• Informacje na temat:

  gustloff wilhelm

Artykuły na temat: gustloff wilhelm
 • "Wilhelm Gustloff". To była największa katastrofa morska

  Niektórzy twierdzą, że była to największa katastrofa morska w historii. Według różnych źródeł zginęło od 5 do nawet 10 tysięcy osób. Mowa o niemieckim liniowcu "Wilhelm Gustloff", który po storpedowaniu przez radziecki okręt podwodny w ostatnich tygodniach wojny, spoczął na zawsze na morskim dnie Bałtyku. Na IV Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic będziecie mogli obejrzeć wystawę związaną ze statkiem.

 • Niemcy: "Gustloff" telewizyjnym hitem

  Prawie osiem i pół miliona Niemców obejrzało w telewizji publicznej ZDF pierwszą część filmu fabularnego "Gustloff", opisującego zatopienie statku o tej nazwie na Bałtyku w 1945 roku.

 • Hitlerowskie złoto na dnie Bałtyku? Chodzi o wrak leżący 19 mil morskich od Łeby

  Czy na dnie Bałtyku znajduje się hitlerowskie złoto? To teoria brytyjskiego nurka Phila Sayersa, który udzielił wywiadu dziennikowi "The Daily Star". Jego zdaniem sztaby o wartości 100 milionów funtów znajdują się we wraku niemieckiego statku Wilhelm Gustloff, storpedowanym przez Rosjan w styczniu 1945 roku.

 • Pęk kluczy do swojego dawnego domu przekaże lokalnemu muzeum przedwojenny mieszkaniec Nowego Dworu Gd. - Heinrich Korella. Jego matka zabrała klucze przed 66 laty, gdy wraz z synem uciekała przed frontem - m.in. na pokładzie okrętu "Wilhelm Gustloff".

 • Gdynia: 64. rocznica morskiej tragedii

  ...30. stycznia (piątek) o godz. 14.30 odbędzie się w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdyni msza św. w 64. rocznicę tragedii zatopienia statków pasażerskich "WILHELM GUSTLOFF", "GOYA" i "STEUBEN" przez okręty podwodne floty sowieckiej.

 • Katastrofa Gustloffa na ekran

  Andrzej Soysal, kapitan żeglugi wielkiej, autor artykułów i powieści marynistycznych, chce, by książka jego autorstwa pt. "Wilhelm Gustloff. Zagłada przyszła z głębin" stała się podstawą nowego scenariusza filmu. Rozmowy w tej sprawie w Stanach Zjednoczonych prowadzi już jego córka.

 • Pamięci ofiar tragedii morskich

  W 63. rocznicę zatopienia statków pasażerskich "Wilhelm Gustloff", "Goya", i " Steuben", jutro, 30 stycznia 2008 roku o godz. 14.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętego Piotra Rybaka w Gdyni przy ul. Portowej 2 rozpocznie się uroczysta Msza św. w intencji ofiar tragedii.

 • Tragedia „Stuttgartu”

  Storpedowany „Wilhelm Gustloff” tonął w ciemnościach mroźnej, styczniowej nocy, a jego pasażerowie masowo umierali w lodowatych wodach Bałtyku. Tragedia trafionego bombą „Stuttgartu” rozgrywała się na oczach setek ludzi podczas ciepłego, październikowego dnia w porcie gdyńskim.

 • Posłowie PiS Andrzej Jaworski i Zbigniew Kozak domagają się zdjęcia z gdyńskiego kościoła redemptorystów odsłoniętej w sobotę pamiątkowej tablicy, poświęconej 65. rocznicy zatopienia na Bałtyku przez Rosjan trzech niemieckich statków "Wilhelm Gustloff", "Goya" i "Steuben". Katastrofy te pochłonęły ok. 20 tys. ofiar.

 • Wrak "Gustloffa" - ślad po największej morskiej katastrofie w historii

  Dziś 67. rocznica największej morskiej katastrofy w historii - zatopienia statku "Wilhelm Gustloff". Wrak jest uznawany za wojenną mogiłę. Nie wolno wokół niego nurkować. "Wrak koroduje, zapadają się kolejne pokłady, następuje trwały proces niszczenia substancji na dnie. Coraz mniej szczegółów jest rozpoznawalnych" - mówi o "MS Wilhelm Gustloff" Janusz Gęstwicki z Urzędu Morskiego w Gdyni.

Dyskusje na temat: gustloff wilhelm