• Informacje na temat:

  grabowska

Artykuły na temat: grabowska
 • Zmarła była senator Ligia Urniaż-Grabowska

  W wieku 80 lat zmarła w czwartek b. senator Ligia Urniaż-Grabowska, lekarz, działaczka opozycji w czasach PRL, związana z Prymasowskim Komitetem Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom. Należała do NSZZ „Solidarność. Zasiadała w Senacie IV kadencji...

 • Prof. Grabowska: Publikacja wyroków uspokoi atmosferę wokół TK

  Opublikowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego wydanych po 9 marca uspokoi atmosferę wokół TK - oceniła konstytucjonalistka prof. Genowefa Grabowska.

 • Prof. Grabowska: Wybór Polski na członka Rady Bezpieczeństwa ONZ byłby zaszczytem

  ..."Wybór Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ umocni pozycję naszego kraju w Unii Europejskiej. To byłby i zaszczyt, i wyzwanie" - powiedziała profesor prawa międzynarodowego Genowefa Grabowska. Głosowanie w sprawie niestałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018 i 2019 odbędzie się w piątek na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

 • Grabowska o decyzji KE: Wizerunkowo niedobra. Stawia państwo pod pręgierzem

  Jak powiedziała Grabowska, w Traktacie Lizbońskim, który obowiązuje od grudnia 2009 roku, "znajduje się art. 7, który przewiduje sankcje w przypadku zagrożenia w jakimś kraju unijnych wartości(...) poszanowanie państwa prawnego. Grabowska powiedziała, że "wszczęta procedura z prawnego punktu widzenia nie jest groźna dla Polski, bo do zastosowania art. 7 jest daleko". - Jednak cała ta sytuacja...

 • Grabowska nagrodzona w Moskwie

  Urszula Grabowska związana z Teatrem Bagatela otrzymała w sobotę nagrodę za najlepszą rolę żeńską na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie. Aktorkę doceniono za kreację w filmie "Joanna" Feliksa Falka, przy produkcji którego zaangażowana była Krakow Film Commission.

 • Grabowska trzecia w Europie

  Silne poparcie internautów spowodowało, że w głosowaniu na lekkoatletkę Europy kwietnia, tyczkarka warszawskiego Orła Sonia Grabowska zajęła trzecie miejsce.

 • ...zestawu kandydatów, Uszok mógłby liczyć na poparcie 48-53 proc., a druga w kolejności Grabowska - 7-9 proc. wyborców. Choć Filemonowicz przyznał, że to duża różnica, zaznaczył że w czwartek zaproponował byłej eurodeputowanej SdPl, specjalistce z zakresu prawa europejskiego, kandydowanie na urząd prezydenta Katowic. Prof. Grabowska nie odpowiedziała jeszcze na propozycję. Lider SdPl poinformował też...

 • Deklaracja ws. niepodległości Krymu to przykład secesji, który z punktu widzenia Ukrainy jest nielegalny, bo rozbija integralność państwa; pod względem prawnym to sytuacja skomplikowana - oceniła prof. Genowefa Grabowska, specjalistka w zakresie prawa międzynarodowego.

 • Słynny reportaż na teatralnych deskach. Grabowski reżyseruje tekst Kapuścińskiego

  "Cesarz" jest wielką przestrogą przed każdym autorytaryzmem - mówi Mikołaj Grabowski, który przygotowuje spektakl według słynnego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego w Teatrze Ateneum. Premiera 30 marca, a w roli etiopskiego dyktatora, Marian Opania. "Reżyser wykorzystuje mój wrodzony wdzięk i ciepło, którym obdarzam" - żartuje aktor.

 • Przegląd spektakli w reż. Mikołaja Grabowskiego

  W Teatrze IMKA trwa przegląd spektakli w reż. Mikołaja Grabowskiego z okazji 70. urodzin twórcy. 21 kwietnia na scenie IMKI „Kwartet”. 22 i 23 kwietnia teatr poleca pierwszy po premierze set „Beniowskiego, króla Madagaskaru” w reż. Pawła Świątka. Najmłodszych widzów zapraszamy na bajkę „Momotaro” w reż. Tomasza Karolaka.

Zdjęcia na temat: grabowska
 • Andrzej Grabowski
Wideo na temat: grabowska