• Informacje na temat:

  grossman

Artykuły na temat: grossman
 • Oates, Grossman, Handke? Dziś poznamy laureata literackiego Nobla

  ...sztokholmskiej agencji prasowej TT szansę na Nagrodę Nobla mają w tym roku także David Grossman (Izrael), Margaret Atwood (Kanada) oraz Jon Fosse (Norwegia). Natomiast faworytami niektórych szwedzkich krytyków...

 • ..."Pamięć i listy" - taki tytuł nosi biografia jednego z najciekawszych rosyjskich pisarzy, Wasilija Grossmana, autora powieści "Życie i los", korespondenta wojennego spod Stalingradu, pisarza, który jako pierwszy opisał obozy w Treblince i Majdanku.

 • Wybitni Izraelczycy apelują o uznanie Palestyny

  Wybitni izraelscy pisarze, m.in. Amos Oz i David Grossman oraz ponad 800 obywateli Izraela, w tym przedstawiciele świata nauki, kultury, polityki i działacze społeczni podpisali petycję do parlamentu Belgii wzywającą do uznania niezależnego od Izraela państwa palestyńskiego.

 • Nowy amerykański wysłannik do Afganistanu i Pakistanu

  Były dyplomata Marc Grossman został oficjalnie mianowany nowym amerykańskim wysłannikiem do Afganistanu i Pakistanu na miejsce zmarłego w grudniu ubiegłego roku Richarda Holbrooke'a.

 • Specjalny wysłannik rządu USA do Afganistanu i Pakistanu Marc Grossman udał się w do Kabulu. Jak poinformował Departament Stanu USA, ma tam odbyć "konsultacje regionalne" i potwierdzić, że zaangażowanie amerykańskie w Afganistanie jest "długofalowe i trwałe".

 • Dwie godziny trwało moskiewskie spotkanie specjalnego wysłannika Stanów Zjednoczonych Marca Grossmana z szefem rosyjskiej dyplomacji Igorem Ivanowem. Rozmowy dotyczyły projektu nowej rezolucji Rady Bezpieczeństwa w sprawie reżimu Saddama Husajna. Rezultat spotkania jest jednak mizerny.

 • Czy Stany Zjednoczone namówią Rosję i Francję do poparcia rezolucji ONZ w sprawie Iraku? Dziś podsekretarz stanu USA Marc Grossman będzie rozmawiał o tym w Paryżu, następnie poleci do Moskwy.

 • Wracali z konferencji naukowej w Warszawie. Zginęli w wypadku

  Międzynarodowych. Artur Grossman, pracujący w Kijowie polski ekspert Fundacji Solidarności Międzynarodowej, która na zlecenie MSZ pomaga ukraińskiemu rządowi w reformach, dobrze wspomina Serhija Popowa...

 • W czwartek poznamy laureata literackiego Nobla. Krytycy: Trudno coś przewidzieć

  ...bukmacherskie. Według sztokholmskiej agencji prasowej TT szansę na Nagrodę Nobla mają w tym roku także David Grossman (Izrael), Margaret Atwood (Kanada) oraz Jon Fosse (Norwegia). Natomiast faworytami...

 • Pisarze zastąpili dziennikarzy w "Haarecu"

  ...minister. Gościnnie wystąpił w "Haarecu" również włoski semiotyk i pisarz Umberto Eco, który opisał taksówkarzy w różnych krajach świata. Jeden z najpopularniejszych w Izraelu pisarzy Dawid Grossman przygotował reportaż z ośrodka odwykowego dla młodocianych narkomanów w Jerozolimie. Grossman znany jest zwłaszcza ze swych książek dla dzieci. Natomiast prognoza pogody ma formę wiersza, napisanego...

Zdjęcia na temat: grossman
Dyskusje na temat: grossman