• Informacje na temat:

  gwardia

Artykuły na temat: gwardia
 • Watykan: Nowe hełmy dla Gwardii Szwajcarskiej

  Papieska Gwardia Szwajcarska zamieni niebawem dotychczasowe czarne hełmy z kutego żelaza na nakrycia głowy wykonane z PCV, polichlorku winylu, techniką druku 3D - ujawnił w piątek dowódca Christoph Graf na dwa dni przed świętem najmniejszej armii świata.

 • Dowódca irańskiej Gwardii Rewolucyjnej ogłasza "koniec buntu"

  Dowódca Gwardii Rewolucyjnej generał Mohammad Ali Dżafari zapewnił, że może ogłosić "koniec buntu", nawiązując do trwających od 28 grudnia antyrządowych protestów. Ujawnił, że Gwardia interweniowała "w ograniczony sposób" w trzech prowincjach.

 • Rosyjska Gwardia Narodowa chce rejestrować właścicieli broni pneumatycznej

  ...​Rosyjska Gwardia Narodowa jest za wprowadzeniem rejestracji dla właścicieli broni pneumatycznej - powiedział podczas konferencji prasowej szef departamentu Leonid Wiedienow.

 • Gwardia Rewolucyjna grozi odwetem Arabii Saudyjskiej i ZEA

  ...​Irańska Gwardia Rewolucyjna ostrzegła w piątek Arabię Saudyjską i Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), żeby przestrzegały "czerwonych linii", wyznaczonych przez Teheran, bo w przeciwnym razie spotkają się z odwetem. "Jeśli przekroczycie nasze czerwone linie, my z pewnością przekroczymy wasze. Wiecie, jaką burzę może wywołać irański naród" - powiedział zastępca dowódcy Gwardii Rewolucyjnej generał...

 • Rzym: Gwardia Szwajcarska gotowa na ewentualny atak

  Gwardia Szwajcarska jest gotowa także w razie ataku terrorystycznego - zapewnił jej dowódca Christoph Graf, cytowany w czwartek przez włoską agencję Ansa. Dodał, że być może zamach w Rzymie jest "tylko kwestią czasu".

 • Gwardia Narodowa wysłana na granicę z Meksykiem

  Gubernator Kalifornii Jerry Brown poinformował w środę, że ostateczne porozumiał się z rządem federalnym i wyśle 400 żołnierzy Gwardii Narodowej na granicę z Meksykiem, tak jak tego domagał się prezydent Trump.

 • Konfrontacja katalońskiej policji z Gwardią Cywilną

  ...znajduje się w Gironie, druga zaś w miejscowości Gava" - ujawniła “La Vanguardia". Według informacji hiszpańskiego MSW w niedzielę hiszpańska policja oraz Gwardia Cywilna miały zamknąć na terenie...

 • We Francji powstanie ochotnicza Gwardia Narodowa

  We Francji powstanie Gwardia Narodowa, formacja złożona z ochotników, która ma pomóc w pracy służbom odpowiedzialnym za porządek i bezpieczeństwo w kraju po serii zamachów terrorystycznych - zdecydował w środę rząd. Do 2018 roku ma ona liczyć 84 tys. osób.

 • "Izwiestija": Gwardia Narodowa przywraca jednostkom imię Dzierżyńskiego

  Utworzona w Rosji w zeszłym roku Gwardia Narodowa przywróci w swoich jednostkach odznaczenia, które nadawano w wojskach wewnętrznych w latach II wojny światowej. Wróci też do dawnych nazw, a jedną z nich będzie "im. Feliksa Dzierżyńskiego" - podał dziennik "Izwiestija".

 • Prezydent Francji zapowiada powołanie Gwardii Narodowej

  Z komunikatu Pałacu Elizejskiego wynika, że Gwardia Narodowa będzie zbudowana na podstawie istniejących już korpusów rezerwy różnych formacji: policji, żandarmerii, sił lądowych, sił powietrznych(...) one otwarte dla wszystkich zdrowych kobiet i mężczyzn posiadających francuskie obywatelstwo. Gwardia Narodowa, oddzielna od wojska formacja zbrojna, istniała we Francji od 1789 do 1872 roku i zasłużyła...

Zdjęcia na temat: gwardia
Wideo na temat: gwardia
 • Hiszpania: 2-letnie dziecko uwolnione z rąk porywacza

  Hiszpańska Gwardia Obywatelska uwolniła dwuletnie dziecko z rąk uzbrojonego w nóż porywacza, który przetrzymywał je w przedszkolu w miejscowości Colmenar del Arroyo. Na miejscu pracował zespół złożony z negocjatorów Gwardii Obywatelskiej i biegłych psychologów. Oprócz tego, przybyła także specjalna jednostka z Madrytu. Dzięki pracy ekspertów dziecko zostało uwolnione kilka minut temu w doskonałym

 • Atak zimy w USA. Zginęły już 4 osoby

  ze śnieżycami zmarły cztery osoby, z czego dwie podczas odśnieżania. Gubernator stanu wprowadził stan wyjątkowy w 10 okręgach. Do pomocy zasypanym mieszkańcom została wysłana Gwardia Narodowa. Według

 • Szokujący marsz ulicami Doniecka

  Prorosyjscy separatyści przeprowadzili ulicami Doniecka ponad stu ukraińskich żołnierzy i cywilów, którzy trafili do niewoli. W ten sposób "uczcili" Dzień Niepodległości Ukrainy. Pojmani żołnierze i ochotnicy z Gwardii Narodowej szli ze związanymi za plecami rękoma, w otoczeniu uzbrojonych w bagnety rebeliantów. Za ukraińskimi jeńcami jechały polewaczki, które czyściły ulicę strumieniami wody.

Dyskusje na temat: gwardia