• Informacje na temat:

  grunt

Artykuły na temat: grunt
 • ...wie i szykuje grunt do tego, żeby odpowiedzieć: "chętnie uszanowalibyśmy wyrok TSUE, ale nie pozwala nam na to polska Konstytucja, której w pierwszym rzędzie winni jesteśmy respekt". Na krótką metę...

 • Zgodne z konstytucją są przepisy zeszłorocznej ustawy o gruntach warszawskich, która ma rozwiązać problem nieruchomości objętych tzw. dekretem Bieruta z 1945 r. - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. Ustawę przed decyzją o podpisaniu zaskarżył poprzedni prezydent Bronisław Komorowski.

 • Prezydent podpisał ustawę o gruntach warszawskich

  Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną dot. gruntów warszawskich - poinformował we wtorek wieczorem dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Ustawa ma rozwiązać problem nieruchomości objętych tzw. dekretem Bieruta z 1945 r.

 • Kalinowski: Widać, że grunt się PiS-owi pali pod nogami

  ...„Widać, że grunt się PiS-owi pali pod nogami. Widzą te sondaże i próbują naprawiać dramatyczne błędy, które popełnili w ostatnich miesiącach” – tak o pomyśle 500+ dla niepełnosprawnych mówił w Porannej rozmowie w RMF FM europoseł PSL Jarosław Kalinowski. Stwierdził także, że propozycja premiera Mateusza Morawieckiego nie pomoże partii rządzącej. „Pamiętamy dramatyczne 40 dni protestu tego...

 • "Rzeczpospolita": Mieszkańcy bloków dostaną grunt na własność

  Prawdopodobnie już od 1 stycznia 2019 r. grunty pod blokami i domami oddane w użytkowanie wieczyste przekształcą się we własność - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

 • Soboń ws. bonifikat: Na gruntach Skarbu Państwa nikt nie będzie traktowany gorzej

  ...​Nikt na gruntach Skarbu Państwa nie będzie traktowany gorzej niż na gruntach komunalnych - tak mówi wiceminister rozwoju Artur Soboń. Chodzi o bonifikaty przy przekształcaniu użytkowania wieczystego we własność.

 • ​MF: Sporny grunt przy Pl. Defilad przechodzi na własność Skarbu Państwa

  Prawo własności dwóch trzecich gruntu przy Pl. Defilad (dawna Chmielna 70) przechodzi na własność Skarbu Państwa - taką decyzję, jak poinformował resort finansów, podjął minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • ...- Szokujące wystąpienie pani premier, wręcz histeryczne, widać, że Prawu i Sprawiedliwości osuwa się grunt spod nóg. To coś szokującego, że Komisja Europejska musi nas bronić przed naszym rządem - mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

 • Kerry: Rozmowy w Astanie przygotują grunt dla rokowań w Genewie

  Rozmowy w sprawie pokoju w Syrii, które mają się odbyć w drugiej połowie stycznia w Astanie, mogą przygotować grunt dla tych w Genewie, gdzie odbędą się rzeczywiste rokowania - ocenił w czwartek sekretarz stanu John Kerry podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie.

 • ​Grunt na Dolnych Młynów w Krakowie do wymiany. Wiadomo, co kryje ziemia

  Firma Geoeko na zlecenie urzędników wykonała 3 odwierty. Pobrano z nich 9 próbek zarówno gruntu, jak i wód podziemnych na różnych głębokościach; 25 cm, 1 metrze i 3 metrach. Pobrana woda nie jest zanieczyszczona, natomiast jeżeli chodzi o glebę, zostały wykazane przekroczenia w cynku i ołowiu. Według inspektorów WKŚ zanieczyszczenia te występują głównie w gruntach nasypowych, co oznacza, że mogły...

Zdjęcia na temat: grunt
 • Fragment księżycowego gruntu
Wideo na temat: grunt
Dyskusje na temat: grunt