• Informacje na temat:

  grzegorzek

Artykuły na temat: grzegorzek
 • Prof. Mariusz Grzegorzek został w czwartek nowym rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi na kadencję 2012/2016 - poinformowały władze uczelni. O stanowisko rektora ubiegało się czterech kandydatów.

 • Grzegórzki przekształcą się w krakowski Manhattan?

  Miasto Kraków złożyło do UNESCO wniosek o utworzenie wokół Starego Miasta strefy ochronnej, w której zakazana byłaby wysoka zabudowa.

 • Rektor łódzkiej filmówki: Wolność sztuki jest dziś zagrożona

  ..."Dziś w Polsce, naszej ojczyźnie, którą wszyscy kochamy ponad życie, wolność sztuki jest - moim zdaniem – zagrożona” – ocenił rektor Szkoły Filmowej w Łodzi Mariusz Grzegorzek w wystąpieniu inaugurującym rok akademicki na uczelni. „Postawa wielu wpływowych polityków przypomina zachowanie zakompleksionego chłopca, który - gdy dorwał się do władzy – postanowił wybić kolegom zęby i potłuc szyby...

 • W gminie Gorzyce koło Tarnobrzega (woj. podkarpackie), dwukrotnie dotkniętej w ubiegłym roku powodzią, ok. 40 rodzin nadal nie mieszka we własnych domach - poinformował we wtorek wójt Gorzyc, Marian Grzegorzek.

 • Do gminy Gorzyce (woj. podkarpackie), jednej z najbardziej poszkodowanych przez powódź w regionie, dociera pomoc od wielu firm oraz samorządów. Mimo to potrzeby są nadal ogromne - powiedział w czwartek wójt gminy Marian Grzegorzek.

 • ...określany jako thriller psychologiczny. W obsadzie znaleźli się m.in. Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Mariusz Ostrowski, Dorota Kolak i Roma Gąsiorowska. Grzegorzek stworzył adaptację sztuki kanadyjskiej(...) wyróżniają się wybitną indywidualnością. Mariusz Grzegorzek dostał za ten film na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni (2010) Nagrodę Dziennikarzy. W "Huśtawce" Tomasza...

 • ..., Ireneusz Czop, Dobromir Dymecki, Marcin Korcz, Katarzyna Cynke i Bogusław Suszka. Autorem scenografii jest Mariusz Grzegorzek, a kostiumy przygotował Grzegorz Gonsior. Kaj Munk - duński dramatopisarz...

 • Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni (2010) Mariusz Grzegorzek dostał za ten film Nagrodę Dziennikarzy. Film był prezentowany także za granicą, m.in. na 12. Festiwalu Kina Europejskiego w Chile...

 • Dzisiaj w Łodzi zmarła wybitna eseistka, krytyk filmowy i wykładowczyni łódzkiej "filmówki" Maria Kornatowska - poinformował reżyser Mariusz Grzegorzek.

 • Prawie tysiąc osób z Polski i zagranicy, w tym 300 nowych studentów, rozpoczęło w czwartek naukę w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Prawdziwą wartością uczelni jest jej światowa marka - powiedział nowy rektor uczelni Mariusz Grzegorzek.

Zdjęcia na temat: grzegorzek
Dyskusje na temat: grzegorzek