• Informacje na temat:

  gretkowska manuela

Artykuły na temat: gretkowska manuela
 • Spotkanie z Gretkowską w Legnicy

  Manuela Gretkowska - urodzona 6 października 1964 w Łodzi - pisarka, scenarzystka filmowa, felietonistka i działaczka społeczna, założycielka Partii Kobiet w Polsce. Zwyciężczyni plebiscytu czytelników Wysokich Obcasów na Polkę Roku 2007. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W roku 1988 wyjechała do Francji i w Paryżu ukończyła antropologię w École des hautes études en...

 • Gretkowska: głosujcie na Partię Kobiet

  Głos oddany na Partię Kobiet nie będzie stracony - przekonywała na piątkowej konwencji wyborczej ugrupowania w Lublinie jego szefowa Manuela Gretkowska. Zapewniła, że celem Partii Kobiet jest wzmacnianie poczucia godności kobiet przez zabezpieczenie ich sytuacji prawnej i ekonomicznej.

 • Gretkowska: Premier jak szwagier w państwie islamskim

  To jest zachowanie jak w krajach o innej kulturze, w krajach arabskich, gdzie szwagier wypowiada się w imieniu kobiety w rodzinie - tak o zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Manuela Gretkowska.

 • Pisarka i feministka Manuela Gretkowska zakłada partię kobiet. Założycielkę wspierają m.in. Lidia Popiel – znana fotograf, a także socjolog prof. Wiktor Osiatyński. Dziś cała trójka wysłała wniosek o rejestrację ugrupowania.

 • To jest zachowanie jak w krajach o innej kulturze, w krajach arabskich, gdzie szwagier wypowiada się w imieniu kobiety w rodzinie – tak o zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Manuela Gretkowska.

 • Partia Kobiet za wyrównaniem płac

  Przewodnicząca Partii Kobiet, pisarka Manuela Gretkowska przedstawiła we wtorek najważniejsze punkty programu wyborczego swojego ugrupowania. Partia chce m.in. reformy służby zdrowia i rozwoju przedsiębiorczości.

 • Kaczyński, Tusk i Borowski - bój w Warszawie

  W pojedynku wyborczym o głosy warszawiaków zmierzą się premier Jarosław Kaczyński (PiS), szef PO Donald Tusk, założyciel i szef SdPl Marek Borowski (LiD), pisarka Manuela Gretkowska (Partia Kobiet) i twórca komunikatora Gadu Gadu Łukasz Foltyn (PSL).

 • Szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska, wytwórnia płytowa KAYAX, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, pisarka Manuela Gretkowska i informatyk prof. Jan Madey - to laureaci nagród "Fenomen Przekroju" za 2006 r.

 • Kobiety mogą namieszać

  Lepszego debiutu nie można sobie wymarzyć. Partia Kobiet dopiero powstała, a już mogłaby namieszać na scenie politycznej. Z badania przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu" wynika, że na Manuelę Gretkowską i jej koleżanki chce głosować prawie 11 proc. Polaków.

 • Uczestniczki Kongresu Kobiet założyły na głowy papierowe torby

  Manuela Gretkowska zdecydowała się na happening, który miał być protestem przeciwko, jak powiedziała, wprowadzaniu w Polsce prawa szariatu. Wszystkie zebrane na sali kobiety otrzymały papierowe torby, w których wydarły otwory na oczy, a następnie założyły je na głowy. Agencja TVN/X-NEWS (MN)

Zdjęcia na temat: gretkowska manuela
Dyskusje na temat: gretkowska manuela