• Informacje na temat:

  gustloff wilhelm

Artykuły na temat: gustloff wilhelm
 • Francuzi nielegalnie nurkowali w rejonie wraku statku Wilhelm Gustloff. Resort chce wyjaśnień

  Resort gospodarki morskiej będzie chciał wyjaśnień od ambasady Francji w sprawie nielegalnego nurkowania francuskich żołnierzy w rejonie wraku statku Wilhelm Gustloff - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. 5 czerwca nurkujących tam Francuzów wypatrzył samolot patrolowy Urzędu Morskiego w Gdyni. Instytucja nie wydawała francuskiej armii zgody na zejścia do objętego całkowitym zakazem...

 • "Wilhelm Gustloff". To była największa katastrofa morska

  Niektórzy twierdzą, że była to największa katastrofa morska w historii. Według różnych źródeł zginęło od 5 do nawet 10 tysięcy osób. Mowa o niemieckim liniowcu "Wilhelm Gustloff", który po storpedowaniu przez radziecki okręt podwodny w ostatnich tygodniach wojny, spoczął na zawsze na morskim dnie Bałtyku. Na IV Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic będziecie mogli obejrzeć wystawę związaną ze statkiem.

 • Wydobyto zwłoki znalezione we wraku "Wilhelma Gustloffa"

  Załoga jednostki Marynarki Wojennej ORP Lech z Gdyni wydobyła zwłoki znalezione 6 czerwca we wraku "Wilhelma Gustloffa". Ciało policyjną jednostką transportowane jest do Łeby - poinformował prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner.

 • Wydobyto zwłoki znalezione we wraku "Wilhelma Gustloffa"

  Załoga jednostki Marynarki Wojennej ORP Lech z Gdyni wydobyła zwłoki znalezione 6 czerwca we wraku "Wilhelma Gustloffa", po które wypłynęła w poniedziałek - dowiedział się nasz dziennikarz Kuba Kaługa. Z kolei prokurator rejonowy Patryk Wegner w rozmowie z PAP powiedział, że ciało policyjną jednostką transportowane jest do Łeby.

 • Marynarka wojenna popłynie po zwłoki odkryte we wraku "Wilhelma Gustloffa"

  Marynarka Wojenna ma w poniedziałek wypłynąć po zwłoki znalezione we wraku statku "Wilhelm Gustloff". Czy tego samego dnia zostanie podjęta próba wydobycia ciała, czy też stanie się to we wtorek lub środę, zależeć będzie od pogody – powiedział prokurator rejonowy w Lęborku.

 • Szczątki nurka we wraku Gustloffa. To może być zaginiony Robert Szlecht

  ...​Nurkowie odnaleźli ludzkie zwłoki na wraku statku Wilhelm Gustloff w okolicach Łeby. To najprawdopodobniej zaginiony w 2012 roku Robert Szlecht z Poznania. Podczas felernej wyprawy towarzyszyli mu koledzy. Teraz mogą mieć poważne problemy.

 • Marynarka Wojenna spróbuje dziś wydobyć ciało nurka z wraku Gustloffa

  Marynarka Wojenna spróbuje wydobyć ciało nurka, znalezionego na początku czerwca we wraku statku Wilhelm Gustloff. Informację potwierdziła Prokuratura Rejonowa w Lęborku. W akcji będzie brać udział jeden z okrętów ratowniczych i grupa nurków głębokowodnych.

 • Czy to zaginiony Robert Szlecht? Wyznaczono termin wydobycia ciała nurka z wraku Gustloffa

  W ostatnim tygodniu czerwca możliwe jest wydobycie ciała znalezionego kilka dni temu we wraku statku Wilhelm Gustloff - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Akcję przeprowadzić ma Marynarka Wojenna. Niewykluczone, że to nurek, który zaginąć miał w tej okolicy w 2012 roku.

 • Niemcy: "Gustloff" telewizyjnym hitem

  Prawie osiem i pół miliona Niemców obejrzało w telewizji publicznej ZDF pierwszą część filmu fabularnego "Gustloff", opisującego zatopienie statku o tej nazwie na Bałtyku w 1945 roku.

 • Hitlerowskie złoto na dnie Bałtyku? Chodzi o wrak leżący 19 mil morskich od Łeby

  Czy na dnie Bałtyku znajduje się hitlerowskie złoto? To teoria brytyjskiego nurka Phila Sayersa, który udzielił wywiadu dziennikowi "The Daily Star". Jego zdaniem sztaby o wartości 100 milionów funtów znajdują się we wraku niemieckiego statku Wilhelm Gustloff, storpedowanym przez Rosjan w styczniu 1945 roku.

Dyskusje na temat: gustloff wilhelm