• Informacje na temat:

  grotesk

Artykuły na temat: grotesk
 • Prof. Chmaj krytykuje plan ws. Warszawy. "To prowadzi do groteski"

  ...i niespójnych przepisów. "Trudno sobie wyobrazić dobre funkcjonowanie miasta, którego ustrój jest opisany w pięciu ustawach. No przecież to prowadzi do groteski. Będą się z nas wszyscy śmiali" - ocenia.

 • Sikorowscy na scenie Groteski

  Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie startuje w styczniu z nowym cyklem "Kabarety, kino i śpiew". Jako pierwsi na scenie Teatru Groteska wystąpią Maja i Andrzej Sikorowscy.

 • "Trzy świnki" na teatralnych deskach: Aktorzy Groteski zagrali specjalnie dla słuchaczy RMF FM!

  W sobotę, dokładnie w południe, w Teatrze Groteska w Krakowie rozpoczęło się wyjątkowe przedstawienie "Trzy świnki" na motywach baśni braci Grimm. Aktorzy zagrali specjalnie dla słuchaczy RMF FM, którzy dostali od nas zaproszenie na ten spektakl. Widowisko mogliście obejrzeć również na żywo w internecie dzięki streamingowi, który uruchomiliśmy na naszych stronach. Z kolei nasi reporterzy...

 • Smoki z "Groteski" pojadą na EXPO 2010

  Smoki z krakowskiego Teatru Groteska pojadą na Wystawę Światową EXPO 2010 w Szanghaju (Chiny). Będą atrakcją Dnia Polskiego.

 • W stronę groteski: Tyburskiego aluzje do rzeczywistości

  .../rywalizacja dotyczy zarówno jednej jak i drugiej płci. Jerzy Tyburski - Agresja jest oznaką słabości, bezradności. Moje postacie są słabe i nagie. Wyglądają groteskowo, wręcz śmiesznie. Szlifuję szczegóły...

 • "Sekrety Sceny" Teatru Groteska dla niepełnosprawnych

  W ramach XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych krakowski Teatr Groteska zaprosił w poniedziałek osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami na warsztaty pt. "Sekrety Sceny". Goście Groteski mieli okazję poznać tajniki pracy teatralnej oraz usłyszeć zabawne anegdoty z wystawionych spektakli.

 • Karuzela z wariatami. „Birdman” ma już statuetkę w kieszeni?

  Trochę tu czarnego humoru, trochę groteski, trochę oniryzmu. Bez wątpienia – jeden wielki „film-wariactwo”. Jeszcze nie widzieliście „Birdmana”? Nadal jest w kinach. Zobaczyć zdecydowanie warto.

 • Sawicki: Nikt w PSL nie chce koalicji z PiS

  Nie róbmy z polityki groteski, nie należy zakłócać kalendarza wyborczego - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister rolnictwa pytany o to, dlaczego rząd nie wprowadził stanu klęski żywiołowej ze względu na panująca w Polsce suszę.

 • ..."Romanca" Jacka Chmielnika otworzy sezon 2012/13 w krakowskim Teatrze Groteska. "Chciałbym, aby był to nasz manifest w dyskusji o roli kultury" - mówił we wtorek reżyser tego spektaklu, dyrektor Groteski Adolf Weltschek. Premiera - w niedzielę 23 września.

 • Widowisko muzyczne "Czynny do odwołania" - według poezji i prozy Marcina Świetlickiego - to nowa propozycja Teatru Powszechnego w Warszawie. Nie zabraknie wątku kryminalnego, szczypty sensacji, trochę satyry i groteski, ani nieszczęśliwego romansu - zachęcają twórcy.

Wideo na temat: grotesk
 • "Kreacja panny młodej była doskonała"

  Wybór sukni dla panny młodej był doskonały. Z jednej strony suknia miała bardzo tradycyjną formę, a z drugiej strony zawierała dużo współczesnych elementów. Cała kreacja była bardzo młodzieńcza, pozbawiona przerośniętych form i groteski, która była chociażby w sukni Lady Diany - opisuje suknię ślubną Kate Middleton projektantka mody, Natalia Jaroszewska.

Dyskusje na temat: grotesk