• Informacje na temat:

  guerra

Artykuły na temat: guerra
 • Czterech zwolnionych kubańskich więźniów politycznych przybyło do USA

  Czterech byłych więźniów politycznych przybyło do USA po uwolnieniu ich na Kubie. Są to kubańscy dysydenci: Niorvis Rivera Guerra, Aracelio Riveaux Noa, Vladimir Morera Bacallao i Jorge Ramirez Calderon.

 • Kościuszko i Szczepaniak w czołówce rajdu Niemiec

  Załoga LOTOS Dynamic Rally Team, Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, po pierwszym dniu Rajdu Niemiec zajmuje 2. miejsce w stawce PWRC. Prowadzi Benito Guerra, a trzecie miejsce w PWRC zajmuje Marcos Ligato ze stratą prawie 3 minut.

 • Kościuszko: Jestem w stanie wygrać na Sardynii

  ...będzie trudny rajd dla samochodów, łatwo o awarię. Trzeba umiejętnie rozłożyć siły i swoje i sprzętu. Załóżmy, że Guerra jest od ciebie na początku szybszy. To Cię dekoncentruje, czy też będziesz miał jeszcze rezerwy i ten spokój, który pozwoli Ci go prześcignąć? Muszę przygotować się na każdy scenariusz. Także taki, że pierwsze OS-y pokażą, że Guerra jest szybszy niż się spodziewam. Liczę na...

 • Kościuszko drugi po pierwszej pętli Rajdu Meksyku

  Załoga LOTOS Dynamic Rally Team po przejechaniu 5 odcinków specjalnych Rajdu Meksyku zajmuje 2. miejsce w stawce PWRC. W pierwszej piątkowej pętli Kościuszko wygrał dwa odcinki specjalne i awansował z 3. miejsca zajmowanego po czwartkowym superoesie. W stawce prowadzi Benito Guerra a 3. miejsce zajmuje Nicolas Fuchs ze startą 16,9 sekund do Michała Kościuszko.

 • Po pierwszej pętli drugiego dnia Rajdu Niemiec Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak powrócili na 1. miejsce w klasyfikacji PWRC. Wygrywając z Benito Guerrą na pierwszym sobotnim odcinku specjalnym załoga LOTOS Dynamic Rally Team wysunęła się na prowadzenie i na najdłuższym 46 kilometrowym Arena Panzerplatte zwiększyła jeszcze przewagę nad drugim w stawce Guerrą (+2:22.3). Trzecie miejsce w PWRC zajmuje Suchan Aksa (+4:23.6)

 • Rajd Sardynii: Michał Kościuszko rusza do walki o tytuł mistrzowski w klasie PWRC

  Rajd Sardynii to dla Michała Kościuszki przedostatni start w tegorocznym cyklu Mistrzostw Świata PWRC. Nasz kierowca zajmuje na razie w klasyfikacji generalnej 2. miejsce, ale ciągle na realne szanse na tytuł mistrzowski. Wszystko zależy od tego, jak zaprezentuje się w rywalizacji Polaka z Meksykaninem Benito Guerrą.

 • Kościuszko szybko odrabia straty

  Załoga LOTOS Dynamic Rally Team, Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak wygrała dwa spośród 6 rozegranych w sobotę odcinków specjalnych i awansowała w klasyfikacji PWRC Rajdu Portugalii na 11. miejsce. Czasy wygranych odcinków w stawce PWRC plasowały polską załogę w okolicy 10 miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu. Według nieoficjalnych danych w PWRC po drugim dniu Rajdu Portugalii prowadzi Paddon przed Guerrą (+6:35.8) i Ketomakim (+9:23.5)

 • Film Skolimowskiego bez szans na Oscara

  O oscarowe nominacje walczyło 80 filmów z całego świata, oto najlepsza, zdaniem Akademii, dziewiątka: BELGIA - "The Brand New Testament," reż. Jaco Van Dormael KOLUMBIA - "Embrace of the Serpent," reż, Ciro Guerra DANIA - "A War," reż. Tobias Lindholm FINLANDIA "The Fencer", reż. Klaus Härö FRANCJA - "Mustang", reż. Deniz Gamze Ergüven NIEMCY - "Labyrinth of Lies", reż Giulio Ricciarelli WĘGRY...

 • "Dziennik Polski": "El Pais" wini Polaków za Holokaust

  W artykule "Polonia reescribe su historia de la Il Guerra Mundial" (Polska pisze na nowo swoją historię II wojny światowej - red.) autor, opierając się na opiniach m. in. Jana Grabowskiego i Jana Tomasza Grossa, dowodzi, że Polacy są odpowiedzialni nie tylko za Holokaust, ale również za "pogromy żydów" czy też "polowania na żydów" - czytamy w "Dzienniku Polskim". Autor "El Pais" twierdzi m. in...

 • Zofia Wichłacz wśród 10 europejskich aktorów wyróżnionych tytułem Shooting Star 2017

  ...), Portugalii (Victoria Guerra), Rumunii (Tudor Aaron Istodor), Słowenii (Marusa Majer) oraz Szwecji (Karin Franz Korlof). "Zofia rozświetla ekran pogodnym współczuciem i wewnętrzną energią...

Dyskusje na temat: guerra