• Informacje na temat:

  gwasz

Artykuły na temat: gwasz
 • W złotym domu Nerona...

  ...60 dużych plansz, kolorowanych gwaszem i akwarelą, przedstawiających wnętrza i dekoracje malarskie Złotego Domu Nerona w Muzeum Narodowym w Warszawie.

 • W Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można oglądać od wtorku 60 dużych plansz, kolorowanych gwaszem i akwarelą, przedstawiających wnętrza i dekoracje malarskie Złotego Domu Nerona - jednej z najsłynniejszych budowli starożytnego Rzymu.

 • Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wzbogaciło się o kolejne dzieło swego patrona "Róże w turkusowym wazonie". Jest to praca wykonana na papierze, będąca połączeniem gwaszu i akwareli.

 • Od czwartku do końca sierpnia na wystawie "Piękno do mnie przyszło..." w Muzeum Narodowym w Krakowie (MNK) można oglądać obrazy olejne, gwasze i akwarele Wojciecha Weissa z tzw. białego okresu jego twórczości, przypadającego na lata ok. 1905-1912.

 • Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wzbogaciło się o kolejne dzieło swego patrona "Róże w turkusowym wazonie". Jest to praca wykonana na papierze, będąca połączeniem gwaszu i akwareli.

 • Dom Nerona w Narodowym

  ...60 dużych plansz, kolorowanych gwaszem i akwarelą, przedstawiających wnętrza i dekoracje malarskie Złotego Domu Nerona - jednej z najsłynniejszych budowli starożytnego Rzymu - można będzie oglądać od wtorku do połowy lipca w Muzeum Narodowym w Warszawie.

 • Mirosław Bruś. Dodał, że na ekspozycji pokazano zupełnie nowe ilustracje do tego dzieła. - Artysta zaprezentował na wystawie prace wykonane techniką gwaszową. Na początku swojej twórczości artystycznej tworzył freski, mozaiki, witraże i rzeźbę, a później zajął się gobelinami, malarstwem olejnym i ilustrowaniem książek techniką gwaszową - powiedział dyrektor Muzeum Okręgowego w Kaliszu Jerzy Splitt...

 • ...przez kuratorów - powiedziała Omilanowska. Wernisaż wystawy Aleksandry Waliszewskiej odbędzie się w CSW w poniedziałek. Ulubioną techniką malarską 36-letniej artystki jest gwasz. W CSW zaprezentowanych(...) zobrazowaniem współczesnego tematu, jak ma to miejsce w serii jej gwaszy "Norwegia", namalowanych po masakrze na wyspie Utoya - zauważyła kuratorka. Jak opowiadała, we wczesnych pracach Waliszewskiej "główną...

 • Kaszubskie klimaty w gdyńskiej galerii

  ...dominuje jednak malarstwo olejne, gwasz, akwarela i pastel. Artystkę fascynuje ciało kobiety i ono właśnie, obok pejzażu - kaszubskiego, miejskiego oraz nadmorskiego, jest głównym tematem jej prac. Anna...

 • Wystawa plenerowa Manufaktury

  ...podziwiać na wystawie. Artyści wykorzystali szeroki wachlarz technik m.in. malarstwo olejne, klasyczny rysunek tuszem i ołówkiem, kredka i gwasz, wreszcie assamblages i techniki własne. "Inspiracje" to...

Zdjęcia na temat: gwasz
Dyskusje na temat: gwasz