Górny Śląsk w wersji science-fiction

  Fabuła filmu, przeznaczonego głównie do telewizji, zawierać powinna szeroko rozumiane elementy science-fiction. Tematyka - dowolna, ale akcja powinna toczyć się lub w inny sposób wiązać z regionem Śląska. Warunkiem jest wykorzystanie architektury i plenerów Górnego Śląska, z wykorzystaniem m.in. zabudowy postindustrialnej. Projekt scenariuszowy nie powinien zakładać realizacji z wyłącznym...

 • Kietrz chce na Górny Śląsk

  Samym mieszkańcom bliżej do Raciborza niż do niezbyt zamożnych Głubczyc. - Nie chcemy być kulą u nogi Opolszczyzny - mówią. Gminę odiwedził reporter RMF FM, Piotr Moc: Większość mieszkańców Kietrza pracuje, chodzi do szkoły, leczy się, a nawet robi zakupy na Śląsku. Teraz chciałaby też mieszkać na Śląsku. Pytanie tylko, czy tam też nie będą peryferiach.

 • Warszawa i Górny Śląsk - tylko dwie metropolie

  Tylko Warszawa i Górny Śląsk znalazły się w najnowszej wersji ustawy o metropoliach. Te dwie propozycje nie budzą żadnych wątpliwości jeśli chodzi o obszar, zaludnienie i wspólne problemy. Reszta musi się postarać o wpisanie na listę - dowiedział się reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

 • Fotografie dokumentujące wkroczenie Wojska Polskiego do Katowic można oglądać na wystawie "90 lat temu przyłączono Górny Śląsk do Polski...", która w piątek została otwarta w Muzeum Historii Katowic.

Zdjęcia na temat: górny śląsk
Wideo na temat: górny śląsk
 • Groby wampiryczne na budowie drogi

  Na budowie Trasy Średnicowej, arterii łączącej największe miasta Górnego Śląska, odkryto cmentarzysko. - Układ kości w odnalezionych szkieletach wskazuje na to, że stosowane były tam praktyki antywampiryczne - mówi archeolog Łukasz Optułowicz. Szkielety były pozbawione głowy, które umieszczone zostały między nogami pochowanych. Jak tłumaczy archeolog, taki pochówek miał uniemożliwiać zmarłym

Dyskusje na temat: górny śląsk