• Informacje na temat:

  grecja

Artykuły na temat: grecja
 • Grecja: Orient Express zdemolowany

  W Grecji nieznani sprawcy włamali się do Muzeum Kolejnictwa w Salonikach i zniszczyli znajdujący się tam wagon restauracyjny słynnego Orient Expressu. Kultowy pociąg pasażerski od 1833 roku kursował na trasie Paryż-Stambuł.

 • Grecja: Zapaść sądownictwa

  Greccy prawnicy strajkują od miesięcy przeciwko podwyżkom podatków i reformie systemu emerytalnego. W rezultacie wymiarowi sądownictwa grozi zapaść. Zaległości sądów to już 700 tysięcy spraw.

 • ​Grecja: Janis Warufakis założył nową partię

  ..., Grecja jest obecnie "kolonią wierzycieli". Podkreślił, że młodzi ludzie emigrują z kraju. "Bez kapitału ludzkiego zostaniemy z niczym" - uważa polityk. Przypomnijmy, że Janis Warufakis był ministrem...

 • Tragiczne skutki powodzi w Grecji

  Grecja straż przybrzeżna odkryła dwa ciała w zatoce Kolpos Elefsinas na zachód od Aten. Służby przypuszczają, że obie ofiary zostały porwane przez masy wezbranej wody i wciągnięte przez nie do morza. Z kolei straż pożarna znalazła jedne zwłoki w podtopionym i częściowo zniszczonym garażu w miejscowości Mandra w północno-zachodniej części kraju. Oficjalnie trzy osoby uznaje się za...

 • Grecja: Niezwykła akcja ratunkowa

  Niecodzienną akcję ratunkową przeprowadzono w środkowej Grecji. W pobliżu wsi Sykourio koza zawisła na rogach na… drutach wysokiego napięcia.

 • Trzęsienie ziemi o magnitudzie ocenianej wstępnie na 4,6-4,9 odnotowano w niedzielę rano w regionie Attyka w okolicy Aten, na wschodzie Grecji - poinformowały lokalne służby sejsmologiczne. Na razie nie ma informacji o zniszczeniach ani ofiarach.

 • Dzisiaj ciągle nie wiemy czy w niedzielę Grecja będzie jeszcze w strefie euro. Dokładniej mówiąc, nie wiemy czy do niedzieli wierzyciele Grecji (reprezentowani przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Centralny i Komisję Europejską) dogadają się z rządem greckim, czy też nie. Jeśli się dogadają, Grecja pozostanie w strefie euro, jeśli nie, będzie to faktycznie oznaczać jej wyjście...

 • Strajk powszechny w Grecji

  Grecja zostanie w piątek i sobotę całkowicie sparaliżowana przez strajk powszechny. Ogłosiły go związki zawodowe państwowego i prywatnego sektora - w tym środków komunikacji miejskiej i dziennikarzy - w proteście przeciwko reformie emerytalnej i zmianom w systemie podatkowym. Głosowanie nad nimi odbędzie się w niedzielę w greckim parlamencie.

 • Zidentyfikowanie grobu Arystotelesa, po ponad dwudziestu latach prac wykopaliskowych, ogłosił oficjalnie grecki archeolog Kostas Sismanidis podczas międzynarodowej konferencji na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach, poświęconej starożytnemu uczonemu. Od jego urodzenia minęło ponad 2400 lat.

 • ​Grecja: Przejęto jacht z 73 migrantami

  Jacht z 73 migrantami i uchodźcami na pokładzie przejęła we wtorek grecka straż przybrzeżna w pobliżu wyspy Leros w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego. Zatrzymano załogę, najpewniej dwóch przemytników ludzi.

Zdjęcia na temat: grecja
 • Kibice przed meczem Polska - Grecja
 • Przemysław Tytoń podczas meczu Polska - Grecja
 • Polscy kibice w Strefie Kibica w Warszawie przed meczem Polska - Grecja
Wideo na temat: grecja
 • O historii

  „Grecja jest kolebką europejskiej historii i kultury, z Grecji wywodzą się Igrzyska Olimpijskie” – mówi Georgios Notopoulos. „Ale ważna jest historia piłki. Ile razy Grecja była mistrzem Europy?” - pyta Niemiec Jan Schurmant. „Przed naszą erą była cały czas, tak więc wydaje mi się że jest odwiecznym mistrzem Europy” - odpowiada Grek.

 • Lato: Dostaliśmy od UEFA dodatkową pulę biletów

  "Liczę bardzo na polskich kibiców. Biletów już nie ma, rozeszły się w Polsce jak świeże bułeczki. Trochę gorzej było na Ukrainie. U nas są wyprzedane komplety biletów" - mówi szef PZPN Grzegorz Lato w specjalnej rozmowie z RMF FM. Dodaje, że wystąpił do UEFA o dodatkową pulę biletów: "Jeśli chodzi o mecz otwarcia, dostaliśmy dodatkową pełną pulę, ponieważ przy obecnym kryzysie Grecja nie

 • O gospodarce

  "U nas wszystko jest dobrze, kanclerz Merkel może spokojnie oglądać mecz na stadionie" - mówi Jan Schurmant. "Nie wydaje mi się, żeby w Grecji była ciężka sytuacja gospodarcza. Wszyscy żyjemy bardzo dobrze" - odpowiada Georgios Notopoulos.

Dyskusje na temat: grecja