• Informacje na temat:

  grunt

Artykuły na temat: grunt
 • Zgodne z konstytucją są przepisy zeszłorocznej ustawy o gruntach warszawskich, która ma rozwiązać problem nieruchomości objętych tzw. dekretem Bieruta z 1945 r. - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. Ustawę przed decyzją o podpisaniu zaskarżył poprzedni prezydent Bronisław Komorowski.

 • Prezydent podpisał ustawę o gruntach warszawskich

  Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną dot. gruntów warszawskich - poinformował we wtorek wieczorem dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Ustawa ma rozwiązać problem nieruchomości objętych tzw. dekretem Bieruta z 1945 r.

 • ​MF: Sporny grunt przy Pl. Defilad przechodzi na własność Skarbu Państwa

  Prawo własności dwóch trzecich gruntu przy Pl. Defilad (dawna Chmielna 70) przechodzi na własność Skarbu Państwa - taką decyzję, jak poinformował resort finansów, podjął minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • ...- Szokujące wystąpienie pani premier, wręcz histeryczne, widać, że Prawu i Sprawiedliwości osuwa się grunt spod nóg. To coś szokującego, że Komisja Europejska musi nas bronić przed naszym rządem - mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

 • Kerry: Rozmowy w Astanie przygotują grunt dla rokowań w Genewie

  Rozmowy w sprawie pokoju w Syrii, które mają się odbyć w drugiej połowie stycznia w Astanie, mogą przygotować grunt dla tych w Genewie, gdzie odbędą się rzeczywiste rokowania - ocenił w czwartek sekretarz stanu John Kerry podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie.

 • Piraci orzą grunt nocą

  Na polach Agencji Nieruchomości Rolnych trwa proceder, przez który budżet traci miliony. Ma już roboczą nazwę: piractwo gruntowe. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

 • Rząd zbuduje tanie mieszkania na gruntach PKP

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce wykorzystać do tego programu państwowe grunty. Właśnie ruszyło z inwentaryzacją. To są grunty PKP, poczty, agencje wojskowe mają grunty, rolne tak(...) infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Te grunty mają być uzbrojone z pieniędzy unijnych. Na tej ziemi państwowa spółka - właśnie jest wybierana - ma budować tanie mieszkania po 2-3 tysiące...

 • Udeptywanie gruntu i zasłony dymne

  Jak to przed każdą debatą bywa - obie strony robią co mogą, by "udeptać grunt" i namalować wygodne dla siebie tło. Przez najbliższe godziny będziemy zatem słyszeli, że obie kandydatki przystąpią do pojedynku z marszu, bez szczególnych przygotowań i treningu. A w dodatku każda ze stron będzie stosowała zabieg zwany "obniżaniem oczekiwań". Czyli PO będzie mówiła, że Ewa Kopacz jest w trudnej...

 • ...przemyśleć, czy warto "rozpraszać głosy". Jak to przed każdą debatą bywa, obie strony robią, co mogą, by "udeptać grunt" i namalować wygodne dla siebie tło. Przez najbliższe godziny będziemy zatem...

 • Bankom grunt usuwa się spod nóg

  Banki, które do tej pory miały w Polsce jak w raju, szykują się na największą falę fuzji i przejęć – donosi "Gazeta Wyborcza".

Zdjęcia na temat: grunt
 • Fragment księżycowego gruntu
Wideo na temat: grunt
 • Pracownia gruntów i geotechniki

  Pracownia gruntów i geotechniki

 • Ulewa podmyła cmentarz w Sochaczewie

  Nawałnica, która przeszła nad Sochaczewem, spowodowała osuwiska na miejscowym cmentarzu. Część grobów prawdopodobnie będzie trzeba przenieść. Grunt pod nimi opadł o kilkadziesiąt centymetrów i odkrył ich pieczary. Mieszkańcy obawiają się o groby swoich bliskich. - Nie wiem, czy jak przyjdę, to zobaczę, że grób już spłynął, czy nie - powiedziała mieszkanka pani Alina.

 • Czekał na zmianę świateł, gdy… zapadła się ziemia

  To zdarzyło się na jednym ze skrzyżowań w Miami Beach na Florydzie. Kierowca sportowej toyoty czekał na zmianę świateł, gdy nagle poczuł, że tył jego samochodu zaczyna się zapadać. Mężczyzna próbował wyjechać z pułapki. Bez skutku. Prowadzący auto musiał ratować się ucieczką. Okazało się, że zawiniła woda z pękniętej rury, która podmyła jezdnię. I grunt się zapadł.

Dyskusje na temat: grunt