• Informacje na temat:

  gross-rosen

Artykuły na temat: gross-rosen
 • Śledztwo ws. budowy na terenie obozu Gross-Rosen

  Wałbrzyska prokuratura wszczęła śledztwo ws. wydawania pozwoleń na budowę na terenie filii byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w gminie Walim. Z zawiadomienia w tej sprawie wynika, że na terenie tym mogą znajdować się miejsca pochówków więźniów.

 • Kolejne ekshumacje w niemieckim obozie Gross-Rosen w Rogoźnicy

  ...​Kolejne szczątki ludzkie odkryto w czasie rozpoczętego dziś drugiego etapu badań w hitlerowskim obozie Gross-Rosen na terenie Rogoźnicy na Dolnym Śląsku. W czasie pierwszych prace we wrześniu ekshumowano szczątki sześciu osób, które zginęły prawdopodobnie od postrzału w głowę. Zdaniem pracujących na miejscu specjalistów, w tym miejscu mogą być szczątki ponad trzydziestu osób. Zeznania świadka...

 • W obecności Ministra Kultury, ambasadorów Izraela i Stanów Zjednoczonych i marszałka województwa dziś w Gross Rosen podpisany zostanie list intencyjny.

 • Płetwonurkowie z Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzą w niedzielę akcję sprzątania dna kamieniołomu na terenie Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy (woj. dolnośląskie). W przedsięwzięciu weźmie udział ok. 50 nurków.

 • Studio architektoniczne Nizio Design International wygrało przetarg na realizację dokumentacji architektonicznej projektu "Kamienne Piekło-KL Gross-Rosen" upamiętniającego ofiary obozu koncentracyjnego KL Gross-Rosen.

 • Odkryto masowy grób na terenie byłego obozu niemieckiego w Rogoźnicy

  Szczątki 14 ciał znaleziono na terenie byłego obozu niemieckiego Gross Rosen w Rogoźnicy na Dolnym Śląsku. Na masowy grób na terenie obecnego muzeum trafiono w czasie zaplanowanych prac konserwatorskich. Brali w nich udział specjaliści z Instytutu Pamięci Narodowej, ponieważ miejsce prac, jako zbiorową mogiłę, wskazał w swoich zeznaniach były więzień obozu.

 • "Herosi w pasiakach..." - zmagania sportowie w obozie

  ..."Herosi w pasiakach..." to tytuł wystawy poświęconej historii zmagań sportowych w hitlerowskim obozie koncentracyjny w Gross-Rosen, którą we wtorek otwarto w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy (woj. dolnośląskie).

 • Długie betonowe schody poprowadzą do muru ze stali. Tę drogę podczas wojny pokonywali więźniowie obozu koncentracyjnego Gross Rosen. Teraz przejdą nią turyści - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Skarbiec, w którym ukryta jest legendarna Bursztynowa Komnata? Tajne niemieckie archiwum? A może wnętrze wielkiej góry jest granitową mogiłą dla dwóch tysięcy więźniów obozu Gross Rosen?

 • Zapomniana tajemnica Geppersdorf

  Spośród ok. stu filii założonego w sierpniu 1940 roku hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w Rogoźnicy (woj. dolnośląskie) historia AL Geppersdorf (Milęcice, powiat lwówecki) jest stosunkowo mało znana. Filia w Milęcicach funkcjonowała w ostatnich tygodniach II wojny światowej. Przewinęło się przez nią niemal 400 osób.

Zdjęcia na temat: gross-rosen
Dyskusje na temat: gross-rosen