• Informacje na temat:

  guerra

Artykuły na temat: guerra
 • Wenezuelski deputowany: Planują wywieźć do Rosji 20 ton złota

  Wenezuelski parlamentarzysta Jose Guerra oskarżył kierownictwo banku centralnego Wenezueli o próbę wywiezienia do Moskwy 20 ton złota z krajowych rezerw. Według niego złoto ma być wywiezione samolotem, który we wtorek przyleciał do Caracas.

 • Czterech zwolnionych kubańskich więźniów politycznych przybyło do USA

  Czterech byłych więźniów politycznych przybyło do USA po uwolnieniu ich na Kubie. Są to kubańscy dysydenci: Niorvis Rivera Guerra, Aracelio Riveaux Noa, Vladimir Morera Bacallao i Jorge Ramirez Calderon.

 • Wenezuelski parlamentarzysta: 20 ton naszego złota ma trafić do Rosji

  Zagadkowy lot zwrócił uwagę rosyjskich dziennikarzy - jak odnotowali, z lotniska Wnukowo w Moskwie 28 stycznia do Caracas odleciał samolot bez pasażerów, ale z dwiema załogami. Wenezuelski parlamentarzysta Jose Guerra oskarża kierownictwo banku centralnego Wenezueli, że w taki sposób chce wywieźć do Moskwy 20 ton złota z krajowych rezerw.

 • Kościuszko i Szczepaniak w czołówce rajdu Niemiec

  Załoga LOTOS Dynamic Rally Team, Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, po pierwszym dniu Rajdu Niemiec zajmuje 2. miejsce w stawce PWRC. Prowadzi Benito Guerra, a trzecie miejsce w PWRC zajmuje Marcos Ligato ze stratą prawie 3 minut.

 • Kościuszko: Jestem w stanie wygrać na Sardynii

  ...będzie trudny rajd dla samochodów, łatwo o awarię. Trzeba umiejętnie rozłożyć siły i swoje i sprzętu. Załóżmy, że Guerra jest od ciebie na początku szybszy. To Cię dekoncentruje, czy też będziesz miał jeszcze rezerwy i ten spokój, który pozwoli Ci go prześcignąć? Muszę przygotować się na każdy scenariusz. Także taki, że pierwsze OS-y pokażą, że Guerra jest szybszy niż się spodziewam. Liczę na...

 • Kościuszko drugi po pierwszej pętli Rajdu Meksyku

  Załoga LOTOS Dynamic Rally Team po przejechaniu 5 odcinków specjalnych Rajdu Meksyku zajmuje 2. miejsce w stawce PWRC. W pierwszej piątkowej pętli Kościuszko wygrał dwa odcinki specjalne i awansował z 3. miejsca zajmowanego po czwartkowym superoesie. W stawce prowadzi Benito Guerra a 3. miejsce zajmuje Nicolas Fuchs ze startą 16,9 sekund do Michała Kościuszko.

 • Po pierwszej pętli drugiego dnia Rajdu Niemiec Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak powrócili na 1. miejsce w klasyfikacji PWRC. Wygrywając z Benito Guerrą na pierwszym sobotnim odcinku specjalnym załoga LOTOS Dynamic Rally Team wysunęła się na prowadzenie i na najdłuższym 46 kilometrowym Arena Panzerplatte zwiększyła jeszcze przewagę nad drugim w stawce Guerrą (+2:22.3). Trzecie miejsce w PWRC zajmuje Suchan Aksa (+4:23.6)

 • Rajd Sardynii: Michał Kościuszko rusza do walki o tytuł mistrzowski w klasie PWRC

  Rajd Sardynii to dla Michała Kościuszki przedostatni start w tegorocznym cyklu Mistrzostw Świata PWRC. Nasz kierowca zajmuje na razie w klasyfikacji generalnej 2. miejsce, ale ciągle na realne szanse na tytuł mistrzowski. Wszystko zależy od tego, jak zaprezentuje się w rywalizacji Polaka z Meksykaninem Benito Guerrą.

 • Kościuszko szybko odrabia straty

  Załoga LOTOS Dynamic Rally Team, Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak wygrała dwa spośród 6 rozegranych w sobotę odcinków specjalnych i awansowała w klasyfikacji PWRC Rajdu Portugalii na 11. miejsce. Czasy wygranych odcinków w stawce PWRC plasowały polską załogę w okolicy 10 miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu. Według nieoficjalnych danych w PWRC po drugim dniu Rajdu Portugalii prowadzi Paddon przed Guerrą (+6:35.8) i Ketomakim (+9:23.5)

 • Film Skolimowskiego bez szans na Oscara

  O oscarowe nominacje walczyło 80 filmów z całego świata, oto najlepsza, zdaniem Akademii, dziewiątka: BELGIA - "The Brand New Testament," reż. Jaco Van Dormael KOLUMBIA - "Embrace of the Serpent," reż, Ciro Guerra DANIA - "A War," reż. Tobias Lindholm FINLANDIA "The Fencer", reż. Klaus Härö FRANCJA - "Mustang", reż. Deniz Gamze Ergüven NIEMCY - "Labyrinth of Lies", reż Giulio Ricciarelli WĘGRY...

Dyskusje na temat: guerra